Gdzie kupic i jak zamontowac halogeny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ApC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt maja 20, 2005 22:25
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Post autor: ApC » ndz paź 22, 2006 21:06

tylko ile osób miało porównanie jednych i drugich?
widziałeś jak się spisują w czasie mgły?
teoria teorią, ale to nie znaczy że każde halogeny w zderzaku będą świeciły lepiej niż jakiekolwiek w reflektorach


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/142850.html][img]http://images.spritmonitor.de/142850_5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » ndz paź 22, 2006 21:50

ApC pisze:widziałeś jak się spisują w czasie mgły?
Jeżdziłem w samochodzie z zamontowanymi halogenami w zderzaku, a zamontowane w reflektorze mam osobiście :bajer:
ApC pisze:teoria teorią, ale to nie znaczy że każde halogeny w zderzaku będą świeciły lepiej niż jakiekolwiek w reflektorach
Cały czas mówimy o halogenach montowanych orginalnie :bajer:



greg

Post autor: greg » ndz paź 22, 2006 22:08

granite pisze:Cały czas mówimy o halogenach montowanych orginalnie
w zderzakach w mk4 nie ma orginalnie - dodatkowo można kupić w Hella.



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » pn paź 23, 2006 19:51

greg pisze:
granite pisze:Cały czas mówimy o halogenach montowanych orginalnie
w zderzakach w mk4 nie ma orginalnie - dodatkowo można kupić w Hella.
Pisząc, że jeżdziłem samochodem z zamontowanymi halogenami w zderzaku (orginalnie) miałem na myśli A4 :bajer:



greg

Post autor: greg » pn paź 23, 2006 20:10

powiem tak lepiej mieć niz nei mieć - jeśli stać nas na zamontowanie w zderzaku ok. jesli nie stać - a mamy na tyle zeby zamontować w reflektorach też dobrze. MOżna zrobić tak jak zrobił pszczyna tylko ze 1. to są jakieś tam firma xxx - jak rozprowadzaja światło - to on się moze wypowiedzieć - wystarczyłoby aby stanął ktos obok niego golfem mk4 z halogenami w reflektorach - w nocy i porównać swiatło - jak lepiej swiecą - to wygląd juz mniej ważny, jak tak samo - wolę w reflektorach a jak gorzej to juz przemilczę

[ Dodano: Pon Paź 23, 2006 8:11 pm ]
gfdyby mnie było stać na te w zderzak Helli to pewnie żebym sobie zamonotował - ale miałem wybór za różniocę mogłem zrobić podgrzewane fotele - dla mnie i jedno i drugie ważne a w mk3 nie miałem halogenów wcale.



Awatar użytkownika
granite
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:52
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: granite » pn paź 23, 2006 20:25

greg pisze:powiem tak lepiej mieć niz nei mieć - jeśli stać nas na zamontowanie w zderzaku ok. jesli nie stać - a mamy na tyle zeby zamontować w reflektorach też dobrze. MOżna zrobić tak jak zrobił pszczyna tylko ze 1. to są jakieś tam firma xxx - jak rozprowadzaja światło - to on się moze wypowiedzieć - wystarczyłoby aby stanął ktos obok niego golfem mk4 z halogenami w reflektorach - w nocy i porównać swiatło - jak lepiej swiecą - to wygląd juz mniej ważny, jak tak samo - wolę w reflektorach a jak gorzej to juz przemilczę

[ Dodano: Pon Paź 23, 2006 8:11 pm ]
gfdyby mnie było stać na te w zderzak Helli to pewnie żebym sobie zamonotował - ale miałem wybór za różniocę mogłem zrobić podgrzewane fotele - dla mnie i jedno i drugie ważne a w mk3 nie miałem halogenów wcale.
Zgadzam się z tobą w 100% - lepiej mieć jakiekolwiek niż wcale :grin:



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn paź 23, 2006 20:40

Zostałem wywołany wiec się wypowiem, halogenki nie są bez imienne lecz "wassem" bo tylko one spełniały wymagania[ wielkości i jakość światła].
Co do świecenia -------- nikt mi nie będzie gadał-------że światło które świeci nisko ,świeci marnie----------wręcz przeciwnie światło które jest w zderzaku daje większą widoczność , a z praktyki zawodowej powiem iż lampa którą trzymam w dłoni i oświetlam pewną powierzchnię przed sobą ,doceniam nad wyraz niż tą którą miałbym nosić na głowie.
A wracając do tematu to halogeny mają nam doświetlać strefę przed pojazdem w czasie mgły lub złej widoczności bo to jest ich zadaniem i tak podczas takiej pogody będziesz patrzeć by utrzymać się na drodze i nie wpaść do rowu, a wy debatujecie jak daleko będą świecić--------- od tego zadania są inne żarówki.

Lepiej mieć niż nie mieć :okej: :okej: :okej:



greg

Post autor: greg » pn paź 23, 2006 21:10

no i pszczyna, myślę że pięknie zakończył nam temat - każdy instaluje to na co go stać.



Awatar użytkownika
Niemiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 13, 2007 18:53
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Post autor: Niemiec » czw lis 22, 2007 20:13

mam orginalne lampy bez halogenu. Chciałem w miejsce zaślepki wsadzić jakąś soczewke. Z czego proponujecie?? A moze by tam xenonik wrzucić??


http://www.toya.net.pl/~qqraczy/lekcja2.swf

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw lis 22, 2007 20:38

Idenyczne są z PUNO II



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Post autor: gluszcz » czw lis 22, 2007 21:31

Można halogen w zderzak w tdi i nie bedzie zasłaniac IC,jeżeli w tym jest problem.Ale musi to byc arl,IC znajduje sie centralnie przed chlodnicą powietrza.



Awatar użytkownika
moontower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 21:07
Lokalizacja: pomorskie słupsk
Kontakt:

Post autor: moontower » czw lis 22, 2007 23:36

Czyli te halogeny (soczewki) od punto mają identyczne mocowanie jak soczewki w lampach valeo? Tzn. bez problemu można je w miejsce zaślepek wkręcic?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pt lis 23, 2007 12:21

moontower pisze:Czyli te halogeny (soczewki) od punto mają identyczne mocowanie jak soczewki w lampach valeo? Tzn. bez problemu można je w miejsce zaślepek wkręcic?
TAK BO to tasama firma VALEO
Ostatnio zmieniony pt lis 23, 2007 12:22 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
moontower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 21:07
Lokalizacja: pomorskie słupsk
Kontakt:

Post autor: moontower » sob lis 24, 2007 11:41

Witam. Jeszcze jedno pytanie w sprawie instalacji halogenów. Jak podłączyć kontrolkę na desce rozdzielczej, żeby po włączeniu przeciwmgielnych świeciła. Dzięki z góry.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 112 gości