Webasto

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Adam1972
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 00:21
Lokalizacja: Czestochowa

Webasto

Post autor: Adam1972 » ndz gru 30, 2007 19:31

Czesc
Czy ktos z Was moze odpowiedziec
Jak dlugo westo (mokre, ktore ogrzewa caly silnik) musi chodzic aby zagrzac silnik pora zimowa tak aby np osiagnal temp 20-30 stopni
Ile paliwa jest spalane w webasto
Prosze podac jaka jest moc palnika i jaki to silnik, czy webasto jest benzynowe, czy diesel
Dziekuje


Adam1972

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz gru 30, 2007 20:09

Adam1972 uderz do kolegi greg on jest w temacie
tutaj jego profil http://forum.vwgolf.pl/profile.php?mode ... file&u=318


:-k ...

gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Post autor: gluszcz » wt sty 01, 2008 18:38

U siebie w tdi mam webasto/mokre/a zagrzanie silnika zależy od temperatury otoczenia,przy -5 wystarczy fabryczny program 30 min by temp plynu chł.była około 60 stopni.Czas pracy webasto ustawia sie dowolnie od potrzeb.Spalanie jakie podaje producent to około 0,6 litra/h.



greg

Post autor: greg » wt sty 01, 2008 20:25

silnik 1,4 - webasto tele termotop - BW 50 moc 5KW - zużycie paliwa 0,15- 0,35 litra na godzinę pracy - zegar sterujący - czerwony - maksymalny czas pracy to 1 godzina. Pobór prądu 44W, waga 4,3Kg
teraz ilość zużytego paliwa zależy od - jaka temp na zewnątrz, jaka temperatura silnika (np czy niedawno był zgaszony czy też stoi od wczoraj). Czas nagrzania auta to przy -7 po 15 minutach mam 22stopnie w aucie i około 50-60 na silniku, - nie gaszę webasto - po około 1km jazdy mam 90 stopni.
ważne szybciej i wydajniej zagrzejecie samochód tj środek + silnik jeśli posiadacie climatronic to nastawiać na ok 22 stopnie a nie na max czy 26 - bo climatronik dodatkowo zwiększa obroty dmuchawy próbując uzyskać tą temperaturę.

[ Dodano: Wto Sty 01, 2008 7:26 pm ]
i jeszcze jedno - webasto po zagrzaniu do 90 stopni płyn - wycisza sie by ponownie dogrzać płyn przy spadku do 75
co do pytania czy to diesel czy benzyna to nie ma różnicy
Ostatnio zmieniony wt sty 01, 2008 20:27 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



przemko26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: przemko26 » śr lis 19, 2008 21:55

greg, greg, Cześć Greg
Zauważyłem ,że na forum odnośnie instalacji webasto jesteś prawdziwym guru-szcuneczek ode mnie!!!
Mam takie oto pytanko . zakupiłem niedawno webasto dw 50 , komplet z myślą o moim golfie . Posiadam mk 2 w diselku 1,6 i miałbym kilka pytań.
1.Czy mógłbyś podpowiedzieć jeśli widziałeś gdzie w dwójce zamontować to urządzonko- montaż w nadkolu jak opisałeś w faq dla mk4 chyba odpada , myślałem o wywaleniu pojeminka płynu do spryskiwaczy , ale nie wiem czy wyjście wody z webasto może być wyżej w poziomie niz zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego?
2.jeśli chodzi o podłączenie paliwa -moje webasto też jest chyba przelewowe , posiada pompkę paliwa w sobie, ale zastanawiam się w który odcinek powrotu się podłączyć, czy między pompą paliwa a filtrem paliwa , czy za filtrem paliwa a zbiornikem.
Gdybys dysponował chwilką czasu prosz o odpowiedz, z góry dzięki i pozdrawiam



greg

Post autor: greg » śr lis 19, 2008 21:59

przemko26 pisze:1.Czy mógłbyś podpowiedzieć jeśli widziałeś gdzie w dwójce zamontować to urządzonko
w tym samym miejscu co w mk3
przemko26 pisze:ale nie wiem czy wyjście wody z webasto może być wyżej w poziomie niz zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego?
no raczej nie - bo się może zapowietrzyć
przemko26 pisze:czy za filtrem paliwa a zbiornikem.
chyba tam najlepiej



Awatar użytkownika
marcinello123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 07, 2009 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinello123 » sob sty 17, 2009 17:46

witam kupilem golfa 3 2,0gti agg, i mam w nim webasto bw 50. Zastanawiam sie czy ono w ogole działa, bo gdy włacze przycisk z płomieniem sterownik podswietla sie na czerwono i nic sie nie dzieje. nic nie slychac, zadnego silniczka, nic. Mam do niego tez pilot telestart, ktory ma jeden przycisk. Jak go przyciske to slychac w tym pilocie jakis dzwiek, ale nic sie nie dzieje z webasto. Jak sprawdzic czy webasto w ogole działa? prosze o pomoc



greg

Post autor: greg » sob sty 17, 2009 18:05

marcinello123, poszukaj 3 bezpieczników na przewodach idących od webasto - jeden z nich pewnie jest spalony



Awatar użytkownika
marcinello123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr sty 07, 2009 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marcinello123 » ndz sty 18, 2009 14:16

wszystkie 3 bezpieczniki wporządku. czyli to cos innego?



greg

Post autor: greg » ndz sty 18, 2009 17:54

marcinello123 pisze:czyli to cos innego?
no to obejrzec obie wtyczki na webasto - jak nadal nie pomaga - zdechł sterownik na webasto



skorpionxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob maja 06, 2006 08:46
Lokalizacja: centrum

Post autor: skorpionxx » czw paź 15, 2009 05:48

Mam pewną wątpliwość, którą jak mniemam rozwiąże Greg

- po włączeniu webasto poprzez telestart, webasto samo wymusi cyrkulacje wody w silniku poprzez wbudowaną pompkę wody. Zastanawia mnie jak jest z nadmuchem - czy webasto samo włączy nadmuch aby w aucie było ciepło czy dzieje się to gdy już sam użytkownik włączy nawiew?


Chcę zamontować webasto w Seat Alhambra z 00r / nowszy model/



greg

Post autor: greg » czw paź 15, 2009 08:44

webasto załączy po 2 minutach nawiew



Awatar użytkownika
jarekcg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 834
Rejestracja: pn mar 23, 2009 22:18
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: jarekcg » pn mar 01, 2010 15:34

czy można prosić o jakiś schemat podłączenia webasto do diesla (vw golf mk 1;2;3)
proszę o pomoc i z góry dziękuję :D


znajdziesz mnie na
http://www.vagsiekreci.pl
http://www.vagkujawy.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości