Jak przerwa na świecach pod LPG na gaźnik oraz typ świec

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 07, 2007 14:09
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Jak przerwa na świecach pod LPG na gaźnik oraz typ świec

Post autor: dgolf » śr gru 05, 2007 15:17

Witam. Golf MKI 1.6 solex 34 pict-5 +LPG

Witam. Przywróciliśmy niedawno dziadka do życia: wymiana wypalonego zaworu i uszczelki pod głowicą. Nowa kopułka BERU i palec.

Jaką mam ustawić przerwę na świecach pod LPG. Czytałem, że 06 do 08mm. Obecnie ma założone świece NGK. Mam jeszcze na półce jakieś używki chyba polskie niby pod LPG. Które będą lepsze?



Awatar użytkownika
dj_bovorta
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: czw paź 04, 2007 15:51
Lokalizacja: Wola Mędrzechowska
Kontakt:

Post autor: dj_bovorta » śr gru 05, 2007 15:25

Nie ma czegos takiego jak swiece pod LPG !!!!!! to jest sciema oszustwo i badziewie przestrzegam nie kupojcie nigdy zadnych swiec do gazu czy tez oleju do silnika zasilanego gazem jaka przerwa i jakie swiece ? takie jakie poleca producent jesli do golf 1 producent zaleca NGK to takie sie daje a nei jakies do gazu to totalna BZDURA !!!! Ps te swiece z polki polecam przenies do kontenera na smieci
Ostatnio zmieniony śr gru 05, 2007 15:29 przez dj_bovorta, łącznie zmieniany 2 razy.


Looknij na moja golfiane
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=127106

Str. 2 zdjecia noca

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » śr gru 05, 2007 15:35

Świece najlepiej nowe. Iskra (bo pewnie takie masz na myśli pisząc "polskie" nie są wcale takie złe).
"Specjalność" świec do LPG poza trochę niekiedy trochę bardziej wysuniętymi elektrodami polega najczęściej na nieco mnijeszej przerwie międzyelektrodowej. Mniejsza przerwa zmiejsza ryzyko wypadania zapłonów na LPG (gaz "trudniej" się zapala niż benzyna). A wypadjace zapłony mogą powodować detonację gazu w dolocie. Kup nowe świece, mogą być "do gazu" lub "zwykłe", przy "zwykłych" możesz minimalnie zmiejszyć przerwę (np. z 0,8mm na 0,7mm). A NGK to bardzo dobre świece.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
dgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 07, 2007 14:09
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Post autor: dgolf » śr gru 05, 2007 20:46

Zmniejszyłem na 0.7mm i zostałem przy NGK.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości