Zagadka w VW Golf VI 1.4 TSI automat DSG 160km

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jayme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 19, 2016 01:32

Zagadka w VW Golf VI 1.4 TSI automat DSG 160km

Post autor: jayme » pt lut 19, 2016 01:49

Witam,

piszę, bo mam nie lada problem, mianowicie posiadam golfa VI jak w tytule z przebiegiem 77tys km. Samochód był uszkodzony z przodu od strony kierowcy. Z urządzeń nie blacharskich wymieniłem lampę jak również zerwane były wszystkie kable tam gdzie akumlator co elektryk doprowadził do porządku. Po wyjechaniu z warsztatu okazało się że samochód nie jedzie jak powinien. Tz. na początku po ruszeniu, jakieś 200-300 metrów auto nie reaguje na pedał gazu, można go wcisnąć do samej podłogi a auto dalej jedzie max 30km godzinę, obroty tak samo nie wchodzą. Dopiero po chwili jakby coś sie odblokowuje i auto zaczyna zapierdzielać jak trzeba i wtedy już jedzie przez caly czas tak jak powinno, aż do zgaszenia i odpalenia go na nowo. Dodam że byłem z tą usterką w autoryzowanym salonie VW gdzie po diagnozie powiedziano mi że to turbo, ale pozniej turbo bylo sprawdzane u trzech innych mechaników i okazało sie ze ma tylko 7% ubytku ciśnienia co jak wiadomo jest niczym i poza okazało sie ze turbo jest sprawne. W serwisie powiedziano mi że komputer pokazał im błąd o treści mechaniczne uszkodzenie turbiny, ale tak jak mówie turbo fizycznie jest sprawne. Zacząłem więc drążyć i sprawdziłem elektrozawór okazał sie też w porządku. Pozniej sprawdziłem elektromagnetyczne sprzęgiełko odłączające kompresor też jest ok. Nie wiem co dalej można badać, może ktoś miał podobnie albo wie co można jeszcze sprawdzić ??



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Zagadka w VW Golf VI 1.4 TSI automat DSG 160km

Post autor: luki_s3 » pt lut 19, 2016 17:14

coś z kompresorem


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

bohun29
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 31, 2016 13:51

Zagadka w VW Golf VI 1.4 TSI automat DSG 160km

Post autor: bohun29 » ndz lut 21, 2016 00:54

A robiles reset ECU bo wiem z mojego przykladu ze przy automatycznej skrzyni po problemach z akumulatorem moga wynikac inne dziwne historie. U mnie w audi to sterownik skrzyni mial wachania nastojow i dopiero po resecie mu przeszlo.

Pozdrawiam



jayme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 19, 2016 01:32

Zagadka w VW Golf VI 1.4 TSI automat DSG 160km

Post autor: jayme » śr lut 24, 2016 01:05

Brawo @luki_s3 okazało się że to kompresor! :)



Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Re: Zagadka w VW Golf VI 1.4 TSI automat DSG 160km

Post autor: luki_s3 » śr lut 24, 2016 11:28

jayme pisze:Brawo @luki_s3 okazało się że to kompresor! :)
no to mnie nie zaskoczyło ;)


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk6 (2008 - 2013)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości