Nosi mi auto po drodze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » ndz sty 04, 2009 17:27

napisałeś że walnąłeś 3 razy w krawężnik -to tak jak ja parę lat temu -nie widać tego gołym okiem ale to skrzywiona jest tzw ośka -czyli czop piasty do wymiany,skoro uderzyłeś w oponę z tyłu to auto powinno ci tyłem wyjeżdżać bądź w lewo bądź w prawo i poznasz to po kierownicy bo na pewno nie jest ona tak samo ustawiona jak przed uderzeniem (robisz delikatną kontrę kierownica ?)-możesz to sam sprawdzić ;weź kij od szczotki przystaw z tyłu i zaznacz na zewnętrznych rowkach bieżnika kreski i przyłóż kij z przodu opony (dokładnie zaznacz bo różnica 1 mm to już problem
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 04, 2009 17:42 przez albert1973, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » ndz sty 04, 2009 19:31

No właśnie piszę że niema objawów ewidentnego skrzywienia w jedną stronę , bo auto raz pływa w lewo , a raz w prawo .
Bardziej to wygląda na luz na kole bądź małe ciśnienie w nim .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
sopel-85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob maja 03, 2008 12:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sopel-85 » ndz sty 04, 2009 19:53

mnie kiedys w oplu hoplu przegnily tylne nadkola i amory wpadly do bagaznika i tez mi plywal jak chcial golym okiem tego nie bylo widac dopiero jak sciagnolem oslony , najgorsza z mozliwych opcji ale sadze ze jezeli bylo uderzenie i to trzykrotne w kraweznik to obstawial bym jakis problem z zawieszeniem , ogumienie nie ma tu nic do rzeczy no chyba ze sie felga skrzywila i Ci ucieklo troche powietrza



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » ndz sty 04, 2009 23:54

No i faktycznie , w moim przypadku ciśnienie w ogumieniu było niskie i do tego nie równe , dopompowanie wszystkich kół do poziomu 2.2 poprawiło sytuacje o jakieś 90 % .
Sprawdzałem tylko do 120 km/h bo warunki na drodze dziś były tragiczne .
:(
Jedak zostaje te 10 % i teraz się zastanawiam czy to ja jestem przewrażliwiony i szukam czegoś podświadomie , czy jednak coś się przestawiło ?
Sprawdzę jeszcze tuleje na belce , bo mam wrażenie że jak tylne prawe koło wpada w dziurę jest takie puknięcie jakby było coś wybite na zawieszeniu .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Marcin85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sie 09, 2008 17:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Marcin85 » pn sty 05, 2009 01:01

ozik pisze:ma jeszcze ktos jakis pomysl ?
.A czy te zimówki co kupiłeś nie są ''lane''? Chodzi mi o to czy nie mają regenerowanego(lanego) bieżnika bo jak tak to mogą być przyczyną kiepskiej stabilności auta.



Seebas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 15:08
Lokalizacja: Wwa

Post autor: Seebas » ndz sty 18, 2009 20:58

Mialem taka sytuacje i to calkiem niedawno...tez zaliczylem kraweznik i po tym zaczelo mnie wolzic tak jak sobie golfina sama chciala..zdjalem kolo patrze na czop piasty i zapada wyrok: krzywa belka ktora to powodowala..
Po wymianie : uzywana belka ok.200pln plus tuleje ok.30 za szt. samochod sie prowadzi lux :D
Mam nadzieje ze pomoge bo i mi pomogli :D
pozdraVWiam



paul900621
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob sty 17, 2009 22:12
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: paul900621 » pn sty 19, 2009 22:33

moze masz za male cisnienie w oponach??


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=229254

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 108 gości