Włączam wycieraczki - silnik szarpie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Włączam wycieraczki - silnik szarpie.

Post autor: kacjen » śr lip 25, 2007 15:59

Jestem posiadaczem Golfa III 1,4 z 93 roku Mam dziwny problem - od dłuższego czasu. Kiedy włączam wycieraczki to podczas końcowej fazy ich pracy czuję mocne szarpnięcie silnika. Tak jakby ktoś na ułamek sekundy wyłączył zapłon... czy coś. Szarpnięcie czuć praktycznie tylko wtedy kiedy przyspieszam, na wolnych obrotach prawie nic się nie dzieje. Byłem z tym u mechanika, oczywiście nie naprawił tego, bo stwierdził, że wszystko działa. Gmerał tylko na podszybiu, bo jak twierdzi instalacja w tamtym miejscu jest w kiepskim stanie.

Kiedy nie używam wycieraczek wszystko jest OK. Kiedy użyję spryskiwacza pojawia się problem, a podczas deszczu jest najgorzej. Dziś samochód zwariował zupełnie. Spadł deszcz i zacząłem raz po raz włączać wycieraczki na chwilę, bo wiedziałem, jakie są problemy. Po pewnym czasie silnik przestał chodzić na niskich obrotach, dławił się i wskakiwał tylko na wysokie a jak puściłem gaz to na każdych światłach gasł. Jazda przypominała galop. Po pewnym czasie (wkurzony) włączyłem wycieraczki na full i objawy ustały. Po deszczu wróciły stare objawy - tylko pojedyncze szarpnięcia. Kompletne wariactwo.

Co to może być. Nie wiem czy jechać z tym doi mechanika skoro ostatnia wizyta poza wielką dziurą w portfelu nic nie dała.
Ostatnio zmieniony śr lip 25, 2007 19:35 przez kacjen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr lip 25, 2007 16:13

moze mechanik ma racje ze to od instalacji elektrycznej, ja bym sprawdzil przekaznik od wycieraczek jeszcze, jak zalanczasz na maxa wycieraczki to chodza non stop czyli dostaja caly czas napiecie, a jak ustawisz je na wolniejszy bieg to przerywa ich prace przekaznik wlasnie i moze to on powoduje problemy nr przekaznika 99 chyba, sprawdz ktory cyka


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » śr lip 25, 2007 16:48

T.O.B.I. pisze:nr przekaznika 99 chyba
99 lub 19...


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr lip 25, 2007 17:23

T.O.B.I. pisze:moze mechanik ma racje ze to od instalacji elektrycznej, ja bym sprawdzil przekaznik od wycieraczek jeszcze, jak zalanczasz na maxa wycieraczki to chodza non stop czyli dostaja caly czas napiecie, a jak ustawisz je na wolniejszy bieg to przerywa ich prace przekaznik wlasnie i moze to on powoduje problemy nr przekaznika 99 chyba, sprawdz ktory cyka
Jak mam go sprawdzić? wymienić na sprawny?
Pytanie nr 2 - w jaki sposób może on wpływać na pracę silnika?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 25, 2007 17:46

Wydaje sie że przekaźnik nie jest winien. W jakiś sposób praca wycieraczek powoduje niedostatek prądu zasilającego sterownik silnika albo układ zapłonowy. Myślę że to któryś kabel będzie mocno naderwany lub wtyczka zaśniedziała. Może mechanizm wycieraczek koliduje z kablem od wiązki sterownika na podszybiu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr lip 25, 2007 18:04

Może pociągnę rownolegle nowe kable do wycieraczek? Na początek prowizorycznie - jesli problem ustanie to bedę wiedział co poszło?

Tylko ile kabli odpowiada za strowanie wycieraczkami?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 25, 2007 18:15

kacjen pisze:Może pociągnę rownolegle nowe kable do wycieraczek?
wcale nie wiadomo czy to kable od wycieraczek są winne. Na Twoim miejscu sprawdziłbym wzrokowo wiązki na podszybiu łącznie z wtyczką od sterownika silnika. Wina równie może być gdzieś w manetkach przy stacyjce. To chyba rzecz do sprawdzenia dla elketryka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości