Przy ruszaniu daje coś o sobie znać.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Przy ruszaniu daje coś o sobie znać.

Post autor: soookolq » wt kwie 17, 2007 00:56

Witam Wszystkich,
nie wiem co może być tego powodem,
że przy ruszaniu słychać dźwięk tj. "odkręcanej śróby" (tzw. tynk :) )
ciężko mi jest stwierdzić,
z kąd pochodzi ta złośliwość.

Może ktoś wie?



Awatar użytkownika
Radek GTI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 22:34
Lokalizacja: Lipno

Post autor: Radek GTI » wt kwie 17, 2007 01:20

No kolego zdecydowanie wiecej musisz napisac bo tak to tylko można wróżyc z fusów ale i to może nie dac diagnozy :grin:

Troszke dokładniej opisz dzwiek bo ten ''tynk'' to moze byc wszystko.
Nie możesz zlokalizowac skąd dobiegają te głosy to jedź gdzies gdzie nie ma ruchu i ruszaj z otwartymi szybami moze coś wysluchasz i napisz chociaż czy to z przodu dobiega czy z tyłu auta :food:

Narazie po wróżeniu z fusów słuchac możesz przegubów (ale czy przeguby robia ''tynk'' to nie jestem pewny :jezor: ) oczywiście zawieszonko moze miec gdzies luzy i gdy ruszasz to najpierw rusza zawieszenie a pozniej karoseria :grin: dlatego jest ''tynk''
No i jeszcze ciekawostka z wróżenia z fusów :grin: to fotel kierowcy sprawdź bo to sie zdarza w golfach II ze przy ruszaniu siła działająca na oparcie powoduje minimalne ruchy fotela który mógł sie poluzowac na śrubach i robi ''tynk'' Miałem kiedys taki przypadek z fotelem i zanim doszukałem ze to fotel to najpierw przesłuchałem całe zawieszenie z przodu :bigok:



soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Post autor: soookolq » wt kwie 17, 2007 01:42

ten dzwiek napewno dobiega z ukladu jezdnego z przodu
pojechalem na kanal i dokrecalem wszystkie sruby ktore widzialem ale to nic nie pomoglo
jak rusze do przodu slychac ten dzwiek a nastepnie przy kolejnym ruszaniu nie slychac ,wycofam mocniej na recznym i dam do przodu i znowu to samo ( TYNK ) i bywa ze slychac z lewej a nastepnym razem z prawej strony dzieje sie tak tylko przy ruszaniu podczas jazdy niema tego dzwieku ani podczas zmiany biegu

[ Dodano: 17 Kwi 2007 02:00 ]
stoje na parkingu jakis czas cofam i ruszam i to samo,mocniej ten dzwiek slychac w srodkuy nisz na zewnacz kabiny :otepienie:



ercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn wrz 04, 2006 21:47
Lokalizacja: ełk
Kontakt:

Post autor: ercik » wt kwie 17, 2007 06:40

a bardziej tyka na prostych kołach czy na skreconych bo zgadzam sie z przedmowca radek gti ze przebugy ale to bardziej tatata jakos tak to stuka :D przynajmniej u mnie bo mam tez do wymiany a jeszcze sprawdz wszystkie blachy pod spodem co masz osłonki tłumika bo mi kiedys tez pukała bo sie zerwala z podkładki



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt kwie 17, 2007 07:05

soookolq pisze:ten dzwiek napewno dobiega z ukladu jezdnego z przodu
pojechalem na kanal i dokrecalem wszystkie sruby ktore widzialem
a sprawdziłeś śruby od przegubów wewnętrznych na klucz TORX ?
soookolq pisze:ale to nic nie pomoglo
jak rusze do przodu slychac ten dzwiek a nastepnie przy kolejnym ruszaniu nie slychac ,wycofam mocniej na recznym i dam do przodu i znowu to samo ( TYNK )
może mechanizm różnocowy w skrzyni ?
nie telepało Ci nagle przypadkiem czasami kierownicą i równie nagle przestawało ?
soookolq pisze:bywa ze slychac z lewej a nastepnym razem z prawej strony dzieje sie tak tylko przy ruszaniu podczas jazdy niema tego dzwieku ani podczas zmiany biegu
no to nie wiem może w kołach jakaś kontrabanda Ci lata ;-) po poprzednim właścicielu :panna:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

przema17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lut 01, 2007 12:10
Lokalizacja: woj.lubelskie
Kontakt:

Post autor: przema17 » wt kwie 17, 2007 10:18

Witam możesz jeszcze zdjąć koła i sprawdzić czy klocki hamulcowe siedzą na swoim miejscu może któraś z blaszek wypadła lub poluzował sie powodzenia



Awatar użytkownika
kozi218
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: sob lut 11, 2006 07:29
Lokalizacja: =F=S=L=
Kontakt:

Post autor: kozi218 » wt kwie 17, 2007 10:31

ja bym sie upierał na którys z przegubów....... i to bardzie na te wewnetrzne od strony skrzyni.


http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/themes/autoswiat/images/fanbannery/fan_750x100.png

soookolq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr mar 14, 2007 21:05
Lokalizacja: pyskowice

Post autor: soookolq » wt kwie 17, 2007 12:53

czy ktos wie jaki tam jest rozmiar tego TORXA to bi mi pomoglo bo bym wziol taki z pracy
i muglbym sprawdzic czy wszystko jest dokrecone :grin:

[ Dodano: 17 Kwi 2007 12:55 ]
wiesz moze jaki tam jest numer tego klucza ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości