1.4 TSI Golf VII

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

1.4 TSI Golf VII

Post autor: volf_66 » wt sie 19, 2014 11:04

wielkie dzięki Panowie za rady,



Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5947
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

1.4 TSI Golf VII

Post autor: piteks » śr sie 27, 2014 06:46

Ja od pół roku jeżdżę 1,4 TSI 140KM. Przejechałem już 10tys.km i jestem zadowolony. Auto jak traktujesz delikatnie, to jesteś w stanie zejść ze średnim spalaniem poniżej 6l/100km spokojnie. Jak masz ciężką nogę, to dobijesz 7 lub nieco przeskoczysz. Ogólnie silnik chętny do pracy już od ok. 1500 obrotów. Na krótkich dystansach na pewno mniej problematyczny niż współczesny diesel z DPF. Moje średnie spalanie to generalnie 5,6 w mieście przy spokojnej jeździe, a maksymalne jakie osiągnąłem to 7,2 z prędkościami autostradowymi.


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: volf_66 » śr wrz 03, 2014 19:55

Panowie a co powiecie w kwestii skrzyni automatycznej?? No ja preferuję manualną ale są oferty kuszące ze skrzynią automatyczną??
Powiedzcie która oferta jest lepsza
1) http://allegro.pl/volkswagen-golf-vii-1 ... 56678.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2) http://allegro.pl/vw-golf-vii-highline- ... 19891.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wielkie dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: navwiedzony » czw wrz 04, 2014 08:04

volf_66 pisze:Panowie a co powiecie w kwestii skrzyni automatycznej??
Ja powiem tylko tyle - BAJKA!
Dopóki nie pojeździłem samochodem ze skrzynią DSG nie chciałem słyszeć o automacie. Teraz nie bardzo wyobrażam sobie powrót do manuala.
Automat to przede wszystkim komfort i wygoda oraz niebywała ulga w korkach.
Oczywiście najlepiej jednak przekonać się samemu, bo każdy ma swoje preferencje i wymagania co do samochodu. Musisz po prostu potestować i wtedy podjąć decyzję.
volf_66 pisze:Powiedzcie która oferta jest lepsza
Nr 2, bo Golfik jest z DSG ;)
Tylko nie wiem skąd ten gościu bierze takie auta. Jak ja jeszcze byłem na etapie poszukiwań to widziałem u niego co trochę jakieś fury z polskiego salonu (głównie właśnie VW lub Seaty) za wyjątkowo dobre pieniądze. Nie wiem czy to jakiś handlarz czy może pracownik ASO...


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Awatar użytkownika
piteks
_
_
Posty: 5947
Rejestracja: wt gru 10, 2013 11:28
Lokalizacja: małopolska
Auto: A3 8Y 2,0 190KM
Silnik: TFSI

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: piteks » czw wrz 04, 2014 20:22

volf_66 pisze:Panowie a co powiecie w kwestii skrzyni automatycznej?? No ja preferuję manualną ale są oferty kuszące ze skrzynią automatyczną??
Powiedzcie która oferta jest lepsza
1) http://allegro.pl/volkswagen-golf-vii-1 ... 56678.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2) http://allegro.pl/vw-golf-vii-highline- ... 19891.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wielkie dzięki za pomoc
Tak jak kolega wyżej, musisz sam wypróbować i podjąć decyzję. Ja mam manuala i jestem bardzo zadowolony, i jakoś automat mnie zupełnie nie przekonuje ale w Twoim przypadku może być inaczej :-) . Generalnie prezentowane autka są fajnie wyposażone. Więc jedź, wypróbuj i wybieraj :D .


był: Fiat: 125p, Siena HL, Punto ELX, Stilo; Ford: Focus mk2, Mondeo mk4, Focus mk3 1,6 EcoBoost; VW Golf mk7; Audi A3 8V: VW Golf mk7,5; Audi A4 B9 Fl 2,0 TFSI
JEST: Audi A3 8Y 190KM quattro
Obrazek

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

1.4 TSI Golf VII

Post autor: volf_66 » pt wrz 05, 2014 08:48

Panowie a jaka jest awaryjność skrzyni automatycznej DSG?? Bo mówią że naprawa takiej skrzyni jest bardzo droga



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: navwiedzony » pt wrz 05, 2014 09:23

Kiedyś te skrzynie należały raczej do mało awaryjnych. Oczywiście zdarzały się przypadki niespodziewanych awarii, ale ogólnie do 200 tyś. dojeżdżały raczej bez większych problemów. Tyle tylko, że kiedyś produkowali je w Niemczech i ogólnie czasy były trochę inne. Teraz ich produkcja odbywa się również (albo przede wszystkim) w Chinach, a poza tym tak jak każdy obecnie robiony produkt (poczynając od buta kończąc na samochodzie) nie powinna z założenia wytrzymać za długo, więc coraz częściej słyszy się o bardzo przedwczesnych problemach - nieraz już po kilku czy kilkunastu tysiakach. Tak przynajmniej było i jest w przypadku Golfa 6. Jeśli chodzi o siódemki jak dotąd częściej słychać głosy o niedomaganiu skrzyń manualnych - masz nawet przykłady na naszym forum.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: volf_66 » wt wrz 16, 2014 18:52

Panowie kupiłem tez ze skrzynia manualną, myślę że jestem zadowolony i wszystko będzie ok, choć teraz zauważyłem 2 felery,
głośniki w tylnych drzwiach za pasażerem nie grają i druga sprawa - listwa chromowana, która jest przy dole zderzaka ma takie wybrzuszenia lakier (to sreberko odchodzi od listwy) umówiłem się w serwisie na piątek, auto do 9 listopada jest na gwarancji, mam nadzieję że to naprawią.
Koledzy jak się aktualizuje mapy w nawigacji? niby są opisy, ale..
ten plik z mapami waży 17 GB, strasznie dużo, chyba że to są mapy całego świata??

Mam również problem z importem kontaktów z telefonu (Nexus 4, android 4.44), niby importuje ale po chwili informacja zę import się nie powiódł



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: navwiedzony » śr wrz 17, 2014 09:50

volf_66 pisze:Panowie kupiłem tez ze skrzynia manualną
Gratulacje, ale bez fotki się nie liczy :jezor: Wziąłeś w końcu tego czarnego z W-wy?
PS. Żałuj, że nie z DSG :jezor:
volf_66 pisze:i druga sprawa - listwa chromowana, która jest przy dole zderzaka ma takie wybrzuszenia lakier (to sreberko odchodzi od listwy) umówiłem się w serwisie na piątek, auto do 9 listopada jest na gwarancji, mam nadzieję że to naprawią.
Ktoś z forum miał podobny problem i z tego co wiem ASO dało radę.
O znalazłem:
milymk7 pisze:listewkę chromowaną na zderzaku wymieniali
volf_66 pisze:Koledzy jak się aktualizuje mapy w nawigacji? niby są opisy, ale..
ten plik z mapami waży 17 GB, strasznie dużo, chyba że to są mapy całego świata??
Po rozpakowaniu waży jeszcze więcej - 19GB :) (Mapy są chyba niemal całej Europy)
Aktualizacja jest bardzo prosta. Najpierw ściągasz sobie z http://www.volkswagen.de/de/models/golf ... dates.html" onclick="window.open(this.href);return false; dane. Najlepiej partiami, tak jak tam to jest podzielone. Później rozpakowujesz to programem zip7 na kartę pamięci (musi mieć co najmniej 32GB i najlepiej być jak najszybsza, bo od tego potem zależy czas wgrywania do systemu w aucie). Następnie karta do slotu w aucie, uruchomienie procesu aktualizacji, jakaś dłuższa trasa (bo żeby dane się wgrywały zapłon musi być włączony) i gotowe. W moim przypadku aktualizacja w aucie trwała jakąś godzinę i 45 minut (ale tak jak pisałem mam jedną z szybszych kart sd. W przypadku wolnych zabieg może trwać nawet do 4 godzin podobno).

PS.Jeżeli nie chce Ci się tego ściągać, a byłbyś gdzieś w moich okolicach to mógłbym Ci pożyczyć moją kartę z najnowszymi dostępnymi mapami do Discover Pro, bo po aktualizacji leży sobie w szufladzie.
volf_66 pisze:Mam również problem z importem kontaktów z telefonu (Nexus 4, android 4.44), niby importuje ale po chwili informacja zę import się nie powiódł
U mnie też coś ten zestaw głośnomówiący nie bangla jak należy. Import kontaktów ok (Android 4.0), ale za to jakość rozmowy na początku połączenia to jakieś nieporozumienie. Dopiero po około 30 sekundach wszystko zaczyna działać jak trzeba.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

volf_66
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 14:44
Lokalizacja: Podkarpackie
Kontakt:

1.4 TSI Golf VII

Post autor: volf_66 » czw wrz 18, 2014 09:08

dzięki kolego za rady, u mnie powiem ze zestaw głośnomówiący działa bardzo dobrze, bo odbierałem telefony, no ale problem mam z tym importem kontaktów,
jeszcze jedno pytanie, moze znasz jakieś fajne nakładki na progi, bo widzę ze trzeba koniecznie je nakleić gdyż lakier się rysuje, niby jest tego dużo, ale nie chcę aby to była wiocha, ale coś z klasą,
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... fault-0905" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/nakladki-progi-vw-gol ... 87718.html" onclick="window.open(this.href);return false;

które wybrać??, w swoim byłym golfie 4, miałem oryginalne "Pacyfic" ,
pozdrawiam



Awatar użytkownika
navwiedzony
777
777
Posty: 680
Rejestracja: wt mar 18, 2008 13:37
Lokalizacja: Zabrze
Auto: Golf 7R
Silnik: CJXC

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: navwiedzony » czw wrz 18, 2014 09:35

Nie ma sprawy.
Tylko proponuję przenieść się może tutaj viewtopic.php?f=166&t=533439" onclick="window.open(this.href);return false; z naszą dyskusją, bo jesteśmy przecież w dziale Modyfikacje/Speed/TSI/TFSI a moderatorzy i tak długo tolerują nasze dyskusje, które jakby nie było są "trochę" oddalone od tematu.


Były: mk3 GT Colour Concept; mk3 GTI TDI 20 Jahre; mk4 GTI TDI Exclusive; mk7 1.4 Highline z DSG

Andrzej J.S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:09

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: Andrzej J.S » śr wrz 24, 2014 19:28

Andrzej J.S pisze:Golf VII 1.4 TSI - 122kM - na gwarancji.
Od kilku miesięcy zauważyłem, że z lewej strony fotela kierowcy z tyłu na dywaniku i prowadnicy pod fotelem, przybywa jakiegoś białego pudru (coś w rodzaju talku).
Usterka usunięta. Chociaż długo to trwało bo był sezon urlopowy i w serwisie brakowało części, to wreszcie w sierpniu naprawiono.
Okazało się, że w fotelu kierowcy coś pękło i ocierało o gąbkę, wytwarzając coś w rodzaju proszku, który zbierał się pod fotelem na wycieraczce.
Po wymianie kompletnego poszycia fotele kierowcy na nowe, na razie jest dobrze i oby tak pozostało.



oxygen85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 16:39

Re: 1.4 TSI Golf VII

Post autor: oxygen85 » wt kwie 07, 2015 16:46

Pytałem o silniki w VW. Poinformowali mnie ze silnik 122KM jest pod względem mechanicznym dokładnie taki sam jak 140KM. Ograniczony jest podobno tylko na komputerze.
Ja smam mam pytanie bo miałem nadzieje ze mój golf VII bedzie mial swiatła do jady dziennej typu U-tube. A nie ma niestety. I ptanie czy zeby miec takie swiatła do jazdy dziennej jak w wersji R-line wystarczy światło zmieni czy tez tzeba jakies zmiany w elektronice czy kablach robic?
Dzieki za odpowiedzi.



Andrzej J.S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt mar 26, 2013 12:09

1.4 TSI Golf VII

Post autor: Andrzej J.S » pn lip 10, 2017 19:06

Jak samemu wymienić lewą żarówkę "stop" w Golfie VII 1,4 TSI ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości