Problem z nadmuchem powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Problem z nadmuchem powietrza

Post autor: spajrek » pt lut 15, 2008 13:11

Wczoraj wyjmowałem panel nawiewu w swoim golfie. Dziś rano po zamontowaniu go nie działa nawiew na przednią szybę. Linki są na swoich miejscach (wczeniej je zaznaczyłem), pancerzyki są przymocowane (nie ślizgają się). Regulacja zimne-ciepłe i włącz/wyłącz działa bez zarzutu. W momencie ustawienia nadmuchu na szybę słychać jak wiatrak chodzi, słychać jak przełącza się jakaś zapadka jednak nie wieje. Na twarz nadmuch śmiga jak szalony. Szukałem na forum, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Nie wiem szukać przyczyn z drugiej strony linek? Jak się do nich dostać?


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » pt lut 15, 2008 15:44

jeśli nie wypinałeś to nie ruszaj drugiej strony, powody braku nawiewu na przednią szybę mogą być dwa, albo pomyliłeś linki albo źle ustawiona jest długość linki od regulacji nawiewu na szyby



Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Post autor: spajrek » ndz lut 17, 2008 17:25

właśnie odpinałem linki przy pokrętłach, zaznaczyłem je sobie żeby ich nie pomylić, podłączyłem tak jak było wcześniej


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » pn lut 18, 2008 13:59

a długości są jak trzeba ?



Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Post autor: spajrek » wt lut 19, 2008 16:51

linek nie skracałem, chodzą w pancerzykach normalnie słychać jak się otwiera jednak nie wieje na szybę, próbowałem na różne sposoby i nic, ale jutro jeszcze pokombinuje troche


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » wt lut 19, 2008 23:53

Prawdopodobnie ulamal Ci sie taki maly kawalek plastiku na pokretle od sterowania nawiewem (mam to samo) tylko ze u mnie nawalilo to podczas jazdy...krecilem wpadlem w dziure zrobilo cyk i po zawodach. Tylko w twarz daje:/. Przelacza Ci sie na wszystkie pozycje czy blokuje sie w pewnym momencie?.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Triceq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: sob paź 29, 2005 16:25
Lokalizacja: Ostrołęka/Wawa

Post autor: Triceq » śr lut 20, 2008 10:21

Odkręć panel nadmuchu i sprawdź czy linki ładnie chodzą przy kręceniu skrajnie prawym pokrętłem. Do niego podłączone są dwie linki, już nie pamiętam która od czego, ale powinny pracować razem z pokrętłem. Ewentualnie odczep link z mocujących je blaszek, sam naciągaj kołnierzyki i sprawdź co się dzieje, jeśli się nie zmienia nawiew to problem tkwi dalej, jeśli zmienia się to coś z pokrętłem. Taka oto droga do ustalenia panel czy dalej. Jeśli dalej to niestety ale jest problem z dostaniem się w głąb i nie wiem czy nie trzeba ściągać pulpit... chociaż o to trzeba sie lepiej dowiedzieć.



Awatar użytkownika
spajrek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 20:45
Lokalizacja: DTR

Post autor: spajrek » śr lut 20, 2008 12:50

No właśnie pokrętło chodzi bez problemu. Próbowałem samymi linkami bez pokrętła i nic, ale jeszcze pokombinuje. Mam przeczucie jednak, że to z drugiej strony i obawiam się, że bez wyciągania deski się nie obędzie :|


[b]GOLF GTi W12 650PS[/b]
[img]http://img.interia.pl/motoryzacja/nimg/golfie_gti_concept_side_1638564.JPG[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości