Silnik benzyna 1.4 16V chodzi jak diesel :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Snajper3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn gru 26, 2005 16:01
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Do wszystkich, cała prawda o silniku 1.4 16V

Post autor: Snajper3 » śr lip 16, 2008 21:58

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 1.4 16V. Sprawa "Klekotania" w styczniu kupiłem MK IV 1.4 też miałem taki problem, w końcu postanowiłem rozwiązać sprawę tego nieszczęśliwego klekotania, sprawa była o tyle poważna że samochód oddałem do serwisu VW.
pierwsza diagnoza wymiana popychaczy, oki wymieniłem 16 sztuk cena 25 zł/szt. I po wymianie nic tak samo jak przed wymianą. Druga diagnoza poprawna po zdemontowaniu całego silnika, Sprawa ma się tak te silniki mają wadę konstrukcyjną tzn niskie tłoki. Między tuleją a tłokiem powstaje duży luz co powoduje obijanie przez tłok tulei i dokładnie to jest przyczyną stukania. Pytanie? dlaczego silnik tak chodzi na zimnym a po rozgrzaniu jest już dobrze. Odpowiedz : Tłok pod wpływem temp. się zwiększa co minimalizuje luz, jeśli ktoś ma większy Luz to wiadomo. Koszt remontu około 2 tyś zł. Ale silnik chodzi teraz jak nowy, wymieniłem blok i nowy pierwszy tłok , pierścienie i dodatkowo uszczelniacze i pompę oleju gdyż te po rozbiórce lubią nawalać. Nie mówię że akurat u was tak jest ale jeśli wymienicie popychacze hydrauliczne i nie pomoże to nic innego nie może wydawać takiego klekotania .
Ogólnie silnik największa porażka, dlatego jest ich dużo i są bardzo tanie. Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » śr lip 23, 2008 14:45

Witam poownie
Nie bede sie tlutaj tlumaczyl czy dobrze przeczytalem post czy nie, mniejsza z tym, ale jakby kogos interesowalo to znalazem przyczyne telepania silnikiem u mnie, pomoglo czyszczenie przepustnicy, nawet jej nie adaptowalem a silnik chodzi zupelnie inaczej, tak ze polecam ten zabieg i radze czyscic przy kazdej okazji gdy cos takiego bedzie mialo miejsce.
Pozdrawiam wszsytkich i dziekuje za pomoc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 55 gości