Metaliczne stuki, które nikt nie potrafi zdiagnozować!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Benyslaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 22:51
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Post autor: Benyslaw » wt maja 08, 2007 18:49

sylwekzyla, ja bym nie obstawiał na blache bo ona by trzeszczała cały czas ...:/ bo przeciesz silnik wydaje wibracje prawda ?



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » wt maja 08, 2007 19:01

sylwekzyla, Też to sprawdzę. Każda rada mile widziana.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 850
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » wt maja 08, 2007 20:00

Mam prawdopodobnie tą samą chorobę. Twarde, ale nie silne metaliczne stukanie na nierównościach. A kata już nie mam. Doszczętnie wydłubane bebechy i rurka wspawana.
adurweb, moja rada to do kata się zabieraj na samym końcu.
Ojcu pewien mechanior kazał kupić jakieś ustrojstwo i powiedział, że to jest tego wina. Nawet nie wiem co to jest, bo tylko ojciec mi o tym niedawno wspomniał. Spytam się starego gdzie to leży, dowiem się co to jest i jutro wrzucę fotkę.



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » wt maja 08, 2007 20:11

Bednarus, Nie kumam, mechanik kazał kupić ojcu coś i to teraz Tobie stuka?



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 850
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » wt maja 08, 2007 21:38

adurweb pisze:Bednarus, Nie kumam, mechanik kazał kupić ojcu coś i to teraz Tobie stuka?
Nie. Ponieważ mi puka już od dłuższego czasu i żeby to pukanie usunąć, to mechanior kazał kupić staremu jakieś ustrojstwo bo powiedział, że to jest tego wina. Ale jeszcze togo nie wymieniłem i nie wiem czy to jest akurat przyczyna pukania. A przecież wiesz jak się niektórzy mechaniory znają. Powie taki, że się coś popsuło, a naprawdę jest wina gdzie indziej.



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » wt maja 08, 2007 21:42

Bednarus, Co poradził mechanik i co to za ustrojstwo?



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 850
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » śr maja 09, 2007 10:40

adurweb pisze:Co poradził mechanik i co to za ustrojstwo?
Dzisiaj sprawdze i tutaj wrzuce fotke. Szczerze mówiąc to nawet tego ustrojstwa na oczy nie widziałem :jezor:



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » śr maja 09, 2007 14:13

Bednarus, Ok, poczekamy na fotkę.



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 850
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » śr maja 09, 2007 22:49

adurweb pisze:Prawdopodobnie z lewej strony z przodu
Odgłos może się przenosić. Ja do tej pory też byłem przekonany, (wyraźnie słychać) że w moim golfie te stuki dochodzą z prawego przedniego zawieszenia. A wcale nie dochodzą.
Wracając do rzeczy. Sprawdziłem to ustrojstwo. Otóż ów mechanior (koleś ze stacji diagnostycznej) zdiagnozował, że stuki dochodzą z tylnego zawieszenia (ponoć wyszło to na trzepaku) i z tego co już wiem jest to niejaka tuleja metalowo-gumowa (fot. poniżej) (element nr 2 na poniższym schemacie)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » śr maja 09, 2007 23:29

to może byc wina tej tulejki miałem podobnie w mk2 i po wymianie cisza i spokój



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » czw maja 10, 2007 04:54

Wymieniałem to niedawno, zresztą na szarpaku by to zauważyli, a tak jak pisałem nic tam nie mogli znaleźć. Zawieszenie mam po remoncie.



andy94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: andy94 » czw maja 10, 2007 22:00

U mnie takie delikatne stuki na dziurach powodowały oberwane blachy nad tłumikiem. W dwóch czy trzech punktach trzymały się podwozia, a przy styku tych blach gdzieś przed tylną osią jedna opadała na drugą. Ponieważ mocowanie do podwozia w tym miejscu prawie odpadło (rdza) skręciłem je do kupy drutem.



Awatar użytkownika
adurweb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 423
Rejestracja: czw sty 18, 2007 23:14
Lokalizacja: Gorzów VWlkp.
Kontakt:

Post autor: adurweb » pt maja 11, 2007 05:01

andy94, Te blachy też miałem oderwane, ale je pospawałem.
Zastanawiam się, czy jest możliwe aby to waliły zaciski klocków hamulcowych, może są wyrobione i nawet nowy klocek w nim tłucze. Tylko nawet podczas jazdy z górki gdy hamuje to też coś stuka, więc chyba te zaciski odpadają? Czy to możliwe, że to zaciski klocków?

[ Dodano: 11 Maj 2007 21:11 ]
Byłem dzisiaj pod autem i dokręcałem wszystko co możliwe, luźne były tylko nakrętki od łączników stabilizatora, te metalowo-gumowe drugie od koła. Latała mi też osłona plastikowa od pasków klinowych, wszystko porobiłem. Zamocowałem lepiej nawet akumulator i poprawiłem mocowanie klapy od silnika bo też była luźna. Nic juz tam nie jest luźne. Górne mocowanie amorów (te w komorze silnika) też było luźne, dokręciłem na maxa.
Ogladałem też te wspomniane wcześniej łączniki stabilizatora i jeden mi się nie podoba, może ktoś wrzucić tu skan zawieszenia przedniego, bo chcę dowiedzieć się prawidłowej nazwy tego łącznika, bo chyba go wymienię - chodzi o ten łącznik metalowo-gumowy drugi od koła, przykręcany jest od dołu nakrętką 19 i nakrętka dociska taką półkulistą podkładkę i ta podkładka jest jakas kombinowana, bo jest za mała i mocno cina się w gumę i może to jest problemem. Ciekawe czy ta podkładka jest w komplecie z tym łącznikiem, czy trzeba samemu kombinować? Proszę o poprawną nazwę tego łącznika (lewy przedni).

[ Dodano: 14 Maj 2007 17:21 ]
Wymieniłem już z przodu:

amory+odboje+osłony+górne gumy z łożyskami
łączniki stabilizatora x 2
gumy łącznika stabilizatora x 2
sworznie wachacza x 2

Z tyłu:
tuleje metalowo-gumowe x 2
amory+odboje+osłony

Dalej dzwoni, co jeszcze? Dźwięk dochodzi wyraźnie z lewej przedniej strony. Pospawane mam osłony podwozia układu wydechowego, kata sprawdzałem i nie stuka (chodź napewno już nie spełnia swojej roli), wydech pospawany i dobrze zamocowany. Mam już chyba schize.

PANOWIE co dalej mam robić z tymi stukami?! Bo szlak już mnie powoli trafia, chyba sprzedam Golfa, a tak inni zachwalali jego zawieszenie.
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2007 18:55 przez adurweb, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości