Jaki plyn hamulcowy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Go Pablo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 19:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki plyn hamulcowy?

Post autor: Go Pablo » ndz sie 24, 2008 17:50

Witam

1. Jakiś czas temu wymieniałem tylne hamulce i mechanik sprawdzał płyn hamulcowy i powiedział że powinienem wymienić gdyż miernik wykrywa w nim wodę. Jaki proponujecie w i ile go zakupić?? Z tego co sie doczytałem to wchodzi 1litr ale trzeba jeszcze mieć trochę na przepłukanie starego płynu. Jakiej firmy i ile kupić tego płynu??

2. Jeżdżę tym autem przeszło rok i coś ciężko zaczęły mi wchodzić pierwszy i drugi bieg, nie wiem może to sprzęgło, lub wystarczy wyregulować, ale chciałbym wymienić olej w skrzyni biegów, bo nie wiem kiedy był wymieniany. Co ile powinien być wymieniany olej w skrzynie biegu i czy wogóle powinno się go wymieniać jeżeli nic sie nie dzieje?? Jaki olej i ile wchodzi oleju do skrzyni biegów?? jest to TDI silnik AHF, skrzynia pięciobiegowa. Oznaczenia skrzyni nie znam bo nawet nie wiem jak sprawdzić a z tego co kojarzę to gdzieś czytałem ze niby montowali dwa rodzaje skrzyń o różnej pojemności oleju, jak sie nie mylę.

3. Tak samo płyn od wspomagania co ile go wymieniać i jaki??

pozdr.
Ostatnio zmieniony ndz sie 24, 2008 22:28 przez Go Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz sie 24, 2008 21:33

Go Pablo, tu masz specyfikacje :bajer:

Obrazek
Go Pablo pisze:Co ile powinien być wymieniany olej w skrzynie biegu i czy wogóle powinno się go wymieniać jeżeli nic się nie dzieje??
producent nie zaleca wymiany
ale jak chcesz to chyba z tego co pamiętam do skrzynki manual wchodzi 2 litry,odnośnie wspomagania ile wchodzi to nie wiem,a jakie oleje to masz podane powyżej



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz sie 24, 2008 21:57

Pomimo zaleceń iż niektóre oleje się tylko dolewa a nie wymienia to mam swą teorie i wiem że nie ma rzeczy które by się nie zużywały , więc po zakupie każdego auta to płyny i oleje na Dzień dobry idą do wymiany bo i tak nikt ci nie zagwarantuje co było zrobione
1-Płyn do hamulców DOT-4 i przy odpowietrzaniu musi być załączony silnik to reguła nie podlegająca dyskusji!!!! 0,5 L do układu a na przepłukanie dodaj 1L
2-Olej do skrzyni to 75W/90 BP ENERGARI SGX pojemność 2,0 Litra oleju
3- Wspomaganie 0-,5 Litra lecz pojemniki są 1L kupuj zielony M6162 po wymianie koła do góry i kierownica w prawo do oporu – w lewo do oporu z dwa RAZY SPRAWDŹ PŁYN i gotowe



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn sie 25, 2008 00:17

hamulcowy koniecznie wymieniaj przynajmniej co 2-3 lata dot4
w skrzyni nie musisz wazne jest zeby skontrolowac stan i wsio



Go Pablo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz sie 12, 2007 19:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Go Pablo » pn sie 25, 2008 22:27

Płyn hamulcowy Motul 5.1 35 zł za 0,5litra czyli by wyszło 105 zł za 1,5litra dobrze wybrałem czy może coś tańszego lać??

Przy okazji się zapytam o świece żarowe... mianowicie ostatnio auto coś gorzej odpala, więc tak pomyślałem sobie że to może wina świec?? Wcześniej latem odpalał na cyk a teraz czasem pali na cyk a czasem trzeba z parę sekund pokręcić... z drugiej strony wyczytałem na forum że niby powyżej 4 stopni na zewnątrz świece nie są używane?? Jak to jest naprawdę z tymi świecami?? I jakbym miał wymieniać to jakiej marki, model pasuje do silnika AHF??


pozdrawiam i dzięki za wszystkie rady



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn sie 25, 2008 22:47

a ja polecam płyn hamulcowy TRW/Lucas DOT4 -1litr na przepłukanie i 0,5 w układ. tak jak Pszczyna rzekł -kluczyk w stacyjce w pozycji ON (otwierają się wtedy zawory w pompie ABS) -pompowanko je nieźle zozgrzeje.
aaa znajdź jelenia który przepompuje ten litr do przepłukania :) -nóżka bya lekko zmęczona



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn sie 25, 2008 22:51

hauer pisze:a ja polecam płyn hamulcowy TRW/Lucas DOT4 -1litr na przepłukanie i 0,5 w układ. tak jak Pszczyna rzekł -kluczyk w stacyjce w pozycji ON (otwierają się wtedy zawory w pompie ABS) -pompowanko je nieźle zozgrzeje.
aaa znajdź jelenia który przepompuje ten litr do przepłukania :) -nóżka bya lekko zmęczona
taki boss jesteś że polecasz jelenia



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » pn sie 25, 2008 23:14

no wiesz, jak by ci tu powiedziec. w sumie miało być zawoalowane ostrzeżenie przed nadwyrężeniem prawej kuśpety. a wyszło jakbym "strugał" boss'a.
skoro uważasz że jestem boss -bo stać mnie na to żeby mi ktoś wymienił płyn hamulcowy (nomen omen -nie da się tego zrobić samemu bez specjalnej maszyny). no cóż jestem boss.
pzdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości