po raz kolejny problem z obrotami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » sob sie 16, 2008 07:39

Oj Panowie, Panowie brniecie gdzieś po krzakach-to klasycznie uwalony silniczek krokowy,zatrzymał się w takiej pozycji,że silnik nie gaśnie ale obrotów nie reguluje i dlatego ta heca z obrotami a czyszczenie odradzam lepiej wymienić.Automatycznego ssania to też tu nie ma, zapewnia je właśnie ten silniczek :bajer:a czyszczenie pompki paliwa stanowczo odradzam(no chyba ,że na poligonie,zdala od ludzi) :grin:


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » sob sie 16, 2008 08:37

Skoro kolega wyżej pisze o silniczku krokowym to co myślicie o takiej przepustnicy bo umnie to tylko cały element trzeba wymienić ??

UŻYWANA ale ORYGINALNA
PODRÓBKA ale NOWA
Ostatnio zmieniony sob sie 16, 2008 08:40 przez danioo, łącznie zmieniany 2 razy.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

zombiq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 10, 2005 16:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

falowanie

Post autor: zombiq » sob sie 16, 2008 15:54

POlecam zdjąc przepustnice i umyć ja wykrecajac silnik krokowy koszt chwila roboty i zakupśrodka do czyszczenia przepustnic w spray ok 30 zł
czesto nagar i smieci powodują to zakłaucenie i jeszcze jedno sprawdz rurki od podcisnienia przy pokrywie na przepustnicy czy niema fałsywego poweitrza oraz szczelność podcisnienia do serwo pozdrawiam


mk3 -60,-40 koni :0

Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » sob sie 16, 2008 16:12

danioo pisze:Skoro kolega wyżej pisze o silniczku krokowym to co myślicie o takiej przepustnicy bo umnie to tylko cały element trzeba wymienić ??
Osoboście poleca używkę bo już kilka razy przewiozłem się na podróbkach,ale nie jest to reguła(stanowczo odradzam zakup krokowca na allegro za ok.120zł,wytrzyma góra pół roku a gwarancja jest teoretyczna :axe: )


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn sie 18, 2008 12:03

Co się dzisiaj okazało:
odkręciłem przepustnicę, dekielek który zakrywa potencjometr i silniczek krokowy.
po załączeniu zapłonu wydobywa się piszczenie z przepustnicy, ale silniczek krokowy nie uchyla przepustnicy oraz trzeszczy jakby był zatarty.

przepustnica w tym przypadku jest nierozbieralna, więc nie ma jak czyścić silniczka krokowego.

popołudniu będę miał przepustnicę używany oryginał, więc napiszę co i jak.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » pn sie 18, 2008 14:17

Przepraszam ,ale zbaraniałem silniczek w nierozbieralnej przepustnicy? Nie znam dokładnie silnika AEE ale mam podobny ABU i zwykle silniczek jest osobno i łatwy w wymontowaniu! O ile wiem to wymiana przepustnicy wiąże sie z koniecznością regulacji na VAG. :shock: :(


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn sie 18, 2008 19:32

problem się rozstrzygną. Poruszałem złączem wiązki elektrycznej i problem ustąpił


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
pekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw gru 07, 2006 13:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pekin » pn sie 18, 2008 19:40

MWSAP pisze:Oj Panowie, Panowie brniecie gdzieś po krzakach-to klasycznie uwalony silniczek krokowy,zatrzymał się w takiej pozycji,że silnik nie gaśnie ale obrotów nie reguluje i dlatego ta heca z obrotami a czyszczenie odradzam lepiej wymienić.Automatycznego ssania to też tu nie ma, zapewnia je właśnie ten silniczek :bajer:a czyszczenie pompki paliwa stanowczo odradzam(no chyba ,że na poligonie,zdala od ludzi) :grin:
oj panie, panie moze tak zanim zabierzesz glos zastanow sie, czy jestes w temacie. silnik AEE nie ma krokowca tylko przepustnice ktora streuje obrotami. ten silnik ma miec ok. 650 obrotow. falowania obratow i drgania budy to normalane w tych silnikach. u mnie tez faluja, bylem na VAG'u i rowniez nic nie wykazalo mechanik rozlozyl rece i stwierdzil, ze silnik okaz zdrowia.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn sie 18, 2008 21:18

pekin pisze:oj panie, panie moze tak zanim zabierzesz glos zastanow sie, czy jestes w temacie. silnik AEE nie ma krokowca tylko przepustnice ktora streuje obrotami. ten silnik ma miec ok. 650 obrotow. falowania obratow i drgania budy to normalane w tych silnikach. u mnie tez faluja, bylem na VAG'u i rowniez nic nie wykazalo mechanik rozlozyl rece i stwierdzil, ze silnik okaz zdrowia.
potwierdzam co kolega napisał.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » wt sie 19, 2008 05:12

pekin pisze:oj panie, panie moze tak zanim zabierzesz glos zastanow sie, czy jestes w temacie. silnik AEE nie ma krokowca tylko przepustnice ktora streuje obrotami. ten silnik ma miec ok. 650 obrotow. falowania obratow i drgania budy to normalane w tych silnikach. u mnie tez faluja, bylem na VAG'u i rowniez nic nie wykazalo mechanik rozlozyl rece i stwierdzil, ze silnik okaz zdrowia.
Przepustnica,krokowiec,jak zwał tak zwał ale nie świece, przewody, pompka,filtr,czy moce nadprzyrodzone! :helm: a nawaliło urządzenie regulujące obroty,czy jak w tym przypadku kabelek od niego,a obyło się bez wymiany połowy samochodu i kosztów w tysiącach złotych a o to chyba tu chodzi :grin: Acha pekin zmień mechanika,dobrze radzę 650 obrotów ta ma mieć wiertarka a nie silnik w samochodzie :bajer:


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » wt sie 19, 2008 07:56

Przepustnica,krokowiec,jak zwał tak zwał ale nie świece, przewody, pompka,filtr,czy moce nadprzyrodzone! :helm: a nawaliło urządzenie regulujące obroty,czy jak w tym przypadku kabelek od niego,a obyło się bez wymiany połowy samochodu i kosztów w tysiącach złotych a o to chyba tu chodzi :grin: Acha pekin zmień mechanika,dobrze radzę 650 obrotów ta ma mieć wiertarka a nie silnik w samochodzie :bajer:
I tu sie kolega myli bo ten silnik ma 640 dokładnie.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » wt sie 19, 2008 09:20

Bardzo zaciekawila mnie opinia ze silnik AEE powinien miec 640obr./min na biegu jalowym.Pare lat jezdzilem Cordoba z tym wlasnie silnikiem i zawsze obroty biegu jalowego byly w okolicy 900obr. i nigdy mniej.Poszperalem troche w necie i znalazlem taka oto tabelke zreszta zamieszczona tu na forum przez kolege Jaszczura:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 7748b.html

Jak widac obroty biegu jalowego to 830-930 tyle ze nizej jest cos takiego jak "uklad automatyczny" i tu juz jest zakres 630-850 i nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi i co brac za wartosci dla biegu jalowego bo jak dla mnie to 600obr. to jest za malo i auto sie wtedy po prostu trzesie.Natomiast przy wartosciach zblizonych do 900obr. wogole nie "czuc" silnika i wg mnie tak powinno byc.Te 600 pare obrotow to wartosc graniczna i podajac takie dane jako "prawidlowe" VW zwyczajnie zabezpieczyl sie przed reklamacjami bo skopal regulacje wolnych obrotow w tym silniku.Taka moja opinia.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
pekin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: czw gru 07, 2006 13:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pekin » wt sie 19, 2008 13:08

no ten silnik ogolnie kiepski jest, kultura pracy slaba i malo ekonomiczny.



Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » wt sie 19, 2008 14:48

I tu możemy wreszcie się zgodzić wszystkie silniki 1,6 ABU,AEA,AEE są ogólnie niezbyt udane w moim ABU też mam ciągle problemy z niskimi obrotami ale staram się z tym walczyć i niedopuszczam myśli,że mniej jak 850 to dobrze,bo silnik chodzi jak betoniarka.jeżeli trochę nad tym popracować to nie musi być wcale źle , ale im silnik starszy tym bardziej jest pod górkę bo tu już zaczynaję dawać znać o sobie np.zużyte popychacze zaworów i jeszcze parę innych drobiazgów.Ale walczcie i nie dajcie sobie wmówić mechanikom,że tak ma być bo NIE MA!!! :aniolek: POZDRAWIAM WSZYSTKICH POSIADACZY VW 1,6!!!


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości