Pompa wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » ndz kwie 15, 2007 11:56

ladymonia pisze:klimy nie mam na szczęście bo jeszcze wiecej kłopotów by było :)
oj, to żałuj ;) 2 stówki w roku to średni wydatek, ale komfort super. Podobno, człowiek jadąc samochodem dłużej w temp ok 30 stopni C, ma czas reakcji taki, jak przy 0,8 promila alkoholu (Niemce sie w takie badania bawili).
ladymonia pisze: No właśnie tak mi powiedzieli, wiec wymieniłam te łożyska i nadal huczy :grrr:
No to dalej obstawiam wasserpumpe ;)

[ Dodano: 15 Kwi 2007 11:57 ]
ladymonia, a pokręciłaś trochę kierownicą żeby ktoś wspome osłuchal? Nie musi to być mechanik, może być nawet pierwszy przyłapany sąsiad ;)



borys255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 21, 2007 13:45
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: borys255 » śr kwie 18, 2007 14:59

Witam.Prosiłbym bardzo o "instrukcje" wymiany płynu do wspomagania. Z góry dzieki



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » czw kwie 19, 2007 08:47

Grzesiekk1982 pisze:ladymonia, a pokręciłaś trochę kierownicą żeby ktoś wspome osłuchal? Nie musi to być mechanik, może być nawet pierwszy przyłapany sąsiad
tak kręciłam troszke i słychać może nie głosniej ale taki inny szum sie robi i jak do końca sie kierownice przyciągnie to słychac piski ale łozysko ma duże luzy wiec pewnie przez to
Dzisiaj odłacze ta pompe tak jak radziliście i zobacze bo ostatnio nie mieli wolnego kanału. Zastanawiam sie natomiast to że zaczęło to cichnąć czasami w ogóle tego nie słycahć a czasami na maxa. Może przez to dolanie nowego płynu tak sie zrobiło? A no i własnie co do zmiany płynu to koleś w warsztacie powiedział żeby nie zmieniać tego płynu bo w tedy to już na pewno pompa pójdzie. Mogę miec używana za 180zł! Opłaca sie? Dzisiaj muszę sie zdecydowac bo koleś w warsztacie bedzie ja miał i jesli po odłączeniu tej pompy okaże sie że to ona będę mogał na ta używkę ją wymienić.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw kwie 19, 2007 20:59

ladymonia pisze:koleś w warsztacie powiedział żeby nie zmieniać tego płynu bo w tedy to już na pewno pompa pójdzie
jejq ale oni mają pomysły :D :kac: Zmienić trzeba i tyle. 17 lat na jednym płynie to raczej za długo...
ladymonia pisze:Mogę miec używana za 180zł! Opłaca sie?
Jeśli z gwarancją, że jest dobra, to tak. Ale targuj się na 150. Wtedy się naprawdę będzie opłącało. Nowa kosztuje chyba niecałe 300.
Pozdrawiam.



ladymonia
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: czw lis 16, 2006 09:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ladymonia » pt kwie 20, 2007 10:44

Grzesiekk1982 pisze:ejq ale oni mają pomysły :D :kac: Zmienić trzeba i tyle. 17 lat na jednym płynie to raczej za długo...
też tak myślę :)
Ale raczej nie będę juz tego płynu zmieniała, bo koło ma strasznie duże luzy i pewnie przez łożysko są takie jakby tarcia. Mieliśmy ja odłączyć żeby mieć 100% pewności że to ona a nie wodna ale jak na złośc na 2 dni przestała dawać o sobie znać :grrr: Juz myślałam że może coś przeskoczyło :chytry: i na razie będę ją miała z głowy, a od wczoraj jeszcze większe tarcie :(
Grzesiekk1982 pisze:eśli z gwarancją, że jest dobra, to tak. Ale targuj się na 150. Wtedy się naprawdę będzie opłącało. Nowa kosztuje chyba niecałe 300.
Pozdrawiam.
no juz chyba nie dam rady zjechac z ceną na 150 :( gwarancie jako taka mam bo załatwia mi ja ten koleś z warsztatu. A co myślicie o regeneracji? Podobno nie ma sensu?! Dzwoniłam i koszt to 250zł + demontaż i założenie 60zł, a nówka sztuka to Warszawie 450zł chyba że komuś uda sie załtwic taniej bo j anic takiego nie znalazłam?!



Max186
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 06, 2008 19:19
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: Max186 » śr gru 03, 2008 19:55

Witam

Mam wyciek plynu z prawej strony , kapie z oslonny drazka na wahacz. Co tam moze byc, lozysko z czego mogloby sie lac??



Awatar użytkownika
misiek1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 06, 2008 14:29
Lokalizacja: Międzyrzecz / Zielona Góra

Post autor: misiek1986 » czw gru 04, 2008 01:44

zalej nowy plyn moze pomoze;p


Bóg dał Nam nogi żebysmy doszli tam gdzie nie dojedziemy na glebie :) /
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=256213

[b]vwlubuskie.pl[/b]

MaciejW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 11:57
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: MaciejW » czw gru 04, 2008 11:27

to i ja sie wypowiem,problem mialem podobny szumialo,lekko chrobotalo na wolnyc hobr,głownie stawialem na alternator,wspomganie,pompe wode.Probowalem po koleji okazała sie ze to pompa wody! byla jeszcze orginales przebiega auta 200tys.wiec byl juz chyba czas...



:) Wiesiu :)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: :) Wiesiu :) » ndz mar 08, 2009 21:15

Witam
Ja tez mam problem z pompą wspomagania... pompa wypycha olej przez kurek w lewo . czy ktoś wie jak na to zaradzić.. ? bardzo proszę o pomoc. z góry dziękuję..



DRAKER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 08, 2010 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: DRAKER » czw maja 13, 2010 00:46

podepnę się pod temat jeśli ktoś z was miał by jakąś starą pompę nie przeszkadza ze zatarta czy pęknięta czy zdekompletowana liczy się dla mnie wnętrze a w zasadzie mała blaszana tulejka która wchodzi na wałek . Niestety podczas wymiany uszczelniaczy zniszczyła się moja i nie mogę złożyć z powrotem mojej pompy :( golf stoi pod domem już tydzień czasu bardzo proszę kogoś o pomoc



tabaluszek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 24, 2010 14:12
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: tabaluszek » sob cze 26, 2010 21:41

Jakie łożysko trzeba dokładnie kupic (jakieś oznaczenia)??



DRAKER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn mar 08, 2010 14:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: DRAKER » ndz cze 27, 2010 22:15

łożysko ma oznaczenie 6202



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości