Golf Mk3 Vr6 problem z ciśnieniem oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Golf Mk3 Vr6 problem z ciśnieniem oleju

Post autor: Chmielu » śr lip 06, 2005 10:54

Witam!

kiedy przekraczam 2000 obr/min zaczyna świecić się kontrolka ciśnienia oleju. Jest to otyle zastanawiające (i frustrujące), że ciśnienie ma dobre.
Straty mocy również nie ma, oleju nie pali wcale. Jak jadę nim w dłuższą trasę to po jakimś czsie jazdy przestaje się świecić ta nieszczęsna kontrolka - mogę wtedy jechać na 6000 obr/min i wszystko jest w porządku. Dziwne jest również to, że po takiej trasie (kiedy już jest OK) wjeżdżam do miasta - zwalniam i po chwili znowu zaczyna świecić się kontrolka.
Cóz ja mam uczynić by spać znów spokojnie? :grin:



Awatar użytkownika
chris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24
Lokalizacja: wrocek
Kontakt:

cisnienie

Post autor: chris » śr lip 06, 2005 11:38

a skad wiesz czy ma dobre cisnienie? jak to sprawdziles. Jak miga kontrolka to znaczy ze cos jest zle! Albo pompa oleju albo elektrozawor pada.Ale raczej pompa. Ja bym nie jezdzil nim. Mi wczoraj mrygala przy zapaleniu .Zaholowalem go do kolesi do warsztatu i soie okazalo ze wlasnie elektrozawor sie zawiesill przy pmpie.Czeka mnie wymiana jego niebawem.Narazie wszystko ok.
Ale jak w czasie jazdy mryga to lipa. LAbo pompa albo ewentualnie czujnik cisnienia przy filtrze. Ja bym nim nie jezdzil. szkoda silnika.pozdro.Ona nie ma prawa migac.to oznaka ze cos jest nie tak.Podstawa jak cicnienie miga to nie mozna tego bagatelizowac. ANprawa duzo nie kosztuje.



miedziol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 23, 2005 20:09

tyle co wiem...

Post autor: miedziol » czw lip 07, 2005 09:21

po primo- jak kontrolka ci tylko miga- to możesz mieć za niskie ciśnienie oleju na wolnych obrotach (bieg jałowy) - powinno być mniej wiecej troche ponad 1 atm - a jak piszczy i mruga kontrolka- to masz za małe ciśnienie na wysokich obrotach- powyzej 2000 obr/min. Tak mi sie wydaje!
Ale zebys mógł napisac ze masz ciśnienie dobre- to nagrzej solidnie auto- tak zeby olej mial 80st.C i niech ci mechanior wkręci MAnometr w miejsce czujnika- i zobaczysz czy masz powyżej 1atm na wolnych obrotach! Jak cisnienie na manometrze jest ok- to walnął ci czujnik ciśnienia ( jest ich dwa - każdy kolo 20pln)
Zawór na pompie może sie przycinać- ale skoro tłoczy zimny olej - to pompa jest raczej ok- zaworu sie raczej nie wymienia- tak jak pisze kolega - mozna wymontowac pompe i zawór sie lekko szlifuje albo czysci!
A moze masz wlany treeeefny olej! Ja mialem wlany trefny olej i migała po 20km jazdy - zmieniłem na 15W40 Castrola i jest OK!
Pozdro!


Głodny?? Zajrzyj pod spację!

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » czw lip 07, 2005 10:06

Dzięki za rady! :grin:
Pisałem, że mam dobre ciśnienie bo sprawdziłem to od razu w warsztacie jak tylko mi zaczęła świecić kontrolka (i piszczeć) - i jest dobre i na niskich i na wysokich obrotach. Olej z kolei wymieniałem - jest nowy razem z filtrem oczywiście. Mam więc nadzieję, że to wina czujnika :-)
Dzięki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości