Problem z olejem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Problem z olejem

Post autor: omlet161 » czw maja 29, 2008 20:39

Witam wszystkich. Spotkałą mnie dziś bardzo nieprzyjemna sytuacja. Podczas jazdy w korku zauwarzyłem ze temp silnika dochodzi mi do 100 stopni, jednak myśle se korki gorąco jest chyba nie ma sie czym martwić. Jednak po jakimimś czasie znowu zerknołem na kontrolki i zobaczyłem ze miga mi kontrolka oleju zdziwiło mnie to ze nie było zadnych sygnałów dzwiekowych tylko sama kontrolka migała. Odrazu zjechałem na bok poziom oleju był ok. Zostawiłem samochod na dwie godziny aby ostygł, po tym czasie odpaliłem go kontrolka ta pomigała dłuzej niz zawsze ale zgasła, wiec wróciłem do domu ale ze miałem blisko to silnik nawet temperatury nie złapał. Nie wiem teraz co mam sprawdzić, co robić?? Dodam ze czujnik ciśnienia oleju wymieniłem dwa dni wcześniej bo starym szedł olej górą. A i jeszcze zauważyłem ze mam wgniecony filtr oleju lekko z jednej strony. Podpowiedzcie mi coś, czytałem inne posty ale najbardziej mnie zdziwił to ze u mnie nie odezwał sie brzęczyk, może wiec migająca kontrolka informowała mnie o czymś jeszcze?? Co o tym sądzicie??



Awatar użytkownika
mauro22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt maja 25, 2007 16:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kontrolka

Post autor: mauro22 » czw maja 29, 2008 20:47

Witam.

Dziwna sprawa z tym brzęczkiem. Oczywiście jest on zintegrowany z kontrolką i powinien się włączyć podczas jej migania. Co do temperatury i jej wpływu na silnik jest masa postów. Od razu jednak Cię zapewnie iż nie znajdziesz tu jedneko konkretnego opisu jak i co zrobić aby było "dobrze". Takie przypadki mają rózne przyczyny. Sam walczę już od jakiegoś czasu z kontrolką oleju i brzęczkiem. U mnie jest taki trik że kiedy wlaczy się kontrolka i sygnał to wtedy szybko przekręcam włacznik dmuchawy na trzeci bieg. Kontrolka i bzęczek gaśnie na jakiś czas.

Pozdrawiam.


Jacek R.

Awatar użytkownika
omlet161
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: omlet161 » czw maja 29, 2008 21:26

Właśnie sam juz nie wiem a może zmienić olej na mineralny?? Teraz jezdze na 10W40 moze przy nagrzanym silniku robi sie już zarzadki?? Czy raczej takie cos nie ma sensu??



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » czw maja 29, 2008 21:49

brzęczek odezwie sie kiedy przy ok 3tys obr nie masz wlasciwego cisnienia. jesli auto chodzi na luzie i kontrolka bedzie sie zazyc etc to raczej sie nie zalaczy. pozatym wydaje mi sie ze sa dwa czujniki cisnienia.

ps mysle ze czeka cie wymiana pierscieni. sprawdz kompresje.
Ostatnio zmieniony czw maja 29, 2008 21:50 przez CQ, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw maja 29, 2008 23:07

omlet161 pisze:Właśnie sam juz nie wiem a może zmienić olej na mineralny?? Teraz jezdze na 10W40 moze przy nagrzanym silniku robi sie już zarzadki?? Czy raczej takie cos nie ma sensu??
Mineralny po nagrzaniu będzie jeszcze bardziej żadki.
Sprawdz układ chłodzenia czy wszystko działa prawidłowo. Wentylator, czujnik temperatury, termostat. Może przegrzałeś go.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pt maja 30, 2008 08:36

jezeli filtr oleju jest wgnieciony to wymien go (nie polecam filtrona), jezeli wymieniane byly czujniki to sprawdzil bym czy o odpowiednich wartosciach zalozyles do tego silnika, mozesz tez wymienic olej na jakis inny i z pewnego zrodla, jestem tak jak kolega za tym zeby nie zmieniac na mineralny, moge ci polecic shell helixa 10W40, jezeli po tym sie nie poprawi to pozostaje zmierzenie cisnienia na pompie oleju


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości