O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » śr maja 28, 2008 09:57

no tak ale jak sie reguluje ta mieszanke ?

[ Dodano: 29 Maj 2008 14:16 ]
na gazie chodzi calkiem calkiem :) nie wiem jeszcze jakie spalanie na benzynie troche sie krztusi , musze jeszcze zrobic linke ssania bo gasnie na zimnym :

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » czw maja 29, 2008 17:05

fajnie zamontowane :bajer:

a regulujesz ta srubka z przodu, schowana troche jest - po prawej stronie od srubki z wolnych obrotow. bodajze wykrecajac masz wiecej powietrza. jakie masz teraz spalanie na benzynie? tzn jaki kolor nalotu na swiecach ... ?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » czw maja 29, 2008 23:24

a musze sprawdzic :) jutro lukne benzynki uzywam tylko do gaszenia i odpalania a mozesz mi powiedziec jaki kolor to co wtedy zrobic ? :hmm:



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » pt maja 30, 2008 00:32

yolmen pisze:a musze sprawdzic :) jutro lukne benzynki uzywam tylko do gaszenia i odpalania a mozesz mi powiedziec jaki kolor to co wtedy zrobic ? :hmm:
nie wiem jak sytuacja ma sie na gazie ale na benzynie powinien byc (chyba) bardzo lekki nalot brazowawy (jutro sie zapytam kumpla i upewnie). w kazdym razie jesli beda czarne to za duzo paliwa ma w mieszance :bajer:
napisz co i jak a potem pomyslimy :bajer:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
yolmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 09:19
Lokalizacja: Largo , Florida

Post autor: yolmen » śr cze 11, 2008 09:14

elo nie sprawdzilem jeszcze swiec ale teraz co innego. nie mam wolnych obrotow na benzynie :crazy: przyciskam lekko gaz zeby mial te 1100 obr a i tak skacze. na gazie stoi rowniotko 850obr wiec to chyba nie od lewego powietrza co ?

[ Dodano: 11 Cze 2008 12:43 ]
tak sobie myslalem ze moze dysze biegu jalowego , w ktorym miejscu one sie znajduja ?



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » śr cze 11, 2008 19:41

jakby bylo troche lewego powietrza to by wzrosly podejrzewam ...

sprawdz czy gaznik sie nie rusza, czy kryza sie nie poluzowala. u mnie sie poluzowalo i gasnal jak mu sie chcialo.


Obrazek

zaznaczone, po drugiej stronei gaznika taka sama dla drugiego przelotu jest.
Ostatnio zmieniony śr cze 11, 2008 21:09 przez Gashkas, łącznie zmieniany 2 razy.


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
DJGRABARZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lip 01, 2008 18:24
Lokalizacja: NOWA SÓL
Kontakt:

Post autor: DJGRABARZ » pt lip 04, 2008 09:36

Witam WSZYSTKICH a szczegolnie zalozyciela tematu. Jestem nowy na forum i w koncu przeczytalem caly tamat od pierwszej strony (prawie tydzien z doskoku). Mam problem jak wszyscy z "pierdzielem" tylko ze moj jest tak zamolony ze chyba 30 koni poszlo w pole.
Mam 1.6 RF + LPG i w zwiazku z tym pytanie. Czy ma ktos czas (bo wiadomo czas to pieniadz) i materialy aby wykonac dla mnie taki zestaw (lub nawet 2):
kryza na kolektor + weber z podcisnieniem (z odpowiednimi dyszami wg, zalecen KamilaW) + kryza z koncepcja dolotu pod BLOSa i stozek (cos jak u kolegi Marszall'a).
Z linkami i ewentualnymi drobnymi regulacjami to jakos se poradze.
Ja niestety pracuje i nie ma mnie przez 3-4 tyg. a jak przyjade na tydzien to nie mam czasu zeby zone poklepac a tym bardziej na stanie sie nie-mobilnym. Bede wdzieczny za kazda probe podjecia sie zarobkowego wykonania tego cuda. :prayer:

Wiem dokladnie ze nic nie cieszy jak wlasnoreczne wykonanie ale... lubie majsterkowac ale az tak to sie nie znam.
P.S. wyjezdzam 04.07 wracam 02.08 ale postaram sie zajzec w miedzyczasie.
Pozdrawiam wszystkich fanow VW i WEBERO-maniakow [-o<



Awatar użytkownika
Marszall
Forum Master
Forum Master
Posty: 1937
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Łuków
Kontakt:

Post autor: Marszall » pn lip 21, 2008 12:52

Koledży, jakoże szykuje mi się swap na 16V będę za jakiś czas wyprzedawał swój zestaw do Weberowania

w skłąd zestawu wchodzą:
- przepolerowany gaźnik wg. stronki fiata
- kryza dolna
- kryza górna
- guma na dolot
- rura aluminiowa do dolotu (nie zamontowana u mnie)
- stożek
- linka gazu razem z cięgnem
- orginalna linka ssania
- komplet dysz i gardzieli
- ewentualnie troche rozwiercony i przepolerowany kolektor ssący

jak ktoś zainteresowany to się namyślać bo jeszcze troche czasu jest.


BLACK BERTA 2.0 16V(T) >>> viewtopic.php?f=91&t=604514

jarq5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 16:45
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: jarq5 » pn lip 21, 2008 15:33

witam zamieszczam wykres dla tych co byli zainteresowani weberem + turbo z 1.6td +gaz http://img241.imageshack.us/my.php?imag ... 002oh7.jpg



Awatar użytkownika
slonik98
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 19:54
Lokalizacja: Rogoźnik
Kontakt:

Post autor: slonik98 » wt lip 22, 2008 10:23

no ładnie śmigasz już tak długo i wsio ok ?



Awatar użytkownika
killym
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw paź 05, 2006 14:07
Lokalizacja: Żarki

Post autor: killym » pn lip 28, 2008 12:02

Witam, dawno nie zagladalem do tego tematu z prozaicznego powodu - malo jezdzilem goferem. W zwiazku z tym iz moje wozidło znowu będzie uzywane dalej szukam rozwiązania nt. duzego spalania...:/ Ostatnio palił ok. 10-11 tylko nie trzymał obrotów( jak się pozniej okazało wypadł krociec podcisnienia od sterowania parownikiem) czyli super(zaznaczam ze mam raczej ciężką nogę), lecz postanowilem wymienic filtr powietrza. Przy wymianie zauwazylem ze do filtra wciągnęło mi strzęp reklamowki jednorazowki. Usunąłem ją i wymieniłem filtr wkładając owe podciśnienie(obroty się ustabilizowały). Jakie bylo moje zaskoczenie gdy po tym moje spalanie wynisi znowu 13-15:/ !! To ja juz nic nie rozumiem. Dzisiaj wyjmuję to sterowanie i zobacze...Tonący brzytwy się łapie :grrr:



Lipa, to samo. Teraz zauważyłem ze po zatankowaniu gazu z zaworu do ktorego sie tankuje ucieka gaz...Co za paranoja, jade do gazownika
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 15:19 przez killym, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1486031&sid=c91092432e46a28b291b4604c11195fb#1486031

Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » sob sie 16, 2008 14:10

Chlopaki, potrzebuje pomocy. Po prostu - bylo ssanie - nie ma :crazy: Jak wlaczam ssanie to sie dlawi i gasnie. Co to moze byc? Wyczyscilem itp ale nie pomoglo, dalej nic. Help :kac:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Awatar użytkownika
dgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 07, 2007 14:09
Lokalizacja: Łódzkie
Kontakt:

Post autor: dgolf » wt wrz 09, 2008 22:11

Panowie ja mam również problemy z wolnymi obrotami, ale gaźnik SOLEX z automatycznym ssaniem. Na benzynie na zimnym się zalewa, a na ciepłym jest ok, na gazie znów jak zimny jest ok, a jak ciepły, to żadna regulacja nie pomoże. Rozgrzeje się - obroty są. Wyłączę dziada i potem nie ma. Dopiero przegazówka troszkę pomaga. Podkręciłem mu troszkę obroty, ale znów jak zimny to wyje, że masakra :)

Mam gaźnik od Fiata ale nie chce mi się grzebać, no i czasu nie mam. Teściu śmiga teraz tym autem ale wiem, że nerwy można stracić zwłaszcza po mieście.



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Post autor: Gashkas » czw lis 06, 2008 16:22

Odswiezam temat, moze ktos mi pomoze? :bajer:


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości