Climatronic - ciągle załączone wentylatory.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

Climatronic - ciągle załączone wentylatory.

Post autor: Mastercinek » pt gru 19, 2008 19:04

Witam.
Posiadam klimaronic z przyciskiem OFF no i traka sprawa... Włączam sobie Auto i temperaturkę na powiedzmy 21st. no i oba wiatraczki się kręcą... temp. na max i także chodzą...
Z tego co rozkminiam to wiatraki powinny się załączyć przy niższych nastawach jak ma chłodzić a nie grzać a tak niepotrzebnie mi w zimę chłodzi silnik itd.
Co może być nie tak?
A, i gdzie znajduje się dokładnie czujnik temp. zewnętrznej od klimatronika bo za chiny nie mogę znaleźć a nieraz dziwne rzeczy mi pokazuje? Może też jakieś foto tego czujnika...?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 19, 2008 19:32

W manulanej klimie jej załączenie jest równoznaczne z włączeniem wentylatorów. Podejrzewam że u Ciebie jest tak samo, ale nie mam klimatronika, może jeszcze ktoś się wypowie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Mastercinek » pt gru 19, 2008 20:37

Paweł Marek pisze:W manulanej klimie jej załączenie jest równoznaczne z włączeniem wentylatorów.
no w manualnej klime włącza się osobnym przyciskiem to normalka a tu wszystko jednym panelem się steruje tak więc...
Ostatnio zmieniony pt gru 19, 2008 20:38 przez Mastercinek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 19, 2008 20:45

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=100693 no to przeczytaj post grega w tym temacie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Mastercinek » pt gru 19, 2008 22:14

Dzięki kolego za linka, czytałem już ten post wcześniej ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Greg ma panel z przyciskiem ECON a ja mam OFF i tu jest ta różnica (z tego co wyczytałem gdzieś wcześniej), że po wcisnięciu ECON wentylatory chodzą cały czas i załącza się sprężarka a po wyciśnięciu wyłącza się sprężarka i leci zimne powietrze ale juz jakby bez udziału klimy (jak coś źle piszę to poprawiać ;) ). Jak ustawisz ciepłe to leci ciepłe i tyle, wentylatory nie są do tego potrzebne. U mnie jest OFF. Właśnie nie wiem czy u mnie wentyle mają chodzić cały czas nawet na ciepłym nawiewie i kiedy powinny się załączyć jeżeli chcę zimno czyli kiedy sprężarka od klimy się włącza :crazy:



greg

Post autor: greg » sob gru 20, 2008 00:45

mastercinek, mówisz o wentylach na chodnicy? - nei powinny się kręcić jeżeli:
1. nie załączony jest kompresor klimy lub
2. nie ma temp na chłodnicy takiej żeby załączył czujnik



Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Mastercinek » sob gru 20, 2008 15:02

greg pisze:mastercinek, mówisz o wentylach na chodnicy?
tak, na chłodnicy
greg pisze:nei powinny się kręcić jeżeli:
1. nie załączony jest kompresor klimy lub
2. nie ma temp na chłodnicy takiej żeby załączył czujnik
no właśnie, a u mnie na zimnym czy na ciepłym silniku po wciśnięciu na panelu climatronika AUTO odrazu włączają się wentylatory... :grrr:



greg

Post autor: greg » sob gru 20, 2008 20:07

mastercinek pisze:a u mnie na zimnym czy na ciepłym silniku po wciśnięciu na panelu climatronika AUTO odrazu włączają się wentylatory...
no i tak ma być - jeśli wciskasz AUTO = załączasz kompresor - wentylatory mają pracować



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32752
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » sob gru 20, 2008 20:11

w vr6 to raczej pozytywna rzecz ze kreca sie cały czas. a tak zapytam w czym ci to przeszkadza? za głosne to jest czy okazuje sie ze vrka troche pali i szukasz oszczednosci? :chytry:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

Post autor: Mastercinek » sob gru 20, 2008 20:55

greg pisze:wciskasz AUTO = załączasz kompresor - wentylatory mają pracować
ale po co mi działający kompresor klimy jak w autku sobie grzeję??? O to mi chodzi...
Ok, jak w lato chcę zimno, zapodaję temp. 18st, załącza się kompresor klimy, włączają się wentyle i jest zimno ale przy ciepłym nawiewie???
No chyba, że w VR6 tak już jest ale właśnie na to szukam odpowiedzi...
djtom pisze:w vr6 to raczej pozytywna rzecz ze kreca sie cały czas
no tak, ale dlaczego dopiero po włączeniu nawiewu???
djtom pisze:a tak zapytam w czym ci to przeszkadza? za głosne to jest czy okazuje sie ze vrka troche pali i szukasz oszczednosci?
Do spalania się już przyzwyczaiłem :green_fuck: Poprostu zastanawia mnie czy wszystko jest ok...
Ostatnio zmieniony sob gru 20, 2008 20:57 przez Mastercinek, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob gru 20, 2008 21:23

mastercinek, sprawdź po prostu czy załącza sie kompresor klimy - jak tak - to wszystko jest prawidłowo



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Re: Climatronic - ciągle załączone wentylatory.

Post autor: Cefaloid » ndz gru 21, 2008 14:36

mastercinek pisze: A, i gdzie znajduje się dokładnie czujnik temp. zewnętrznej od klimatronika bo za chiny nie mogę znaleźć a nieraz dziwne rzeczy mi pokazuje? Może też jakieś foto tego czujnika...?
W manualnej klimie jest koło klaksonu (klaksonów) i osuszacza klimy. Tuż za prawą kratką zderzaka.


Konto usunięte.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości