Centralny zamek tylna klapa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maz78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 26, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Centralny zamek tylna klapa

Post autor: maz78 » wt sie 26, 2008 10:08

Witam,

Jestem od kilku dni posiadaczem mk4 Variant tdi, chciałbym zapytać, czy tylną klapę można otwierac tylko kluczykiem? Mam centralny z kluczyka i wszystko otwiera oprócz klapy.
Szukalem trochę na forum ale nie znalazłem jednozncznej odpowiedzi jak sprawdzic czy zamek jest odpięty, czy mój typ tak ma. Jak mi ktos odpisze z gótry dzięki.
Pozdrawiam
Marcin



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » wt sie 26, 2008 10:11

być może przerwał Ci się przewód idący do klapy. jak kupiłem mk4 też otwierałem klapę kluczykiem i okazało się że przerwał się kabelek w takim gumowym łączeniu widocznym po otwarciu klapy.


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

maz78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 26, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maz78 » wt sie 26, 2008 10:14

Dzięki sprawdzę wieczorem, ale czytałem tez, że niektóre wersje maja tylko otwieranie z kluczyka



Darek Madejczyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: wt sty 02, 2007 22:26
Lokalizacja: Jasło

Post autor: Darek Madejczyk » wt sie 26, 2008 11:50

Zamek powinien mieć kilka pozycji, zależy w jaką go przekręcisz kluczykiem - wtedy klape otwierasz (odblokowujesz) centralnym razem z pozostałymi drzwiami lub klapa pozostaje zamknięta przy otwartych drzwiach i wtedy otwierasz ją indywidualnie kluczykiem.
Ostatnio zmieniony wt sie 26, 2008 11:51 przez Darek Madejczyk, łącznie zmieniany 1 raz.


"MADEJ"

maz78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sie 26, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: maz78 » wt sie 26, 2008 13:44

Przekręcam w lewo i podnosze klapę, jak włoże i przytrzymam dłużej to szyby się opuszczają.
Jak próbuję otworzyc za dźwignię nad tablicca rejestracyjną, to zamek popuści tak jak np drzwi niedomknięte ale zamek do końa nie puszcza



Awatar użytkownika
szymonekw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 25, 2008 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: szymonekw » wt sie 26, 2008 14:57

poanowie mam problem z el. lusterkami. kiedy przesuwam pokrętło na ustawianie lewego lusterka ustawia się ono bez problemów, kiedy przesunę pokrętło na ustawianie prawego, ustawiają sie oba na raz. co to może być??? orientuje się ktoś???



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » śr sie 27, 2008 12:42

szymonekw pisze:poanowie mam problem z el. lusterkami. kiedy przesuwam pokrętło na ustawianie lewego lusterka ustawia się ono bez problemów, kiedy przesunę pokrętło na ustawianie prawego, ustawiają sie oba na raz. co to może być??? orientuje się ktoś???
wydawało mi się że jest odwrotnie lewe ustawia się razem z prawym a rawe osobno i wtedy jest wszystko w porządku :-) tak jest w każdym vw u mnie też a na pewno w mk IV i passacie b5
w brew pozorom jest to ułatwienie np. gdy szybko chcesz przestawić oba lusterka nie musisz zmieniać ustawienia najpierw jednego a potem drugiego - regulujesz lewe a prawe automatycznie ustawia sia tak samo
aby wyregulować lusterka pod siebie reguluj najpierw lewe później prawę i przełącznik ustaw z powrotem na lewe wtedy gdy zmieniusz ustawienie lewej prawe automatycznie ustawi się tak samo
pozdawiam


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
szymonekw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn sie 25, 2008 11:21
Lokalizacja: łódź

Post autor: szymonekw » śr sie 27, 2008 13:02

faktycznie tak jest. chyba troche paniukuje:))) dzieki za odp.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości