niebieskie dymienie mkII :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

siedlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 14, 2004 15:06
Lokalizacja: warszawa/bielany
Kontakt:

niebieskie dymienie mkII :(

Post autor: siedlu » wt gru 14, 2004 15:17

witam wszystkich, to jest mój pierwszy post tutaj także prosze o ewentualną wyrozumiałośc heheh

a teraz do rzeczy, niedawno (3 dni temu) zostałem szczęśliwym posiadaczem Golfa II '88r 1,6 benzyna (gaźnik) i mam "mały problemik", otóż autko gdy stoi (w czasie jazdy nie zaobserwowałem) dymi na niebiesko :( (nie jest to zasłona dymna ale mimo wszystko widoczna sprawa), zdarza sie też że jak jest zimne mimo iż odpali na "dotyk" to po chwili gaśnie jeśli nie dam mu troszke gazu, zdarzają sie też lekkie skoki obrotów na luze, jestem zaniepokojny troszke tymi objawami i prosiłbym o jakieś ewentualne wskazówki czym to może byc spowodowane (żeby na warsztacie mi jakiegoś kitu nie wciskali),
PS. dodam jeszcze że nie zaobserwowałem ubytków ani oleju silnikowego ani płynu chłodzącego (przynajmniej jakiś naprawde widocznych)

z góry dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam


"Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!"

mk2 1,6 '88 Manhatan :D

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: niebieskie dymienie mkII :(

Post autor: Borys » wt gru 14, 2004 15:36

siedlu pisze:witam wszystkich, to jest mój pierwszy post tutaj także prosze o ewentualną wyrozumiałośc heheh

a teraz do rzeczy, niedawno (3 dni temu) zostałem szczęśliwym posiadaczem Golfa II '88r 1,6 benzyna (gaźnik) i mam "mały problemik", otóż autko gdy stoi (w czasie jazdy nie zaobserwowałem) dymi na niebiesko :( (nie jest to zasłona dymna ale mimo wszystko widoczna sprawa), zdarza sie też że jak jest zimne mimo iż odpali na "dotyk" to po chwili gaśnie jeśli nie dam mu troszke gazu, zdarzają sie też lekkie skoki obrotów na luze, jestem zaniepokojny troszke tymi objawami i prosiłbym o jakieś ewentualne wskazówki czym to może byc spowodowane (żeby na warsztacie mi jakiegoś kitu nie wciskali),
PS. dodam jeszcze że nie zaobserwowałem ubytków ani oleju silnikowego ani płynu chłodzącego (przynajmniej jakiś naprawde widocznych)

z góry dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam
jak nie ma znaczacych ubytków oleju to mozna olac temat, lub zinteresowac sie na poczatek uszczelniaczami zaworowymi


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » wt gru 14, 2004 15:37

Jak na moją wiedzę (nie jestem mechanikiem) to niebieski obłoczek jest spowodowany paleniem oleju, a to niestety może oznaczać, że motorek się kończy. Ale mam nadzieję, że się mylę. Sprawdź ciśnienie, nie może być niższe niż 7 MPa (jeśli się nie mylę).



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt gru 14, 2004 15:48

Miałem podobny problem u siebie w mkII 1.8GT. Dymił na niebiesko co najwyraźniej było widać podczas powolnej jazdy na niskich obrotach i dodaniu gazu. Z tyłu tworzyła się niebieska chmura a auta za mną odsuwały się zachowując extra bezpieczną odległość :satan: Wymieniłem uszczelniacze zaworowe i dymienie się skończyło.
Koszy wymiany uszczelniaczy to około 160zł jednak może być i tak że pali olej bo silnik jest na wykończeniu a wtedy szykuj się na większe wydatki (remont silnika). W każdym razie na pewno nie jeździj takim smrodem po ulicach olewając problem :crazy:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » wt gru 14, 2004 15:51

Albo wyprzedzedzenie, albo opoznienie zaplonu. Kwestia regulacji urzadzenia zaplonowego.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt gru 14, 2004 16:21

A co ma wpólnego zapłon z niebieskim dymem ? :panna:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » wt gru 14, 2004 17:32

Z dymem nic, ale z gasnieciem i nierownymi obrotami tak.



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » wt gru 14, 2004 17:56

U mnie zauważyłem biały (jasny) dym wydobywający się z wydechu.
Czy to tez oznacza jakiś nieprawidłowy objaw?
Mam do wymiany ostatni tłumik (ma kilka niewielkich dziur).
Czy tez wpływ ma niska temperatura?
Obserwowałem inne pojazdy i u niektórych zauważyłem tez wydobywający się dymek a u niektórych niestety nic.
Troche sie zmartwiłem, czy coś jest nie tak?



siedlu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 14, 2004 15:06
Lokalizacja: warszawa/bielany
Kontakt:

Post autor: siedlu » wt gru 14, 2004 19:52

Panowie kilka dodatkowych wskazówek, jak samochodzik jest zimny to nie dymi na niebiesko dopiero jak sie rozgrzeje, no i po drugie nie jest to takie dymienie że robi sie zasłona i nic nie widać tylko raczej bym powiedział mocniejsze od standardowego, najl;epiej to widac w garazu bo po kilku minutkach robi sie naprawde nieprzyjemnie hehe (od razu mówie ze nie mozna raczej zrzucic tego na eksloatacje ponieważ "normalnie" raczej takie dymki sie wydobywac nie powinny), nie znam sie na tym ale mam zamiar najpierw (przed dobraniem sie do uszczelniaczy itp :D) zająć się (a raczej mechanik) regulacją gaźnika, wymianą filtrów i tym podobnoch pierduł (na cuda nie licze ale też nie chcialbym rozbebeszac samochochodziku który mam 3 dni:)

pozdrawiam


"Bunkrów nie ma, ale też jest zajebiście!"

mk2 1,6 '88 Manhatan :D

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » wt gru 14, 2004 20:01

siedlu pisze:Panowie kilka dodatkowych wskazówek, jak samochodzik jest zimny to nie dymi na niebiesko dopiero jak sie rozgrzeje, no i po drugie nie jest to takie dymienie że robi sie zasłona i nic nie widać tylko raczej bym powiedział mocniejsze od standardowego, najl;epiej to widac w garazu bo po kilku minutkach robi sie naprawde nieprzyjemnie hehe (od razu mówie ze nie mozna raczej zrzucic tego na eksloatacje ponieważ "normalnie" raczej takie dymki sie wydobywac nie powinny), nie znam sie na tym ale mam zamiar najpierw (przed dobraniem sie do uszczelniaczy itp :D) zająć się (a raczej mechanik) regulacją gaźnika, wymianą filtrów i tym podobnoch pierduł (na cuda nie licze ale też nie chcialbym rozbebeszac samochochodziku który mam 3 dni:)

pozdrawiam
No to chyba pierścionki: jak silnik jest zimny, to ma gęsty olej i ten olej uszczelnia, a jak się rozgrzeje, robi się rzadki i są "przedmuchy".



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » wt gru 14, 2004 22:34

pierscieni i uszczelniacze raczej na wykonczeniu
zabierz sie za uszczelniacze najpierw jezeli nie ustapi to pierscienie i troche wiecej roboty



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » wt gru 14, 2004 22:56

weżcie też pod uwage ze jest zima, i zanim sie silnik zagrzeje to wszystkie auta paruja! co prawda nie na niebiesko:) chyba ze tak delikatnie sie niebieski mieni:)


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » wt gru 14, 2004 23:37

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia! Bez tego ani rusz!


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

Ari

Post autor: Ari » śr gru 15, 2004 01:09

Ze niby oleju nie bierze :) i stwierdzasz to po 3ch dniach?? Oj Maestro :) jak zrobisz 1000 km to wtedy cos powiesz na temat brania oleju ale nie pociesze Cie,ten rocznik i jesli to jego motor od poczatku to napewno cos chapie...ale nie martw sie,lepiej wiedziec cos gorszego i pozniej pozytywnie sie rozczarowac anizeli na odwrot :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 61 gości