Przerywanie golf 2 1.6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

qameleo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 01, 2005 00:03
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: qameleo » pt gru 09, 2005 02:54

http://allegro.pl/show_item.php?item=75180262 polecam wlasnie wczoraj wymienilem , nierwie jak predzej , btw jak uszczelka pod gaznikiem wywalona to zauwazyc idzie tylko na benzynie nie na gazie (bynamniej u mnie tak bylo-malo bym nierozbil auta - wspomaganie mechaniczne na skrzyzowaniu zablokowalo jak zgaslo auto na skrecaniu :( )
pozdrawiam



Awatar użytkownika
kruchy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:22
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: kruchy » pt gru 09, 2005 21:48

Kubus20 pisze: U mnie na postoju obroty są raczej równe. Chodzi o to, że:

1. Jeżeli silnik jest jeszcze zimny, tzn. chwilę po rozpoczęciu jazdy i zrobie tak, że jadę na przykład jadę na 3 na dośc wysokich obraotach i puszczę na luz to silnik schodząc z obrotów gaśnie, ale tylko i wyłącznie na zimnym silniku.

2. Przy normalnym przyspieszaniu silnik zachowuje się w miarę normalnie, ale przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu zachowuje się tak jakby się dławił i łapie takiego muła na kilka sekund po czym wyrywa ostro do przodu.

Mam nadzieję, że teraz objawy u mnie są całkowicie jasne :>

Co do pierwszego przypadku to ja obstawiam raczej sondę i bardzo zastanawiam się nad zapłonem.
Mam silnik 1,6 RF i identyczny problem. Zmieniłem świce 2 tyś km temu na bosha, problem z szarpaniem i gaśnięciem pojawił się dopiero jakiś niespełna miesiąc temu, a mulenie znacznie szybciej, nie pamiętam czy było na starych świcach, bo szybko je wymieniłem, po kupieniu samochodu.
Dodam jeszte do tego, że czasami na rozgrzanym silniku po wyłączeniu zapłonu było charakterystyczne szarpanie silnikiem, tak jak by był źle ustawiony zapłon, teraz też ten objaw występuje częściej.
tak sobie łącze to troche z pogodą, bo ostatnio strasznie mokro jest, może to kogoś naprowadzi na jakiś pomysł
jak coś mi się uda poradzić to dam znać
pozdrawiam



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pt gru 09, 2005 21:57



===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt gru 09, 2005 23:08

LUDZIE, UKŁAD ZAPŁONU TO NIE TYLKO ŚWIECE, KUPUŁKA, CEWKA I PALEC !!!! ALE I JESZCZE PRZERYWACZ(CZYSTE STYKI I DOBRA PRZERWA NA NIM 0,40mm) I DOBRE USTAWIENIE ZAPŁONU!!!!!!!!!


:-k ...

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt gru 09, 2005 23:45

Spoko misiek, nie musisz krzyczeć :>
Dzisiaj mialem okazje to przegonilem troche golfa(4 bieg 60km/h gaz w podłoge i tak do 100-120km/h) i zauwazylem, ze objawy nie sa tak dokuczajace jak wczesniej. Ten samochod ma jakies humory :) czy jak
Zauważyłem, że na ciepłym silniku zdarza się, że muszę go dość długo kręcić, żeby zapalił, więc coraz bardziej podejrzenie pada na zapłon.

A przerywacz sprawdze napewno tylko nie wiem kiedy, bo z czasem ostatnio nieciekawie.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt gru 09, 2005 23:54



Spoko misiek, nie musisz krzyczeć
JA NIE KRZYCZĘ TYLKO WIĘKSZOŚĆ ZAPOMINA O JESZCZE BARDZO WAŻNEJ CZĘSCI


:-k ...

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » sob gru 10, 2005 01:38

misiek10111 pisze:


Spoko misiek, nie musisz krzyczeć
JA NIE KRZYCZĘ TYLKO WIĘKSZOŚĆ ZAPOMINA O JESZCZE BARDZO WAŻNEJ CZĘSCI
chodzi o to misiek ze jak ktos pisze DUZYMI LITERAMI to inni uwazaja to jak krzyk - ze jakos sie chcesz wyroznic... ale pewnie o tym wiesz :okej: milej nocki all :cool:


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości