Drzwi zamarzły na amen! Pomocy!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Drzwi zamarzły na amen! Pomocy!

Post autor: kasmi » wt sty 06, 2009 21:02

Witam,
Od wczoraj mam bardzo poważny problem z samochodem. Otóż po nocnym mrozie za żadne skarby nie mogę otworzyć drzwi od samochodu. Dziś rano udało mi się otworzyć tylko od strony kierowcy, ale wsiadłem do środka i drzwi już się nie otworzyły. O drzwiach kierowcy nawet nie ma mowy żeby drgnęły, zamek otwiera się normalnie ale drzwi są cały czas zamknięte. Nie pomaga nawet dłuższe grzanie auta. Podejrzewam że porządnie przymarzły (pewnie gdzieś w zamku).
Ciekawostką jest że drzwi od strony pasażera czasem uda się otworzyć ale tylko od zewnątrz a od środka nie ma mowy, więc jak wejdę do środka to muszę otworzyć szybę żeby otworzyć drzwi od zewnątrz.
Ratujcie proszę bo to jest makabra!
Dziś posmarowałem drzwi olejem - uszczelki i blache, ale chciałbym wkońcu otworzyć drzwi od kierowcy i normalnie wsiadać do auta.



Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kasmi » wt sty 06, 2009 21:23

Hehe, właśnie garażu nie mam :/ w tym problem :grrr:
O suszarce też myślałem ale jak się mieszka w bloku to do niczego nie ma się dostępu (prąd przy aucie).
Chyba nie pozostało nic innego jak faktycznie czekanie do piątku :crazy:



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » wt sty 06, 2009 21:32

a nie idzie podczas jazdy włączyć ciepłe powietrze na ful i skierować na drzwi ?? od ciepła powinno rozmarznąć i na przyszłość polecam silikon do uszczelek aby nie przymarzały koszt 3zł , odmrażacz do zamków 5zł , i jak będzie ciepło rozebrać drzwi i przesmarować cały mechanizm :)


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt sty 06, 2009 21:41

Działo mi się tak kiedyś w mk2 (jak słońce roztopiło śnieg, woda wpłynęła na uszczelki a po zachodzie słońca ponownie zamarzła) ale po nagrzaniu w aucie można było już normalnie otierać. Spróbuj porządnie nagrzać w aucie, tak jak sugerował kolega - ustawiając nadmuchy tylko na drzwi.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » wt sty 06, 2009 22:50

trzeba bylo pomysleć przed zimą i nasmarować uszczelki wtedy nic nie przymarza


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » wt sty 06, 2009 23:02

Mam ten sam problem..... ;)

Po dluzszym czasie stania na mrozie zamarzaly mi drzwi :/
po "rozmrozeniu" drzwi (suszarką) otwarły się, oczywiscie ladnie wszystko
wyczyscilem szmatkami do suchego, ogrzalem szuszarką i wzialem delikatnie nasmarowalem uszczelki ropo-smarem tak minimalnie tłustym na szmacie.

Rano sobie chce otworzyć pieknie auto a tam co ? NIE DA RADY....

Wkur.. sie odrazu. (AHA zapomnialem dodac jak otworzyc drzwi w razie potrzeby potrzebne nam jest tak z 2 litry naprawde gorącej wody.. polewamy cale drzwim oczywiscie nam sie otworzą lecz wszystko trzeba powycierać szczegolnie zamek.

Po szkole wzialem sie za drzwi, doszlem do wniosku ze NIE PRZYMARZAJA USZCZELKI TYLKO sam zamek. Wiec wzialem strzykawke nastepnie z ( WD40 lub ropa ) i nawalilem tego w zamki klamki itd. Oczywiscie na drugi dzien autko troszke zalatywało minimalnie tym zabiegiem ale otwiera sie bardzo dobrze :)
Nie ma juz problemu. Pozdrawiam :bigok:



Awatar użytkownika
sopel-85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob maja 03, 2008 12:25
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: sopel-85 » śr sty 07, 2009 00:05

heh ciekawe czy ja jutro rano otworze drzwi ... bo dzis mnie pokusilo i w akcie desperacji pojechalem na myjnie ... tylko teraz co lepsze auto brudas czy auto ktore sie nie otwiera ;D .... ehhh sorry za OT



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » śr sty 07, 2009 00:42

co do wypowiedzi kolegi kilka postów wyżej to nie polecał bym przy temp. -15 stopni polewać drzwi gorącą wodą bo szkoda lakieru. Ja na zime przetarłem uszczelki i wysmarowałem silikonem w spray'u (do uszczelek gumowych) - 5zł. Ostatnio auto stało przez 7 dni nie otwierane w cale i bez żadnych problemów dostałem się do środka. :helm:


Obrazek

Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » śr sty 07, 2009 02:02

Lukasz_mk2 pisze:co do wypowiedzi kolegi kilka postów wyżej to nie polecał bym przy temp. -15 stopni polewać drzwi gorącą wodą bo szkoda lakieru. Ja na zime przetarłem uszczelki i wysmarowałem silikonem w spray'u (do uszczelek gumowych) - 5zł. Ostatnio auto stało przez 7 dni nie otwierane w cale i bez żadnych problemów dostałem się do środka. :helm:
ja dokładnie tak samo zrobiłem i nie ma w ogóle problemu.tylko trzeba wcześniej pomyśleć a nie obudzić się w zimę z ręką w nocniku i drzwi polewać wrzątkiem heheheh

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 01:03 ]
sopel-85 pisze:heh ciekawe czy ja jutro rano otworze drzwi ... bo dzis mnie pokusilo i w akcie desperacji pojechalem na myjnie ... tylko teraz co lepsze auto brudas czy auto ktore sie nie otwiera ;D .... ehhh sorry za OT
heheh podziwiam takich ludzi co nie dbają o lakier i o auto tylko w minusowe temp myją auto heheh


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr sty 07, 2009 08:56

większość posiadaczy golfików nie posiadających garaży ma takie problemy, w tym i ja, niestety auto w zimie też sie brudzi a w niektórych rejonach polski większość zimy jest na minusie, z tego co mi się udało zaobserwować największy problem powoduje ta meszkowa uszczelka na górnej krawędzi drzwi, to ona zatrzymuje w sobie najwięcej wody i to ona po zamarźnięciu przytrzymuje tak drzwi, ja do uszczelek zastosowałem wazelinę techniczną, tą meszkowa uszczelkę też wazeliną potraktowałem, a mechanizm zamka WD40 (nie wkładkę, do wkładki ojej lub smar)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
teczka
CzortEkipa
Posty: 215
Rejestracja: pn lut 11, 2008 23:59
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Post autor: teczka » śr sty 07, 2009 10:47

ja tam polecam odmrażacz w sprayu działa momentalnie i jest gitara.



Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » śr sty 07, 2009 10:50

spray do uszczelek ze statoila i bez problemów otwiera sie przy kazdym mrozie oczywiscie jesli jest mała wilgotnosc powietrza bo przy wiekszej zamarzaja zamki i czasem nie otwiera od kierowcy od pasażera odpukac zawsze mogłem otworzyć :bigok:


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
kasmi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt lip 29, 2008 16:37
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: kasmi » śr sty 07, 2009 21:41

Dzięki wszystkim za porady, każda cenna. Dziś po 4 dniu drzwi puściły, ale trzeba zauważyć że temperatura znacząco wzrosła i stąd szczęśliwe zakończenie.
Co do wszelkiej chemii typu odmrażacze do szyb, zamków, itp.- na pewno coś dają ale ja mam tego całą masę i szczerze to nie powalają one swoją skutecznością na ziemię, ale na szyby działa całkiem całkiem i szron puszcza extra szybko.


[img]http://images39.fotosik.pl/87/2626b9e2452cdcc6med.jpg[/img]

wojewoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 20:46
Lokalizacja: Krosno

Post autor: wojewoda » śr sty 07, 2009 22:00

Centralny+pilot i koniec grzebania w zamku,pozostaje zadbac tylko o uszczelki,ja sie tym dobrodziejstwem ciesz pierwsza zime i polecam,a tez mi marzło i był problem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 75 gości