Urwalo szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pt gru 16, 2005 12:07

Dzieki wszystkim za podpowiedzi. Przeszukuje allego i ebay i szroty i czasami dziwię się zobaczcie sami. Cena trochę różna 100zł O co tu chodzi ?????
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76214025
http://www.ebay.pl/viItem?ItemId=4598116242



Awatar użytkownika
sfiq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lis 21, 2005 16:17
Lokalizacja: Szczecin / Nowogard
Kontakt:

Post autor: sfiq » pt gru 16, 2005 15:22

wystawilem na allegro po normalnej cenie jednak dla forumowiczow zdecydowalem sie wystawic taniej na ebay-u :okej:

pozatym allegro bierze prowizje od sprzedazy i oplate za wystawienie wiec zeby wyszlo na czysto tak samo cena allegro musi byc wieksza :)



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pn gru 19, 2005 10:24

A ha rozumiem i dzieki za wyjaśnienia co do tych dwóch licytacji. Zakupiłem na allegro szyberdach ale jeszcze go nie mam u siebie. Jak juz go będę mial to porobię zdjęcai i opiszę sprawę montażu.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pn gru 19, 2005 10:59

a niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób te szybery wam wysadziło czy to przy wysokiej prędkości powietrze które potem zamienia sie w kabinie w ciśnienie czy jak

a dwa na przyszłość wiem żeby nie jeżdzić szybko z uchylonym szyberem :okej: :okej: :okej:


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » pn gru 19, 2005 11:20

Ostatniego lata przerabiałem ten problem. Jak ktoś by potrzebował to mam ramę, szybę, zasuwę, prawy slizg z linką i może jakieś drobiazgi. A co do allegro to radzę obejrzeć towar i sprawdzić jak działa, ale nie mechanicznie (kręcąc korbką) tylko podłączyć silniczek. Po zamontowaniu do auta silnik nie dawał sobie rady, duże opory. Załozyłem pozyczony od kumpla - to samo. Służę też pomocą (rurov@interia.pl). Aha jak by miał ktoś na zbyciu lewy uszkodzony ślizg, to chętnie bym ptrzyjął.



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » śr gru 21, 2005 08:33

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak. Kupiłem szyberdach na allegro ale niestety nie mam go ponieważ sprzedający jak mi powiedział uszkodził go tuż przed wyjazdem na spotkanie ze mną. Niestety nie posiada drugiego szyberdachu. Więc na razie czekam na jakis kontak od niego, ale czy sie doczekam to zobaczymy. Tak czy inaczej dziura w dachu a pogoda mmm taka jak widzicie :-(
[jeżeli ktoś dysponuje szyberdachem elektrycznym i ma na sprzedaż to proszę o kontakt] zdresperowany Pabloss

[ Dodano: Sro Gru 21, 2005 07:38 ]
Wyjaśnienie dla GTomek:
Prędkość nie miała tu znaczenia. Dokladnie oglądałem ten szyberdacj a właściwie to co z niego zostało i wydaje mi sie ze sprawa zaczęła sie wiele sezonów temu jak jeszcze nie byłem wlaścicielem tego auta. Musiałe być nieszczelność pomiędzy uszczelką i szybą. Woda która sie tam dostawał i i zamarzała powoli odklejała szybę od ramy. Latem kilka razy ogląałęm szyberdach i nic nie widziałęm więc musiało to być naprawdę małe. Ta zima dkończyła dzieła i klej całkowicie pościł. Resztę załatwił pęd powietrza. :-(

[ Dodano: Czw Sty 05, 2006 09:09 ]
Dla informacji: niestety (dla mnie) nie mam jeszcze szyberdachu i poruszam sie z zaklejonym dachem tekpolem i folią. Strasznie ciężko dostać szybardach w dobrym stanie (nieuszkodzony) wieć DBAJCIE O SWOJE SZYBERDACHY.
Jak by ktoś miał do sprzedania lub wiedział, że ktoś ma to proszę o kontakt.

[ Dodano: Pon Lut 27, 2006 07:17 ]
W minioną sobotę stałem sie szczęśliwym posiadaczem "nowego" szyberdachu. Całkowity czas założenia przez fachowca to 2,5 godziny z przerwą na kawę, więc jak w serwisach opowiadają że samą podsufitkę ściąga się 3 godziny to nie wierzci im ---- KŁAMIA. Mnie właśnie tak mówili i chcieli abym zostawił autko na 2 dni ----- kłamcy i zdziercy. Jak toś potrzebuje pomocu w założeniu szyberdachu to służę pomocą oraz kontaktem z tym kolegą co u mnie to robił. Solidny i niedrogi.



Awatar użytkownika
ziembul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 26, 2005 20:04
Lokalizacja: Wieluń/Wawa/Eindhoven
Kontakt:

Post autor: ziembul » wt mar 21, 2006 21:13

Witam!

W ostatni piatek moj szyberdach dolaczyl do grona wystrzelonych :grin:
Na krajowej trasie nr 8 przy 140km/h wystrzelila szyba i rozsypala sie w drobny mak. Jadacy za mna samochod na szczescie nie oberwal. Juz wiem ze bedzie ciezko dostac nowy szyber, albo sama szybe.
Tymczasowo dziure zakleilem za pomoca kawalka docietej blachy. Przynitowalem ja do ramki i okleilem tasma.
Wydaje mi sie, ze u mnie przyczyna bylo zle ustawienie szybra. Jakos tak dziwnie nie pokrywal sie z plaszczyzna dachu i nie moglem tego nijak ustawic.

pozdrawiam


Juz po problemie(hamulce):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81532

magiczny PIN :)))
BREMBO MAX|FERODO PREMIER

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr mar 22, 2006 15:38

Bez kitu taki szyberdach wystrzelony to pocisk dla osob jadacych z tylu. Przeciez jak on by wpadl przez szybe do auta jadacego za nami to...
Dbajmy o nasze szyberdachy


TKD WTF

BoixoNoi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 26, 2008 22:34
Lokalizacja: Las Vegas

Post autor: BoixoNoi » sob sie 09, 2008 20:33

O Fuck :rotfl: dobrze że żadnemu handlarzowi jagód nie zgilotynowało głowy ziom :panna:


Mój Golf III Otmar Alt Art Edition No.0483 viewtopic.php?f=88&t=588607
Stary temat Golf III Otmar Alt viewtopic.php?t=171091

jgkurczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:13
Lokalizacja: Nie wiem

Post autor: jgkurczak » sob sie 09, 2008 22:23

ładny odkop :panna:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » sob sie 09, 2008 22:27

Wysłany: Dzisiaj 20:33
No prawie 3 lata po pierwszym poście :-))
Też czasem lubię zajrzeć do archiwum, ale bez przesady :-))

A skoro już odkopaliśmy to na autostradzie prędkość maksymalna wynosi 130km/h, więc gdyby nie te 10km/h więcej to i by się pewnie nic nie urwało :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 09, 2008 22:34

zamykam, dział techniczny nie jest od pogaduszek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości