Wibrujące sprzęgło w czasie odpalania.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hazardmusic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:02

Wibrujące sprzęgło w czasie odpalania.

Post autor: hazardmusic » pn paź 15, 2012 19:36

Cześć,

Ponieważ jestem świeżo upieczonym kierowcą Golfa V, chciałbym was o coś spytać. Czy to normalne, że sprzęgło w czasie wciskania i puszczania wibruje? Mniej więcej w "rytm" pracy silnika. Takie wibracje odczuwalne są do momentu rozgrzania silnika. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim zjawiskiem.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8823
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Wibrujące sprzęgło w czasie odpalania.

Post autor: marcin7x5 » wt paź 16, 2012 09:16

Jeżeli masz silnik benzynowy to raczej nie powinno wibrować. Owszem może wibrować jeżeli delikatnie naciśniesz stopą na pedal podczas jazdy ale podczas juz wcisnięcia nie powinno to być odczuwalne.



hazardmusic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:02

Wibracje sprzegła [aktualizacja]

Post autor: hazardmusic » wt paź 16, 2012 13:06

Przy samym wciśniętym i spuszczanym sprzęgle nic nie czuć, ale w momencie dodawania gazu i delikatnym spuszczaniu nogi ze sprzęgła - czuć.

Obroty silnika 700-800 rpm. W postoju silnik pracuje na moje ucho czysto. Raz na minutę przez dosłownie 1 sek można odczuć delikatny "wstrząs", ale na obrotomierzu tego nie widać.

Aktualizacja

Właśnie wróciłem z przejażdżki i zauważyłem jeszcze jedną ważną rzecz. Wspomniane przeze mnie wibracje czuć w czasie jazdy. Wystarczy, że jadąc leciutko nacisnę na sprzęgło i czuję wspomnianą wibracje (przypomina to drganie silnika).

Czyli wygląda to tak, że po odpaleniu silnika wibracje występują przy "pełnym" sprzęgle, czyli od dołu do góry. Po rozgrzaniu wibracje czuć chwilowo w początkowej facie puszczania (15%) i cały czas przy leciutkim (dosłownie leciutkim) naciśnięciu sprzęgła.

Znalazłem coś takiego - Wibracje sprzęgła w VW



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość