Problemy z 1.4TSI 140km.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vegeta23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 02, 2013 15:52

Problemy z 1.4TSI 140km.

Post autor: vegeta23 » pn gru 02, 2013 16:46

Witam od jakiś 3 lat mam Golfa Plusa V z silnikiem 1.4TSI 140km. Kupiłem go z przebiegiem ok 70.000 i do jakiś 100.000 wszystko było ok. Najpierw około setki przebiegu silnik zaczął się dławić po wciśnięciu pedału gazu do deski. Gdy gaz dodawało się delikatnie było ok. Zostało wymienione sprzęgło elektromagnetyczne na kompresorze (chyba jakoś tak się to nazywało) i przez jakiś czas było ok.
Sporadycznie zdarzało mi się przy uruchamianiu zimnego silnika usłyszeć strasznie nie przyjemny dźwięk. Wygląda to prawie tak samo jak na tym filmiku. Zdarza się to nieraz do tej pory.

[youtube][/youtube]

Później przy przebiegu ok. 130.000 wyskoczyła kontrolka chack engine i po wizycie u mechanika padło na rozrząd. Okazało się że łańcuszek wyciągnął się o 1,5cm. Przez jakiś czas było ok ale znów od dłuższego czasu silnik nie dział dobrze. Tak jak wcześniej gdy gaz dodaje łagodnie i powoli silnik nie przerywa jest ok. Ale gdy położyłbym pedał gazu do deski od razu się dławi i przerywa. Kiedyś postanowiłem go wkręcić na trochę wyższe obroty myślałem że może coś pomoże bo mimo wszystko jeżdżę raczej spokojnie i może go zamuliłem. Gdy przekroczyłem 4.000 obrotów zaczęła mrugać kontrolka chack engine ale po jakimś czasie przestała.
Jakiś tydzień temu jadąc sobie z prędkością 90km/h zaświeciła się kontrolka EPC i wyświetlił komunikat "Motorstorung Werkstatt!". Odczułem delikatny spadek mocy. Nie jakiś tragiczny, autem da się jechać no ale nie jest ok. Wczoraj do tego zestawu doszła kontrolka chack engine i auto zaczęło ciężko odpalać. Trzeba je długo kręcić aby uruchomić silnik. poniżej przedstawiam filmik jak to wygląda tylko bez kontrolki chack engine (teraz się świecą obie cały czas)

[youtube][/youtube]

Obrazek

Proszę o jakieś porady pomoc. Ewentualnie jeśli macie jakieś namiary na dobrych mechaników znających temat silników TSI. Z góry dziękuje za pomoc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8833
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problemy z 1.4TSI 140km.

Post autor: marcin7x5 » wt gru 03, 2013 12:31

Sprawdź jakie błedy widzi sterownik. Ja podejrzewalbym po opisie, że masz wypadanie zapłonów - pewnie cewki na świecach będa do wymiany.



vegeta23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn gru 02, 2013 15:52

Problemy z 1.4TSI 140km.

Post autor: vegeta23 » wt gru 03, 2013 20:07

Bylem dzisiaj u mechanika i po diagnostyce komputerowej okazalo sie ze sa bledy zwiazane z czujnikiem polozenia walu, jakas klapa dyszy wylotowej i 3 cewka spoznia sie z zaplonem czy jakos tak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości