Rozrusznik co sie stalo ? Pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wysagolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:27
Lokalizacja: goldAP

Rozrusznik co sie stalo ? Pomocy!

Post autor: wysagolf » ndz wrz 23, 2007 21:39

Zjechalem na pobocze na chwile wylaczylem samochud , za 5 min wlaczam samochod i zadnej reakcji slychac tylko w rozruszniku tak jakby wbijal "TYK TYK " ale nie zakreca , wiec wyjelem rozrusznik podlaczylem i normalnie wbija i zakreca rozkrecilem go wszystko jest ok szczotki dobre , dodam ze rozrusznik jest regenerowany i mam go moze z tydzien ,moze to wina kabli prosze o mocom co musze zrobic zeby odpaic samochod ! Czy alternator ma cos wspulnego przy przy odpalaniu ?



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » ndz wrz 23, 2007 22:04

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale raz miałem takie objawy i winien był bendix, a myślałem że automat, nawet wymieniłem go na próbę (dobrze że nie był płatny \:D/ )

Tyle, że u mnie żeby sprawdzić czy pomogło musiałem czekać aż dobrze ostygnie, rano, bo bez tego zwykle nie sprawiał problemów. Z własnej przeszłości zawodowej wiem, że dość często (nawet drogie) regeneracje kończyły się poprawkami. :bigok:



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn wrz 24, 2007 00:30

wysagolf, a obejrzałeś komutator ??( ten element po którym slizgają się szczotki)
czy nie jest wypalony lub wydarty??
i czy szczotki się nie wieszają ??
po wymontowaniu z silnika bez obciążenia ma siłę ruszyć natomiast gdy jest zamontowany i musi pokonać opory silnika to już niema siły ruszyć


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

wysagolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 21:27
Lokalizacja: goldAP

Post autor: wysagolf » śr wrz 26, 2007 17:07

sprawdzilem to wszystko mialem jeden kabel letwo odizolowany poprawilem go , sprawdzilem potem czy jest napiecie na kablach do rozrusznika i bylo zakrecam i nic tylko PYK slychac i to wszystko ... a jak wykrece to dziala jak szalony !



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr wrz 26, 2007 18:00

wysagolf, zrób taką próbę. Rozepnij przewód idący od stacyji do automatu rozrusznika i ten koniec od automatu połącz bezpośrednio do aku.Jeśli zadziała to być może masz za niskie napięcie aby automat zwarł styki. U mni tak było i zamontowałem przekaźnik . Problem zniknął. Koszt -6zeta.
P.S.
Rozrusznik był świeżo po regeneracji (szczotki, automat, tulejki). Działo się tak tylko wtedy gdy silnik był gorący.



TOMwp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 28, 2006 20:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: TOMwp » pt wrz 28, 2007 11:01

Witam. Wedle mojej oceny winien za tan stan rzeczy jest styk główny w cewce elektromagnesu włączającego :crazy: .
sprawdzić najłatwiej jest podczas uruchamiania silnika, w momencie gdy automat załączy zębnik z wieńcem koła zamachowego (nastąpi przysłowiowe tyknięcie) należy zmostkować gruby przewód z akumulatora bezpośrednio do przewodu rozrusznika lub zrobić mostek grotem śrubokręta, jeśli zacznie kręcić to elektromagnes do wymiany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości