1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slowik57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 23:17

1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: slowik57 » ndz lis 24, 2019 19:43

Witam, od niedawna posiadam golfa 7 1.4 tsi 125 KM o oznaczeniu CZCA. Podczas ruszania, puszczaniu sprzęgła następuje dziwne podbicie obrotów które praktycznie zawsze skutkuje szarpnięciem lub startem na kangura. Podbicie obrotów przy ruszaniu trwa około sekundy a później spadają. Nawet gdy trzymam sztywno pedał gazu oraz sprzęgła to następuje to podbicie obrotów. Jeżdżę różnymi autami i jeszcze nie miałem takich problemów żeby nie opanować sprzęgła danego samochodu, w tym przypadku już nie wiem jak mam panować tym sprzęgłem i gazem żeby zniwelować to szarpanie. Ruszanie w korku to dla mnie katorga. Czy u was też występuje takie zjawisko ? Pozdrawiam.



całek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn kwie 02, 2018 21:47
Auto: Mk 7 variant 1.4 white 2013
Silnik: chpa

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: całek » ndz lis 24, 2019 20:34

też tak mam i normalnie się jeździ



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: flo89 » pn lis 25, 2019 08:06

niestety powszechny "problem - cecha" golfa VII. Są już całe tematy o tym. Jedna osoba nawet pisała, że wgrali jej nowy soft do silnika który zniwelował problem, ale za to spalanie drastycznie wzrosło. Jeśli chodzi o radzenie sobie z tym to ja opanowałem 2 sposoby. Jeśli tylko potrzebuję toczyć się, delikatnie podjeżdżać to nawet nie używam gazu, puszczam sprzęgło, sterownik sam dodaje gazu i nie szarpie. Jeśli natomiast mam ruszać dynamiczniej to, paradoksalnie, większe dodanie gazu powoduje brak kangura. Dziwne jest to, że moja żona wsiadając do mojego auta mówi że nie wie o czym ja mówię, próbując opisać jej to zjawisko, wsiada i jedzie bez kangurów... Sama jeździ polo 2016 z silnikiem 1,2 tsi 90KM, ja wsiadając do jej auta takich problemów nie mam, widać to domena 1,4.


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

slowik57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 23:17

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: slowik57 » pn lis 25, 2019 17:51

Dzięki za odpowiedzi :) Oczywiście nie omieszkałem podjechać do ASO. Łudziłem się że coś zdziałam, ale wyszło jak zawsze. Pan twierdzi że jest "wspomaganie kierowcy" i nic się nie da z tym zrobić, wręcz że to tak ma być. Generalnie "czytał" regułki producenta. Sugerowałem podłączenie komputera i sprawdzenie oprogramowania ale twierdził że nic to nie da. Podpierając się słowami kolegi @flo89 że w silniku 1.2 to nie występuje to oznajmił mi że nie wszystkie silnik to "wspomaganie" posiadają i bla bla bla... I oczywiście ładnie podziękował za rozmowę :rotfl:



Awatar użytkownika
Lation
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr mar 20, 2019 22:31
Lokalizacja: VWlkp.
Auto: Golf Mk7 1,4 TSI
Silnik: CXSA

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: Lation » pn lis 25, 2019 22:40

Mi w sierpniu przeładowali soft na tę okoliczność. Z początku miałem wrażenie, że jest lepiej ale po dłuższym czasie stwierdzam, że nic się nie zmieniło. W moim przypadku zauważyłem, że szarpanie jest wyraźnie silniejsze na zimnym silniku. Jak kolego Flo89 napisał, szarpania nie ma podczas ruszania bez gazu.



slowik57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 23:17

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: slowik57 » ndz lut 09, 2020 23:03

Podczas przeglądu zażyczyłem sobie sprawdzenia dostępności aktualizacji. Była dostępna poprawka sterownika silnika, na własne życzenie sterownik został zaktualizowany. Po aktualizacji w moim przypadku znacznie poprawiła się sytuacja z kangurem, nie jest idealnie ale moim zdaniem jest dużo lepiej. Pacjent to 1.4 TSI CZCA. Koszt takiej imprezy to 130 zł brutto w Inter Porsche Tarnów.
Lation pisze:
pn lis 25, 2019 22:40
Mi w sierpniu przeładowali soft na tę okoliczność. Z początku miałem wrażenie, że jest lepiej ale po dłuższym czasie stwierdzam, że nic się nie zmieniło. W moim przypadku zauważyłem, że szarpanie jest wyraźnie silniejsze na zimnym silniku. Jak kolego Flo89 napisał, szarpania nie ma podczas ruszania bez gazu.
Dziwne, jeżdżę już miesiąc i widzę wyraźną poprawę. Może ta różnica jest spowodowane innym silnikiem.



slowik57
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 02, 2018 23:17

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: slowik57 » ndz lut 09, 2020 23:03

Podczas przeglądu zażyczyłem sobie sprawdzenia dostępności aktualizacji. Była dostępna poprawka sterownika silnika, na własne życzenie sterownik został zaktualizowany. Po aktualizacji w moim przypadku znacznie poprawiła się sytuacja z kangurem, nie jest idealnie ale moim zdaniem jest dużo lepiej. Pacjent to 1.4 TSI CZCA. Koszt takiej imprezy to 130 zł brutto w Inter Porsche Tarnów.
Lation pisze:
pn lis 25, 2019 22:40
Mi w sierpniu przeładowali soft na tę okoliczność. Z początku miałem wrażenie, że jest lepiej ale po dłuższym czasie stwierdzam, że nic się nie zmieniło. W moim przypadku zauważyłem, że szarpanie jest wyraźnie silniejsze na zimnym silniku. Jak kolego Flo89 napisał, szarpania nie ma podczas ruszania bez gazu.
Dziwne, jeżdżę już miesiąc i widzę wyraźną poprawę. Może ta różnica jest spowodowane innym silnikiem.



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: flo89 » pn lut 17, 2020 11:53

VW zdiagnozował wadę fabryczną ale tylko w 1.5, podczas gdy my w 1.4 mamy to samo

https://www.motofakty.pl/artykul/silnik ... yczna.html


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

tomekk02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn paź 24, 2016 20:45

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: tomekk02 » pt kwie 24, 2020 18:53

Ten problem nadal u Was występuje? Dotyczy on też silnika 1.4 TSI 150 km?



Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: Rufus111 » wt gru 08, 2020 21:33

Ja również posiadam silnik 1.4 TSI CZCA i mam taką samą dolegliwość. Byłem w ASO, teoretycznie zostało zaktualizowane oprogramowanie ale nic się nie poprawiło. Zauważyłem że jak jest poniżej 0*C i są odrobinę wyższe obroty biegu jałowego silnika to rusza płynniej. Próbowałem VCDS zwiększyć obroty silnika ale chyba już w tym silniku się nie da :( bo robiłem zgodnie z instrukcją np MK6 i nie ma takiej funkcji w MK7 :/



Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: Rufus111 » pt gru 11, 2020 15:11

Dzisiaj zrobiłem mały test. Odłączyłem wtyczkę z czujnikami położenia pedału sprzęgła i tak jak się spodziewałem samochód rusza płynnie.
Niestety mam już bardzo mocno zużyte sprzęgło i bierze przy samej górze ale jeszcze się nie ślizga.
Czy w waszym przypadku brak możliwości płynnego ruszania też ma związek z zużytym sprzęgłem ?



Awatar użytkownika
flo89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Golf MK7 2016
Silnik: CZCA

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: flo89 » pn gru 14, 2020 09:00

Rufus111 pisze:
pt gru 11, 2020 15:11

Czy w waszym przypadku brak możliwości płynnego ruszania też ma związek z zużytym sprzęgłem ?
U mnie jest tak od nowości, więc wykluczam zużycie sprzęgła


MK7 2016 1.4 TSI CZCA Highline

Rufus111
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 11:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: Rufus111 » pn gru 21, 2020 19:33

czy ten objaw dotyczy wszystkich odmian mocy silników 1.4 TSI ?
Jeśli macie takie objawy podzielcie się jaką macie moc silnika ?
Interesuje mnie również w którym momencie ( na jakiej wysokości ) bierze wam sprzęgło u osób których dotyczy ta usterka i tych osób u których nie występuje ten objaw ?



Awatar użytkownika
Pugilares
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob sie 26, 2017 21:06

Re: 1.4 TSI CZCA - Dziwne podbicie obrotów przy puszczaniu sprzęgła.

Post autor: Pugilares » czw lip 14, 2022 17:51

Potwierdzam, u mnie tez od wyjazdu z salonu sprzęgło bierze wysoko - na samej górze.
Do do "kangurka", to po ok. trzech latach jeżdżenia tym samochodem opanowałem trudną sztukę operowania pedałami tak, żeby jechać płynnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk7 (2012 - )”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości