Check Engine - Tlenki Azotu - Sonda NOx...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cisu911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 25, 2013 02:12

Check Engine - Tlenki Azotu - Sonda NOx...

Post autor: cisu911 » sob cze 22, 2013 18:03

Dane pojazdu
Golf MK5 - 2003 rok, silnik 1.6 FSI

Witam, mam problem, z uciążliwym Check Engine, dotyczy on zbyt dużego odczytu tlenków azotu przez Sonde NOx.
Porada pracownika z ASO, tankować benzyke 98. Tankuje do dziś, od niespełna miesiąca. Autem od 2 tygodni poruszam się za granicą, więc raczej paliwko dobrej jakości. Z tym błędem przejechałem około 5000km, auto nie straciło na mocy, wszystko normalnie, spalanie też niczego sobie, 7-8 litrów, 10-12 w mieście, gdzie częściej się przemieszczam, ale to przez szerokie kapcie, opór toczenia swoje robi. Mniejsza.

Problem pojawił się, po wymianie oleju, filtra oleju, filtra powietrza, oraz co ciekawe i to mi tu trochę daję do myślenia Łącznika elastycznego wydechu, tuż pod silnikiem, się wziął i przerwał. Może właśnie ten łącznik ma tu coś z tym wspólnego?! Także wymieniany był, przed wyrzuceniem tego błędu, króciutki wężyk od podciśnienia, od pokrywy silnika tej gdzie znajduje się filtr powietrza, do głównej części silnika, na pewno rozumiecie co mam na myśli. Także przed błędem z NOx miałem problem z czujnikiem siły hamowania, ale została wymieniona kostka za silnikiem i po problemie.

Jak wiecie sonda NOx nie jest tania do wymiany, więc pierwsze co zrobiłem to pojechałem na diagnostykę jakieś 2 tygodnie temu. No i powiedzieli mi tam, że lambda jak i NOx działają prawidłowo. Wszyscy mówili, że to przez paliwo 95, które zalewałem przez nie długi czas, ok 2 miesięcy. Także wymiana sondy NOx raczej byłaby wyrzuceniem kasy w błoto, a tego chcę uniknąć. Gdzieś już czytałem, że ktoś wymieniał sonde NOx z podobnym problemem, a dalej miał problem. Niektórzy z tym jeżdżą i nic się z autem nie dzieję, mi zależy na tym by Check Engine zgasł i zapalił się wtedy gdy będzie coś nie tak, gdy się ciągle świeci, to nic nie wiadomo, czy jakiś błąd doszedł, czy też nie. Dodatkowo przy odpalaniu, najczęściej jak dłużej auto postoi, troszkę czuć, przy otwartych szybkach, właśnie woń benzyny, nie mocno, ale czuć. Później, jak stoi nic nie wyczuwałem, w środku w aucie też nic.

No i właśnie tu jest moje pytanie, jakie mogą być przyczyny tego błędu, czy ktoś miał podobny problem i się z nim uporał. Planuje zawitać do ASO w Anglii, ale szczerze, obawiam się, że Ci roztropni mechanicy, wymienią to z czym związany jest błąd, skasują to co trzeba i goodbye. Tak jak to miał mój znajomy, wymienił pół silnika, a dalej ma problem z błędami różnego typu, oczywiście tu to inne auto, inne problemy to nie ważne.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi, jeśli potrzeba jakiś informacji, danych. Oczywiście, wszystko postaram się podać, jeśli tylko będę miał możliwość otrzymania tych danych, sprawdzenia tego czego potrzebujecie, czy cokolwiek.

Dziękuję za pomoc, która mam nadzieję nadejdzie, może w końcu problem w jakiś sposób rozwiąże.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Check Engine - Tlenki Azotu - Sonda NOx...

Post autor: PinkFloyd » sob cze 22, 2013 20:56

Ja walczyłem kiedyś z Nox czasami wywalało bląd, podmiana , dobre paliwo nie pomagał, czasami 2 tyg dobrze a potem znów kontrolka. Zobaczyłem ze rano po odpaleniu po uchyleniu okna przez 1-2 sek był stuk jak hydrauliczne popychacze, po wymianie łańcucha rozrządu z napinaczami - bo ona stukały ( wada silników FSI,) kontrolka już nigdy się nie zapaliła, widać były złe czasami fazy rozrządu i czujnik wychwytywał złą amisje spalin.



cisu911
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 25, 2013 02:12

Check Engine - Tlenki Azotu - Sonda NOx...

Post autor: cisu911 » ndz cze 23, 2013 01:27

U mnie świeci się ciągle kontrolka, jutro podsłucham przy odpalaniu czy coś słychać i dam zdać. Wiem, że przy większym obciążeniu dobiega jakiś taki, dźwięk z przodu, oczywiście tylko przy otwartej szybie to słychać. Też sięgam pamięcią miesiąc wstecz, skasowany został błąd właśnie z tymi tlenkami azotu, z sondą NOx tak jak to jest teraz. I przez jakiś czas było dobrze, tydzień coś takiego, a teraz do tej pory świeci i drażni.

Dzięki za małą wskazówkę, w następny weekend umówię się z mechanikiem, podjadę i sprawdzę rozrząd. Jeszcze jak pisałem, jutro posłucham i zobaczę, czy coś tam słychać, czy nie. Wiem, że jedyna rzecz, która na biegu jałowym, luzie, czy jak to nazwać, to właśnie jedyna rzecz, którą słyszałem spod maski, to sprzęgło, po naciśnięciu pedału sprzęgła, cicho, nic nie chrobocze, także, pewnie sprzęgło do zrobienia. Oby nie całe do wymiany. Ale to raczej z NOx'em nic wspólnego mieć nie powinno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości