Golf 5 1.6 sr dymi po odpaleniu, uszczelka PDG?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

boraRADOM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 02, 2009 22:00
Lokalizacja: Radom

Golf 5 1.6 sr dymi po odpaleniu, uszczelka PDG?

Post autor: boraRADOM » pn maja 05, 2014 08:42

Cześć,
Kilka dni temu zauważyłem kilka niepokojących przypadłości mojego golfa, otóż:
-na zimnym silniku czasem nie odpali za pierwszym razem potrzebuje do tego odrobiny gazu, (to podejrzewam, że to wina przepustnicy)
-gdy przygazuję auto na zimnym silniku pojawia się szary dym, którego po rozgrzaniu już nie widać natomiast w kabinie odczuwalny jest zapach spalin zwłaszcza przy ruszaniu,
-pojawił się niewielki osad (masło) na korku wlewu oleju, nie ubywa natomisat oleju ani płynu chłodniczego a silnik nabiera odpowiednią temperaturę.
nie wiem czy to istotne ale ostatnio auto miało wymienione świece.
co to może być?czy to pierwsze objawy wskazujące na uszczelkę pod głowicą?



Vinchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 12, 2012 20:26

Golf 5 1.6 sr dymi po odpaleniu, uszczelka PDG?

Post autor: Vinchy » pn maja 05, 2014 17:00

boraRadom pisze:-na zimnym silniku czasem nie odpali za pierwszym razem potrzebuje do tego odrobiny gazu, (to podejrzewam, że to wina przepustnicy)
Najprawdopodobniej tak. Zobacz czy nie masz wypiętej wtyczki od przepustnicy. Proponuję podpiąć golfika pod Vaga i sprawdzić błędy.
boraRadom pisze:-gdy przygazuję auto na zimnym silniku pojawia się szary dym, którego po rozgrzaniu już nie widać natomiast w kabinie odczuwalny jest zapach spalin zwłaszcza przy ruszaniu,
U mnie jest to samo. Ale tylko po odłączeniu przepustnicy. Najprawdopodobniej masz też błąd grzałki sondy lamba.
boraRadom pisze:-pojawił się niewielki osad (masło) na korku wlewu oleju, nie ubywa natomiast oleju ani płynu chłodniczego a silnik nabiera odpowiednią temperaturę.

U mnie jest tyle masła że można chleb smarować. Mechanik jak wymieniał mi olej mówił ,że te wlewy oleju po jakimś czasie mają nieszczelność i koło korka zbiera się wilgoć. To w 1.6srach jest dosyć częstą przypadłością.

Podstawowa sprawa to sprawdzić błędy jakie pokazuje Vag. Ewentualnie jeżeli nie będzie błędów przepustnicy to zobacz bodajże w 003 group TB* angle. U mnie po odłączeniu kostki jest stałe 21,5*.



boraRADOM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 02, 2009 22:00
Lokalizacja: Radom

Re: Golf 5 1.6 sr dymi po odpaleniu, uszczelka PDG?

Post autor: boraRADOM » pn maja 05, 2014 19:47

ok m-c temu auto miało wymieniane świece oraz sonde. hmmm, faktycznie bez diagnostyki się nie obedzie.
Dzięki serdeczne za wskazówki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk5 (2003 - 2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości