montaż klimatyzacji AFN--> 2E

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Buczek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Buczek21 » sob maja 24, 2008 09:53

miś fazi,
Fotki takie sobie..ale :hmm:
Moja łapa.
Obrazek
Pas przedni:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pytanie...Pas i łapa moze zostac,czy wszytsko do wymiany???



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob maja 24, 2008 10:06

nie wiem za bardzo o co biega , jeśli chodzi o łape to fajnie by było jakbyś dał fotke która obejmie cała łape bo nie bardzo widać , a jeśli chodzi o pas to daj fotke od strony wentylatorów , chłodnice klimy przykręca sie do chłodnicy wody , do tych otworów które masz na Twoich fotkach



Awatar użytkownika
boro50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: śr sty 03, 2007 16:23
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: boro50 » wt cze 17, 2008 12:23

No i znowu pojawił mi sie problem. Mianowicie: Mam sprężarkę od VR6. Teoretycznie pasuje jak ulał, jednak na naklejce informacyjnej jest strzałka, która najprawdopodobniej pokazuje kierunek obrotu wirnika sprężarki (mam rację, czy ta strzałka jest tam w innym celu?). Oczywiście pasek obraca się w przeciwną stronę, niż pokazuje strzałka. Szkać innej sprzężarki (od 4cylindrów lud TD/TDi) czy olać tą strzałkę? Zostało mi już w sumie tak niewiele, a jednak dlaej jestem w lesie...


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124618]VW Golf III 1.9TD by boro50, teraz już TDI :D[/url] - Zapraszam!
[url=http://www.instalacjecaraudio.pl/sound_off/25_volkswagen_golf_1993.html][img]http://www.instalacjecaraudio.pl/signature.php?id=25[/img][/url]

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Post autor: AD6 » wt cze 17, 2008 20:33

Teoretycznie powinieneś mięć kompresor od wersji cztero cylindrowej a praktycznie jak to jest z kompresorem od vr6 do końca nie wiem w zeszłym roku zakładałem sam klime do mojego mk3 rozmawiałem wtedy trochę z greq-iem który nie ukrywam dużo mi pomógł i misiem fazi pamiętam że zakładałeś klime w tym samym czasie co ja i trochę się wymienialiśmy wiedzą także też jestem w stanie pomóc wiedzą wszystkim którzy chcą zamontować Klimę
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2008 20:34 przez AD6, łącznie zmieniany 1 raz.


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
camelmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt gru 07, 2004 21:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: camelmk » wt cze 24, 2008 11:34

a co z klimy pasuje z golfa 3 AFN do passat b5 AFN ??


w sumie 200 KM

N-dru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 30, 2007 17:36
Lokalizacja: Częstochowa

Golf III - CLIMATRONIC

Post autor: N-dru » śr lip 02, 2008 17:17

Witajcie,
Ja również przechodzę ten etap (wiadomo jak to teraz wygląda - upały i tylko się myśli jakby było pięknie z klimą)
Otóż mam Golfa 3 rocznik 93 , silnik 2E

A że mam apetyt na Climatronic'a to rozglądałem się na ebay (bo na Allegro nie było) i
znalazłem komplet CLIMATRONIC z Golfa III VR6.
Jako że nie wiem czy klima z VR6 pasuje do mojego modelu, proszę o podpowiedź.

Myślałem też o tym, aby poszperać na szrotach, najlepiej byłoby chyba w Niemczech, ale oczywiście nie znam adresów niemieckich szrotów, a w mojej okolicy Climatronika nie znajdę (za rozsądną cenę - do 1500zł)

Przydałoby się też wiedzić czy do benzynowych silników Mk3 jest ta sama sprężarka, bo czytałem gdzieś że np. nagrzewnica (parownik) jest różna dla różnych pojemności silnika.

No i ten problem: zmiana pasa przedniego, nadkole, koło pasowe alteratora, itd....
Więc jeśli ktoś wie jak to konkretnie wygląda w modelu z silnikiem 2E - proszę o poradę.

Dziękuję i pozdrawiam :bigok:

[ Dodano: 03 Lip 2008 16:27 ]
Poszukałem i znalazłem....

- Klimatyzacja w VW (jęz. rosyjski) PDF 73 str. - tak ogólnie o klimatyzacji montowanej w VW
http://volkswagen.msk.ru/vw_doc2/cond_rus.pdf

- VW Golf III CLIMATRONIC (niestety w jęz. holenderskim), ale za to mamy dokładne numery opisu do programu ETKA i porządny fotoporadnik - można się chyba połapać dzięki zdjęciom jak to się montuje.
http://www.vwgolf-info.nl/mk3/web/handl ... tronic.pdf
Ostatnio zmieniony czw lip 03, 2008 17:20 przez N-dru, łącznie zmieniany 1 raz.



wawrzon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr sie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: wawrzon » sob lip 05, 2008 19:59

panowie a do mojego 1Z od jakich modeli sprezarki klimy beda pasowac? lapy chyba nie musze zmieniac gdyz pod altkiem mam jakies miejsce jakby na sprezarke



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości