pytanie o odmę

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » ndz sty 06, 2008 10:32

A ja dalej będę drążyć temat, w innym temacie przynajmniej dwóch użytkowników pisało że umwówili się na montaż grzałki. Niech napiszą czy pomogło i jak wygląda to urządzenie.



bithmore

Post autor: bithmore » ndz sty 06, 2008 11:50

Heh, tez czekalem az Ci co zalozyli sie pochwala, ale brak wiadomosci. No wiec zdecydowalem sie na montaz takiej grzalki u siebie. W sumie 300zł robocizna i grzalka w serwisie VW. Beda mi ja zakladac dopiero w czwartek, dam znac jak to wyglada no i co najwazniejsze jak sie sprawuje.



żaba 1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pt lut 09, 2007 18:06
Lokalizacja: W-wa

Post autor: żaba 1 » ndz sty 06, 2008 18:00

dzięki bithmore czekam z niecierpliwością



Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » ndz sty 06, 2008 19:21

Ja_Sha_Taan pisze:Hola, hola =; Słuchajcie ja nie posiadam żadnego podgrzewania odmy i żadnego problemu z jej zamarzaniem nigdy nie miałem, jedyne co różni nasze odmy od siebie to to że wokół mojej odmy jest coś jakby gąbczasto-gumowa otoczka, nie wiem jak to nazwac, ale to w zupełności wystarcza by ochroni ją przez zimnem. Jeśli ktoś chce to moge porobic fotki i może skorzystacie z tego.
Ja_Sha_Taan to zrób fotke odmy i pokaż jak wygląda ta otulina wokół niej, ciekawi mnie to .



Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » ndz sty 06, 2008 21:09

W mk4 to jest to co na zdjęciu czy sie myle?



Obrazek


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

Awatar użytkownika
COLIN16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 11:27
Lokalizacja: Białystok

Post autor: COLIN16 » pn sty 07, 2008 15:35

erza

U ciebie powinno być podobnie czerwone to odswtojnik a niebieskie to odma
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2008 15:37 przez COLIN16, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: LASOT-A » pn sty 07, 2008 16:37

erza pisze:W mk4 to jest to co na zdjęciu czy sie myle?
Tak to pudełko to odstojnik a ta rura to odma. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » pn sty 07, 2008 18:30

Dzięki chlopaki tera bede wiedział na co mam zwrócić uwagę jak bede obczajał ręce mechaniorowi, no i na przyszłość czego pilnować. Mój bedzie robiony we czwartek zdam relacje czy uda mi się grzałke zamowić


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

bithmore

Post autor: bithmore » ndz sty 13, 2008 11:38

Witam,


Zalozyli mi dopiero wczoraj ta grzalke na odme, a wlasciwie to sie zamawia cala odme juz z grzalka (przypomnę koszt 154zł w serwisie VW). Troche się zdziwiłem, ale w nowej odmie jest mniej wiecej na srodku jakby miejsce na podlaczenie takiej cienkiej rurki. U mnie nie bylo co tam podpiac, nie wiem moze zamowili do troche innego silnika ta odme albo juz tylko takie sa, cholera ich wie, zatkali mi to po prostu i generalnie powinno byc ok bo to sluzy tylko do odpowietrzania. Wymiary i generalnie konstrukcja byla taka sama jak oryginalna odma. Grzalka na tej nowej odmie wyglada tak ze mniej wiecej w polowie jest takie naciecie i wychodzi z tego wtyczka, pociagneli instalacje chyba bezposrednio z akumulatora i po prostu podlaczyli. Przy okazji wyciagali mi odstojnik bo mialem caly zapchany i zawilgocony, wyczyscili ile sie dalo (co najlepsze policzyli sobie za to 80zl). Poki co mrozow brak, czekam z niecierpliwoscia na nie, zeby zobaczyc czy grzalka cos daje;).

Koszt operacji:
grzalka 154zł
podlaczenie (w tym pociagniecie elektryki) + wyczyszczenie i osuszenie odstojnika 240zl.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz sty 13, 2008 15:01

Nie powinno być jeszcze przekaźnika lub termostatu/jakiegoś automatu by grzałka nie pracowała non-stop????????????? i napewno powinien być jeszcze sygnał spod kluczyka kiedy jest silnik włączony a nawet automat który by uruchamiał grzałkę tylko podczas mrozów!!!!!!
szkoda że foty nie zrobiłeś
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 15:03 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



bithmore

Post autor: bithmore » ndz sty 13, 2008 15:32

Hmmm nie wiem, chyba tam pojade spytac jak to dokladnie dziala, wydawalo mi sie ze zawsze ogrzewa lekko jak jest silnik wlaczony po prostu. Montowales u siebie i masz tam termostat ? jak u Ciebie wyglada jesli to masz;)?



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz sty 13, 2008 15:49

nie niemam

Możliwe że załanczanie grzałki jest na zasadzie bimetalu
Ostatnio zmieniony ndz sty 13, 2008 15:52 przez pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 74 gości