syncro

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » wt sty 06, 2009 00:17

Z mojego doświadczenia (a mieszkałem w górach): Syncro czy w ogóle auto 4x4 inaczej traktuje śnieg jak łańcuchy. Łańcuchy na przednionapędowym aucie drapią, ryją, kopią dołki. Golf Syncro jedzie po śniegu, ubija go i nic nie ryje. Ubija i ubija, jak ratraki na stoku.
Kiedy pewną drogą długo długo dojeżdżałem sam to ubiłem śnieg i miałem ze 40 cm ubitego śniegu po którym jeździłem po wierzchu.

Minus w stosunku do łańcuchów jest taki: jak "zaślizgasz" drogę pod oponami to kaplica i trzeba cofnąć i z rozpędu.
Ale za to na plus nie zaryjesz się po osie jak to się zdarza kiedy masz łańcuchy.
Pewnie czasem lepsze jedno czasem drugie. Ja nigdy nie miałem potrzeby zakładania łańcuchów - zimowe opony + 4x4 = nie raz położyłem go "na brzuchu" w głębokim śniegu podczas nieudanej próby taranowania zasp. I to jest głównym problemem - niskie podwozie a nie brak przyczepności.

Mój ulubiony filmik pokazujący co potrafi 4x4 (seryjne A6 quattro):
... re=related

Starsza wersja tego samego tricku (Audi 100, zmodyfikowane, specjalny reduktor itp)
Ostatnio zmieniony wt sty 06, 2009 00:21 przez Cefaloid, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » czw sty 08, 2009 23:05

Czy istniały Golf'y MkIII Syncro w wersji 3 drzwiowej? Bo jak tak patrze po ofertach to same 5d widzę. I pytanie dla bardziej wtajemniczonych.. Czy opłacalne jest przerabianie przednionapędowego golfa na Syncro? Najbardziej martwi mnie sprawa zamiany belki na wachacze.. ale czy są jeszcze jakieś inne większe przeszkody? Marzy mi się TDI Syncro w wersji hatchback 3d, ale widzę, że nie widzę takowych.


Obrazek

Awatar użytkownika
jendrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:46
Lokalizacja: Wisła

Post autor: jendrol » pt sty 09, 2009 11:57

PITERsca pisze:Czy istniały Golf'y MkIII Syncro w wersji 3 drzwiowej? Bo jak tak patrze po ofertach to same 5d widzę. I pytanie dla bardziej wtajemniczonych.. Czy opłacalne jest przerabianie przednionapędowego golfa na Syncro? Najbardziej martwi mnie sprawa zamiany belki na wachacze.. ale czy są jeszcze jakieś inne większe przeszkody? Marzy mi się TDI Syncro w wersji hatchback 3d, ale widzę, że nie widzę takowych.
Więc koledzy kilka słów odemnie o syncro-jeżdże takim 4 latka i znam go na wylot.Najważniejsze to wszystkie cztery opony o tym samym rozmiarze (obwodzie) a najlepiej jeszcze z tym samym bieżnikiem i bez wyjątków.Zdaża się ,że ktoś kupuje tylko 2 opony nowe-to jest niedopuszczalne i ma wpływ na żywotność wisko.Dojazdówka w syncro jest inna niż w zwykłych i nie wolno stosować innej,gdyż grozi to uszkodzeniem przełożeń !!!Wisko to jednorazówka-zawiera niewymienialny olej slikonowy-jak nie działa to złom.Generalnie jak się dba to powinno wystarczyć na żywotność autka :bajer: Wisko nie lubi katowania na suchym asfalcie(nie ma możliwości uślizgu kół),zrywy i brutalne przyspieszenia skracają okrutnie jego żywotnośc.do takich rzeczy audi quattro jest lepsze :hehe: Czarny automat na tylnym moście to blokada tzw sprzęgła jednokierunkowego,jeśli nie działa,to tył nie ciągnie do tyłu ,częstą przyczyną jest uszkodzona membrama w w/w automacie ,brak pociśnienia ,lub kostka na skrzyni biegów-ktoś tu o tym wspomniał,jesli nie świeci wsteczny to i nie działa ta blokada(NIE jest to blokada mechanizmu różnicowego(a szkoda:))

Kolego PITERsca -są oczywiście wersje 3d mk3 syncro jednak z tdi to białe kruki-najczęściej silnik 1.8 monowtrysk.Czy opłaca się przerabiać zwykły na syncro -NIE
Chyba,że masz dużo wolnego czasu i dużo kasy.Wiem,że są na forum tacy co to zrobili-ale to szaleństwo jeżdzić takim garażowym składakiem-chodzi mi głównie o mocowanie tylnej belki do nadwozia-trzeba spawać-a jak się sypnie coś jak wjedziesz na dziure przy 140 kmh??A zbieżność-jak będą 3 ślady ?? :satan:
Oprócz tylnej belki musisz zmienić:
-podłoge w bagażniku
-przespawać tunel
-zmienić skrzynie=przekładnia kątowa
-dokupić wał
-troche elektryki

Wniosek ??Chcesz syncro,sprzedaj co masz,kup syncro,szybciej ,taniej,bezpieczniej.
Pozdrawiam wszystkich.



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt sty 09, 2009 13:15

Ok, więc przeróbka zwykłego na syncro odpada.. A co ze swap'em tdi do benzyny syncro? Przypuszczam ze musiałaby to być VR6'tka, bo silnik TDi będzie poddawany tuningowi i wątpię, żeby 1.8 wytrzymało. No i problemy ze skrzynią biegów by były poważne.. Ale czy jest to możliwe?


Obrazek

Awatar użytkownika
jendrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:46
Lokalizacja: Wisła

Post autor: jendrol » pt sty 09, 2009 13:44

PITERsca pisze:Ok, więc przeróbka zwykłego na syncro odpada.. A co ze swap'em tdi do benzyny syncro? Przypuszczam ze musiałaby to być VR6'tka, bo silnik TDi będzie poddawany tuningowi i wątpię, żeby 1.8 wytrzymało. No i problemy ze skrzynią biegów by były poważne.. Ale czy jest to możliwe?

Myśle,że swap jak najbardziej możliwy z uwagi na to ,że tdi w syncro w kombi dosyć często występują....Nie wiem jak to jest z przełożeniami w skrzyni czy takie same (dizel-bena)Właśnie,chyba że vr-ka ??Mnie też kręci troche ten silniczek :hmm: Tylko nie wiem jak z kosztami utrzymania-ponoć rozrząd drogi :foch: Tylko słyszałem opinie,że przy ostrym katowaniu skrzynka się sypie lub mieli przeguby :hehe:



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt sty 09, 2009 13:50

jendrol pisze:Wisko nie lubi katowania na suchym asfalcie(nie ma możliwości uślizgu kół),zrywy i brutalne przyspieszenia skracają okrutnie jego żywotnośc.do takich rzeczy audi quattro jest lepsze
Tym mnie zmartwiłeś.. Chciałem właśnie Syncro, bo w wyścigach dawałoby mi przewagę na starcie. A czy nie dałoby się wiskozy jakoś zespawać, żeby był stały napęd 4x4? I mam takie pytanie.. na jak długo załącza się napęd na tylnią oś w syncro? Bo skoro olej wiskotyczny zagęszcza się przy różnicy obrotów osi to z tego wynikałoby, że przednia oś musi być cały czas w poślizgu, żeby tylnia dostawała trochę momentu.


Obrazek

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pt sty 09, 2009 16:21

oj koledzy musicie jeszcze troche poczytac i pojezdzic takimi autkami
wszystko sie da zrobic tylko zalezy od kasy i umijetnosci ja widzialem mk2 3d przerobione na syncro i to jeszcze z silnikiem vr6 jezdzi nielamie sie
golf syncro jest dobrym autkiem jak sie o niego dba i ma sie wtedy frajde z jazdy szczegulnie w zimie lub na kiepskim terenie nawet quatro nieda sie szczelac ze sprzegla i palic gume na asfalcie
co do wytrzymalosci to naped daje rady do 300 KM evolution to potwierdzi w jego golfie wytrzymal i nawet startowal ponoc w wyscigach
w wiskozie podobno da sie wymienic olej nawet w serwisie mozna taki kupic tylko zadko kto sie tego podejmie
tyl dolacza sie w ulamkach sekund masz to wczesniej napisane przez cefaloidatyle w skrucie
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2009 16:23 przez golfiarz1, łącznie zmieniany 1 raz.


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
jendrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:46
Lokalizacja: Wisła

Post autor: jendrol » pt sty 09, 2009 16:36

PITERsca pisze:Tym mnie zmartwiłeś.. Chciałem właśnie Syncro, bo w wyścigach dawałoby mi przewagę na starcie. A czy nie dałoby się wiskozy jakoś zespawać, żeby był stały napęd 4x4? I mam takie pytanie.. na jak długo załącza się napęd na tylnią oś w syncro? Bo skoro olej wiskotyczny zagęszcza się przy różnicy obrotów osi to z tego wynikałoby, że przednia oś musi być cały czas w poślizgu, żeby tylnia dostawała trochę momentu.
Nie ma możliwości "zespawania" wiskozy :grin: Bo oprócz przenoszenia
momentu ,działa toto jako centralny mechanizm różnicowy,czyli niweluje różnice między obrotami przedniej a tylnej osi. (w audi quattro zajmuje się tym mechanizm różnicowy torsena-takie nowszej konstrukcji wisko)Gdyby można "spiąc napędy na stałe" to po co stosować jakieś tam wisko??Gdybyś zablokował wisko to na bank coś rozwalisz w pierwszym zakręcie np dyfer lub skrzynie lub coś innego.To nie jest tak,jak niektórzy myślą,że na tył nie ma napędu,a w przypadku uślizgu jest dołączany.Napęd normalnie to około 80% przód 20 % tył a w przypadku uślizgu(różnicy w obrotach osi)wisco przekazuje więcej mocy na tył jego działanie jest płynne i praktycznie niewyczuwalna-wystarczy ok pół obrotu koła i już wisko działa im większa różnica tym więcej momentu trafia na tył do czasu,aż różnica w obrotach zniknie.Czyli np w śniegu pod górke napęd prawie cały czas "spięty" :bigok:

[ Dodano: 09 Sty 2009 15:46 ]
golfiarz1 pisze:wszystko sie da zrobic tylko zalezy od kasy i umijetnosci ja widzialem mk2 3d przerobione na syncro i to jeszcze z silnikiem vr6 jezdzi nielamie sie
Dopóty dzban wode nosi,dopóki się ucho nie urwie :bajer:
golfiarz1 pisze:w wiskozie podobno da sie wymienic olej nawet w serwisie mozna taki kupic tylko zadko kto sie tego podejmie
Nie wprowadzaj kolego ludzi w błąd!
Wiskoza to jednorazówka i tego oleju nie ma nawet w ASO
Poza tym jest go tam odpowiednia ilość a wlew jest plombowany-to o czymś świadczy.

Coś słyszałeś,podobno, i takie tam -jak nie znasz z własnego doświadczenia to historii nie stworzonych nie pisz. :grin:



Awatar użytkownika
D1_PITER
Forum Master
Forum Master
Posty: 1411
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:13
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: D1_PITER » pt sty 09, 2009 17:48

Buda od MkIII 1.8 Syncro lub VR6 Syncro będą takie same jak TDI Syncro? Chodzi mi, żeby kupić bude od VR lub 1,8 i napęd włożyć od TDI. I zastanawiam się co z tylnim zawieszeniem od Vento - czy by pasowało, bo z tego co wiem to w Vento np są inne tylne amortyzartory w stosunku do Hatchback. Przód powinien pasować bez większych problemów..


Obrazek

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pt sty 09, 2009 18:30

jendrol pojedz do pierwszego lepszego serwisu vw i zapytaj o olej do wiskozy koszt kolo 100 zl za litr mi kiedys padla i chcialem naprawic w serwisie chcieli mi sprzedac olej ale bez wymiany bal sie tego kazdy mechanik w serwisie poniewaz caly stary musisz wylac i nalac nowy problem w tym ze jak bedzie za malo wisko niedziala jak bedzie za duzo moze rozsadzic wiskoze nawet na forum kiedys ktos sprzedawal olej do wisko
zapytaj on nawet sobie chyba sam regenerowal i jezdzila
co do zespawania wisko na stale da sie sam tak mialem ponad 6 miesiecy ciagna wtedy wszystkie kola i na sniegu jest to dobre gorzej jak jest sucho przy ostrym skrecie tylne kola ciagna i stawiaja opor i moze cos peknac u mnie przezylo jedynie zimowki nowe tylne nadawaly sie na szrot po zimie po scieraja sie bardzo
a co przerobki zwyklego na syncro to tak jak z powypadkowymi autami co skladane sa z 2 jedne jezdza dlugo drugie prezy 1 stlucce rozpadaja sie na pol zalezy jak to zrobione jest

poczytajcie ten temat bedzie duzo jasniej
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... o&start=15
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2009 18:50 przez golfiarz1, łącznie zmieniany 1 raz.


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
jendrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:46
Lokalizacja: Wisła

Post autor: jendrol » pt sty 09, 2009 20:06

golfiarz1 pisze:jendrol pojedz do pierwszego lepszego serwisu vw i zapytaj o olej do wiskozy koszt kolo 100 zl za litr mi kiedys padla i chcialem naprawic w serwisie chcieli mi sprzedac olej ale bez wymiany bal sie tego kazdy mechanik w serwisie poniewaz caly stary musisz wylac i nalac nowy problem w tym ze jak bedzie za malo wisko niedziala jak bedzie za duzo moze rozsadzic wiskoze nawet
Właśnie pytałem-jak kupiłem golfa-bo każdy mnie straszył,że jak ci się wisko spier..... to będziesz grubo płacił i jak byłem w serwisie to pytałem-oleju nie ma to jest jednorazówka -nowe wisko 6000 zł :shock: Chyba ,że się coś zmieniło od tamtego czasu..... :goof:
golfiarz1 pisze:a co przerobki zwyklego na syncro to tak jak z powypadkowymi autami co skladane sa z 2 jedne jezdza dlugo drugie prezy 1
Nie jestem zwolennikiem tak daleko idących przeróbek -wszystko tylko nie ingerencja w taki sposób w konstrukcje zawiasu i napędu.Poza tym to chyba szczyt bezrobocia :jezor:
golfiarz1 pisze:poczytajcie ten temat bedzie duzo jasniej
http://forum.vwgolf.pl/vi...syncro&start=15

Toto już dawno wiem :hehe:



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » sob sty 10, 2009 09:50

jak mialem uszkodzona wiskoze to nigdzie niemoglem kupic uzywki nowa to juz napisales ile kosztuje u mnie w lublinie nawet taki olej mieli na miejscu tylko nikt niechcial podjac sie wymiany w wiskozie dlatego zespawalem na zime i jakos sie przeturlalem potem udalo sie zdobyc uzywke w stanie bdb i teraz jest jak powinno byc


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » sob sty 10, 2009 20:50

jendrol pisze:
PITERsca pisze:Czy istniały Golf'y MkIII Syncro w wersji 3 drzwiowej? Bo jak tak patrze po ofertach to same 5d widzę. I pytanie dla bardziej wtajemniczonych.. Czy opłacalne jest przerabianie przednionapędowego golfa na Syncro? Najbardziej martwi mnie sprawa zamiany belki na wachacze.. ale czy są jeszcze jakieś inne większe przeszkody? Marzy mi się TDI Syncro w wersji hatchback 3d, ale widzę, że nie widzę takowych.
Więc koledzy kilka słów odemnie o syncro-jeżdże takim 4 latka i znam go na wylot.Najważniejsze to wszystkie cztery opony o tym samym rozmiarze (obwodzie) a najlepiej jeszcze z tym samym bieżnikiem i bez wyjątków.Zdaża się ,że ktoś kupuje tylko 2 opony nowe-to jest niedopuszczalne i ma wpływ na żywotność wisko.
racja tu sie zgodze...
jendrol pisze:Dojazdówka w syncro jest inna niż w zwykłych i nie wolno stosować innej,gdyż grozi to uszkodzeniem przełożeń !!!Wisko to jednorazówka-zawiera niewymienialny olej slikonowy-jak nie działa to złom.Generalnie jak się dba to powinno wystarczyć na żywotność autka :bajer: Wisko nie lubi katowania na suchym asfalcie(nie ma możliwości uślizgu kół),zrywy i brutalne przyspieszenia skracają okrutnie jego żywotnośc.
tu sie mylisz kolego, to co przechodzilo moje wisco z wersji cl 90 ps oraz kilka innych moich kolegow wskazuje wyraznie ze obciazanie znaczne wisco podczas zabaw moca na asfalcie znacznie wydluzaja okres duzej sprawnosci wisco. dla wyjasnienia latalem golfem syncro na rajdach non stop katujac sprzet majac na tyle mocy by polatac czasem bokiem po asfalcie.
jendrol pisze:do takich rzeczy audi quattro jest lepsze :hehe: Czarny automat na tylnym moście to blokada tzw sprzęgła jednokierunkowego,jeśli nie działa,to tył nie ciągnie do tyłu ,częstą przyczyną jest uszkodzona membrama w w/w automacie ,brak pociśnienia ,lub kostka na skrzyni biegów-ktoś tu o tym wspomniał,jesli nie świeci wsteczny to i nie działa ta blokada(NIE jest to blokada mechanizmu różnicowego(a szkoda:))

Kolego PITERsca -są oczywiście wersje 3d mk3 syncro jednak z tdi to białe kruki-najczęściej silnik 1.8 monowtrysk.Czy opłaca się przerabiać zwykły na syncro -NIE
Chyba,że masz dużo wolnego czasu i dużo kasy.Wiem,że są na forum tacy co to zrobili-ale to szaleństwo jeżdzić takim garażowym składakiem-chodzi mi głównie o mocowanie tylnej belki do nadwozia-trzeba spawać-a jak się sypnie coś jak wjedziesz na dziure przy 140 kmh??A zbieżność-jak będą 3 ślady ?? :satan:
Oprócz tylnej belki musisz zmienić:
-podłoge w bagażniku
-przespawać tunel
-zmienić skrzynie=przekładnia kątowa
-dokupić wał
-troche elektryki

Wniosek ??Chcesz syncro,sprzedaj co masz,kup syncro,szybciej ,taniej,bezpieczniej.
Pozdrawiam wszystkich.
a to juz kwestia gustu i dokladnosci wykonania...
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 20:53 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

bucieryszczan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 18:11
Lokalizacja: wisła

Post autor: bucieryszczan » czw sty 22, 2009 13:13

mi od wczoraj w moim country nie ciagnie tyl nagle przestal nic nie luplo ani nie strzelilo nie bylo zadnych wyciekow ani swadu palocego sei sprzegla co to moze byc pomocy bo mieszkamw wisle w dosc trudnym terenie i potrzebuje samochodu czy moze to byc jakas *#cenzura#* czy moze to sprzeglo lepkosciowe ma ktos cos takiego moze na sprzedaz ale w dobrym stanie prosze o odpowiedz


bucieryszczan

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości