[mk3] Jakie zawieszenie??? (po raz kolejny)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

[mk3] Jakie zawieszenie??? (po raz kolejny)

Post autor: Krembul » pn lip 04, 2005 13:45

Witam!
Od tygodnia noszę się z zamiarem zmiany zawieszenia w swoim golfie. Samochód kupiłem w Niemczech ze sportowym zawieszeniem H&R. Wygląda ślicznie a drogi się trzyma rewelacyjnie. Niestety komfort jazdy cierpi. Na nierównościach można sobie zęby wybić o kierownicę a wiekszość dziur w mieście znam już z imienia i nazwiska. Mi jednak zależy bardziej na komforcie jazdy niż na możliwości ekstremalnej jazdy. Chciałbym prosićo radę dotyczącą zmiany zawieszenia. Na jakie zmienić? Nie chciałbym założyć standardowych sprężyn. Chciałbym, żeby były bardzo delikatnie obniżone i twardsze niż seryjne. Najlepiej żeby były progresywne. Co do obniżenia to "delikatne" oznacza brak problemów z przejeżdzaniem przez "śpiącego policjanta" jak róznież z przewożeniem pięciu osób w samochodzie. Gdy zawieszenie zmienię będę chciał je sprzedać. Oto jak wygląda mój samochód z tym zawieszeniem. Może byłby ktoś chętny???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pn lip 04, 2005 14:00

Witam Robilem to samo ze swoim mk3 i mialem pewne problemy ze skapletowaniem calosci. Dlatego proponuje ci kupic jakies uzywki szmelc na gieldzie kupic nowe amory gumy itp. ja mam zalozone amory najtansze COFE a sprezyny kupilem uzywane


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn lip 04, 2005 15:40

Amortyzatory polecam bilstein B4A (allroad) stworzone chyba z myślą o wschodniej części Europy.



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » czw lip 07, 2005 00:06

A czy do wersji GT będzie pasowało seryjne zawieszenie od Golfa GTI??? Słyszałem, że jest trochę niższe od od wersji GT i twardsze. Czy byłby to rozsądny kompromis między trzymaniem się drogi a komfortem??? Ile mogą kosztować sprężyny progresywne jakiejś dobrej firmy???



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zawieszenie

Post autor: Chmielu » czw lip 07, 2005 10:38

Ja u siebie wymieniłem amortyzatory na gazowe Kayaba, a sprężynki kupiłem również nowe ale standardy. Golfik jest teraz nieco twardszy ale da się jeździć po naszych dziurach i naprawdę fajnie trzyma się drogi. Obawiam się, że progresywne sprężyny w połączeniu z gazowymi amorkami mogły by okazać się zbyt twarde.
Radził bym kupić normalne sprężyny (jak chcesz obnirzyć auto to można dobrać ciut krutsze niż orginalne) i gazowe amortyzatory. Golfik na takim zestawie - przynajmniej mój :-) nie traci dużo na komforcie a do ulicy jest przyklejony. :grin:
No i jest to chyba najtańsze rozwiązanie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości