O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
łuk@sz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 24, 2008 11:50
Lokalizacja: CCH
Kontakt:

Post autor: łuk@sz9 » sob gru 13, 2008 00:14

to ja w sumie napisze na temat robie mini badanie rynku czy byłyby osoby chętne na kryzę blache(przejściówke na kolektor golfa żeby można było podłączyć webera)chodzi oto że gdyby była większa liczba chętnych za odpowiednią cene (niema nic za darmo) to te blachy byłyby profesjonalnie maszyną do precyzyjnego wycinania elementów Wather-jet


q/___________\p
/_____________\
[Oo===w===oO]
.\____________/

Awatar użytkownika
Mowad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 29, 2006 19:44
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mowad » ndz gru 28, 2008 21:57

to ja znow odswieze. Czy ktos moglby zmierzyc wysokosc tego calego ustrojstwa? chodzi mi o wymiar od poczatku kryzy do gory gaznika, ewentualnie jak ktos ma to z mieszalnikiem lpg i puszka filtra powietrza. Bo w Golfie jest nieco wiecej miejsca nad silnikiem, a ja chce to zmiescic w Scirocco i nie wiem czy wejdzie...


http://www.narty.opole.pl - nauka jazdy na nartach

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » wt sty 20, 2009 23:28

Witam Panowie!

Kiedyś byłem już zarejestrowany na tym forum ale później nie miałem neta i hasło etc przepadło ;/

Mam golfa mk1 po odbudowie niemalże od podstaw ( od początku do samego końca, łącznie z lakierowaniem wszystko robiłem sam) ale nie o to chodzi.

Kiedyś nurtowało mnie pytanie co lepsze: poziome webery czy turbo - dziś już wiem ze turbo bardziej ewolucyjne za to gaźniki łatwiejsze do ,,stworzenia" i tańsze.
Wiem też w jakich autach mniej-więcej były montowane poziome gaźniki lecz ciężko znaleźć takie autko w moim sklepie - czyli po prostu ZŁOMIE :D

I teraz moje pytanie: Załóżmy że mam silnik 1,8 GU, obniżoną głowice z 1,8 g60 (bo chyba w tej głowicy były największe kanały dolotowe i wydechowe)- wypolerowaną (oczywiście nie na lustro) i jeśli byłoby to możliwe to deczko rozwierconą jeszcze, do tego porządny wydech z wyliczanym kolektorem i wszystkimi rurami + taki sam liczony dolot ze stożkiem,odelżone koło zamachowe,większe sprzęgło, krótką skrzynie i wałek (nie znam się na nich chyba wogóle hehe) powiedzmy 306 st czy 316 st ( nie wiem jak go sobie dobrać nawet) + inne możliwe przeróbki.

I teraz sedno sprawy : jaka będzie różnica ( jeśli potraficie mniej-więcej określić to w koniach i nm) pomiędzy zastosowaniem dwóch poziomych gaźników webera a jednego pionowego, a jaki byłby efekt przy zastosowaniu takich gaźników jak w ścigaczach?
Domyślam się ze pionowy weber wypadnie najgorzej ale chce znać chociażby orientacyjną różnice w mocy pomiędzy gaźnikami pionowymi i poziomymi a tymi od ścigaczy.

Mam nadzieje że chociaż trochę mnie uświadomicie.

P.S Kupiłem kilka dni temu gaźnik fos na licencji webera (34S2C) i jutro zaczynam go rozkręcać do polerki:D i aplikuje go w najbliższym czasie do mojego mk1 :D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Mowad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 29, 2006 19:44
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mowad » śr sty 21, 2009 17:39

roznica bedzie taka jak przy wtrysku jedno i wielopunktowym a nawet wieksza, w poziomym masz dwie przepustnice ktore zasilaja 4 cylindry, w dodatku ustawione jedna za druga i do tego z dodatkowym zagieciem przeplywu powietrza. W dwoch poziomych masz jedna przepustnice na jeden cylinder, mieszanka jest rowno dostarczana do kazdego cylindra, lepsze napelnianie cylindra przez mniejsze opory i wieksza powierzchnie przeplywu.
Z motocyklowymi to nie wiem bo nigdy z takimi sie nie bawilem, ale mam wrazenie ze one sa do wysokoobrotowych silnikow a silnik vw szczegolnie 8 zaworowy szalu nie robi z wysokoscia obrotow wiec efekt moze byc nie najlepszy.

A co do wyliczenia przyrostu mocy to nikt ci tego nie przewidzi, wszytsko zalezy od tego co jest zrobione, jak jest zrobione w silniku, jaki walek, jak ustawiony zaplon, jakie w gaznikach sa dysze i gardziele, a nawet jakie filtry powietrza. Powiem tak - ja z silnika 2.016v ktory w serii na wtrysku mial 136KM, na gaznikach ze zbyt malymi gardzielami i zlym zaplonie, ale na silniku po remoncie i ostrym walku mialem zmierzone na hamowni 160KM i 200Nm, po wymianie gardzieli, dysz i ukladu zaplonowego bylo lepiej, mysle ze moge smialo oszacowac moc na jakies 180-190KM (i auto zdecydowanie lepiej sobie radzilo na wysokich obrotach). Zaleta 4 przepustnic (poziome gazniki) jest to ze blyskawicznie reaguje na gaz, teraz mam auto z turbnina i mimo ze turbo mam niewielkie i lag praktycznie nie istnieje to jednak widze ze wszytsko dzieje sie wolniej (osiagi wg. Gtecha mam podobne w poprzednim VW z gaznikami a teraz w hondzie z turbo, ale jednak vw byl jakis taki ostrzejszy).



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt sty 23, 2009 16:09

Mowad dzięki wielkie naprawdę baaardzo mnie uświadomiłeś :)
Swoja drogą to właśnie poniekąd między innymi dzięki Twojej stronce napaliłem się tak na poziome ale poziome gaźniki samochodowe ciężko dostać w rozsądnej cenie a norma na allegro to od 500 w gorę... a te motocyklowe to jakieś 200-300 i masz już takie fajne:D

Więc jak by ktoś miał coś do powiedzenie na temat tych motocyklowych byłbym wdzięczny :)

[ Dodano: 23 Sty 2009 15:36 ]
Panowie jak by ktoś potrzebował to zamieszczam efekty mojej pracy czyli polerowania gaźnika:D

Te dwa to cały wypolerowany na lustereczko gaźnik w środku ( jeśli coś jest nie tak np. powinny być gdzieś rysy a nie lusterko to mówić zaraz poprawie :D) na zdj tak tego dobrze może nie widać..ale jest naprawdę lustereczko :) :

Obrazek

Obrazek

a tu gardziele 24 i 26 (narazie takie bo nie wiem do końca jakie bd mi odpowiadały - zobaczymy jak odpalę ):
Obrazek

Całość rozebrałem najpierw i umyłem rozcieńczalnikiem ekstrakcyjnym potem jechałem papierami wodnymi kolejno :

-400 (to było najgorsze bo długo trzeba trzeć żeby wyrównać te pozostałości po odlewie ale nie było źle )

-600

-800

-1200

-1500

Przetarłem znowu wszystko rozcieńczalnikiem pastę Tempo Silichrom EX wtarłem palcem w szlifowaną powierzchnie i polerka szmateczką :D

Rozebranie i wypolerowanie całego ,,dołu i góry" gaźnika + gardziele + przepustnice + ośki przepustnic to czas jak dla mnie jakieś 3-4 godzinki bo wszyściutko robiłem ręcznie i nie śpieszyłem się dużo.

Gaźnik pochodzi z poloneza 1500 i jest produkcji fso na licencji webera o oznaczeniu: 34S2C 12

Mam nadzieję ,że to co napisałem komuś się tam przyda chociażby po to żeby widzieć jak wygląda wypolerowany gaźnik hehe.




A teraz moja prośba do Was moi drodzy panowie: Mam silnik (najprawdopodobniej bo nie wiem gdzie szukać oznaczenia) 1.5 JB i chcę właśnie zeswapowac pierburga na webera , którego wyżej widać po polerce ale problem się pojawił gdy zobaczyłem ze mój pierburg ma zupełni inne mocowanie do kolektora niż w 1.8 i wygląda tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i nie wiem szczerze mówiąc co mam zrobić..bo nie stać mnie na nowy kolektor ( u mnie krzyczą za niego 100 zeta ;/ ) a tego tak bezmyślnie uciąć bez konkretnego planu to szkoda...

i tak wymyśliłem żeby tą podstawę do której mocuje się pierburga uciąć..potem wyszlifować na równo powierzchnie , roztoczyć (rozwiercić,rozpiłować etc) ,,dziurę" na webera do tego dorobić jakąś grubszą uszczelkę z kryzą którą zamontuje się na stałe i do tego na uszczelce przykręcić webera...

Czy to będzie działało? Może jakiś lepszy macie pomysł? Z czego zrobić uszczelkę?

T-tas miałeś chyba kiedyś u siebie w JB webera więc może mógłbyś powiedzieć jak się z tym uporałeś?

Dziękuję i pozdrawiam - Maciek (bandyta)
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 16:39 przez bandyta mk1love, łącznie zmieniany 1 raz.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Mowad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 29, 2006 19:44
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mowad » pt sty 23, 2009 18:59

Powiem Ci ze najlepiej bedzie ci zmienic ten kolektor - ten co masz jest z gaznika jednogardzielowego wiec wogole mija sie z celem dokladanie do niego dwugardzielowca, mozna kombinowac i robic przejsciowki ale na materialy wydac pewnie tak czy inaczej ze 100zl, narobisz sie a efekt bedzie beznadziejny a i nie wiadomo czy z takimi przejsciowkami to sie potem zmiesci pod maska.



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » pt sty 23, 2009 22:03

Mowad, w sumie spodziewałem się że taką dostanę odpowiedź.. problem jest z tym , że w takim aucie żeby go doprowadzić do normalnego stanu trzeba duuuzo kasy ale o tym ani Tobie ani nikomu kto miał kiedyś stary samochód lub jakiś inny modyfikował mówić nie trzeba a ja mam ledwo co 18 lat skończone i kasy brak ;/ ,uczę się a każdą wolną chwile i każdą kasę ładuje w samochód a do tego samo prawo jazdy ponad 1500 zł ;/

Tak więc zakup kolektora za 100 zł to dla mnie rzecz chwilowo niemalże niemożliwa ;/

Więc może chociaż spróbujemy razem jakoś ten ,,przerobić". Będę na pewno bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź z Waszej strony.

Ja tak sobie wymyśliłem żeby tą podstawę od solexa uciąć żeby ta płaska powierzchnia kolektora się powiększyła o powierzchnie tej podstawy solexa i ,,dziury" w nim, potem pozbędę się tych ,,kolców".
Poszerzę tą ,,dziurę" z pod solexa do wymiarów webera i na to na jakiejś grubej uszczelce (np. z gumy) przykręcę kryzę/flanszę a do flanszy webera .

Zda to w ogóle egzamin? a i czy ta ciecz chodząca musi być podłączona do kolektora przy zasilaniu go weberem?


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Mowad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 29, 2006 19:44
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mowad » pt sty 23, 2009 22:16

teoretycznie nie musi byc przy zadnym gazniku ciecz do kolektora podlaczona, inna sprawa ze ktos to po cos wymyslil, pewnie zeby lepiej odparowywalo paliwo.

Mowie ci - poczekaj i uzbieraj na kolektor jak nalezy, sprzedaj ten co masz i juz troche kasy wpadnie. Nie warto robic takiej rzezby bo zawsze bedzie cos nie tak pasowalo, bedzie nieszczelne, bedziesz robil kolejna uszczelke i kolejna i tak czy inaczej wydasz te 100zl, nawet nie bedziesz wiedzial kiedy. Ja sie juz wyleczylem z takiej roboty bo zawsze w ostatecznym rozrachunku wychodzilo wiecej niz bym wydal po prostu wkladajac czesc plug&play.


http://www.narty.opole.pl - nauka jazdy na nartach

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » sob sty 24, 2009 03:04

Ok Mowad, zrobię jak mówisz na 100 % ale na pewno nie teraz... bo na pewno nie dam za kolektor 100 zł z 50 tak anie nie więcej ( no chyba że nie będzie innej mozliwosci to dam 100...) :green_fuck: hehe

Teraz chciałbym choć na chwile zamontować webera na kolektorze z 1.5 ( mogę go zniszczyć -jest mi to chyba obojętne) i tak się zastanawiam co lepsze czy uciąć podstawkę z solexa i zrobic duza kryze czy dać webera w ten sposób :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czyli wywiercić ,dziurę" o średnicy gardzieli w weberze a na to taką jakby kryze , z kolejną dziurą o średnicy gardzili , kryza byłaby takiej grubości ze zrównałaby się z wysokością podstawki z solexa (mogę taki płaskownik gruuby kopić za grosze). Później z cieńszego płaskownika zrobiłbym kolejną kryzę , którą przykręciłbym do nagwintowanych otworków z grubej kryzie i do oryginalnych otworków w podstawce z solex'a.
Myślę że to nie najgorsze rozwiązanie.. bo osobiście póki co nie mogę nic mądrzejszego wymyślec..

Podejrzewam, że to będzie rzeźba w gównie ale mam nadzieję ze choć troszkę mnie wesprzecie i pomożecie cennymi radami bo ja na tym strącę 5-10 zł a nowy kolektor i tak kiedyś bd musiał kupic ;p

[ Dodano: 24 Sty 2009 12:53 ]
Gdzieś w temacie czytałem że kolektor ssący z poldka jest słabo wykonany strasznie ale to przecież nie problem go poprawić.. więc pytam:

Czy taki kolektor z poloneza na ,którym był weber oryginalnie pasowałby pod mocowania w głowicy z mk1? Ewentualnie jak by go trzeba było przerobić?

Myślę ze byłoby to pewnie prostsze niż dłubanie przy moim i dorabianie 10 kryz bo dziś go oglądałem i wiem na 99% że co bym przy swoim nie zrobił będzie z tego gó*** ;/

Jeśli będę zmuszony to kupie kolektor z 1.8 vw ale on kosztuje 100 a z poloneza z 30 zł pewnie...


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Mowad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 29, 2006 19:44
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mowad » sob sty 24, 2009 20:34

dasz 30zl za kolektor z poldka, swoj moze pchniesz za 50zl i masz juz 80zl gdybys nie kupil tego fso, dokladasz 20zl i masz kolektor z 2e ;)
Wiec nadal twierdze - daj sopbie spokoj, poszukaj na necie, na szrotach, pewnie da sie taniej to dostac...

Prosze bardzo - kolektor pod 2e za 30zl:
http://www.allegro.pl/item535012238_kol ... nzyna.html

za 50zl:
http://www.allegro.pl/item534443034_kol ... o_1_8.html
albo
http://www.allegro.pl/item536826684_kol ... aznik.html
albo
http://www.allegro.pl/item536833335_kol ... at_b3.html

Zajelo mi jakies 3 minuty szukania...
Ostatnio zmieniony sob sty 24, 2009 20:43 przez Mowad, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob sty 24, 2009 22:46

bandyta mk1love pisze:Czy taki kolektor z poloneza na ,którym był weber oryginalnie pasowałby pod mocowania w głowicy z mk1? Ewentualnie jak by go trzeba było przerobić?
nie montuj kolektora z Poldka, to przepaść w porównaniu do tych z VW, już lepiej odciąć kryze z ori kolektora i dorobić pod Webera, dobry spawacz + dostęp do frezarki i powinno sie udać :bigok:



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » ndz sty 25, 2009 01:53

No ok Mowad, przekonałeś mnie to zakupu kolektora z 1,8. Napisałeś, że ten pierwszy kolektor za 30 zł jest z silnika 2e..czy to coś mi daje w porównaniu do innych kolektorów vw? (np większe przekroje pojedynczych rur ssących).

Wiem że ludzie ,,poszerzają " średnice wewnętrzne swoich kolektorów do średnicy uszczelki pod kolektor..więc może np w kolektorze z 2e nie ma tego problemu ?:D


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
Mowad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn maja 29, 2006 19:44
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mowad » ndz sty 25, 2009 11:29

nie z silnika 2e tylko do pierburga 2e. Vw robil je masowo wiec raczej jeden od drugiego sie duzo nie rozni (czy to 1.6 czy 2.0).


http://www.narty.opole.pl - nauka jazdy na nartach

bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » ndz sty 25, 2009 13:32

Hehehe ok Mowad, myślałem ze chodzi o silnik 2E ale ok , uświadomiłeś mnie i już wszystko wiem :) narazie wstrzymuję się z pracą nad kolektorem i kryzą bo w środę zdaje prawko i jak nie zdam to kasa pójdzie na powtórkę a jak już zdam to albo poszukam takowego gdzieś u siebie albo zamówię z allegro ( więc czymać kciuki Panowie! ).

Przeczytałem ten cały temat i wszyscy polecali przeróbkę gaźnika wg zaleceń ludzi z fiat-fourious.pl ale ja coś nie mogę znaleźć tej strony a tym bardziej tej przeróbki a wiem ,że są ludzie tacy np jak jak którzy zapisują cenne informacje.. więc jak by ktoś miał takową przeróbkę ze strony fiatowców to niech ją tu wstawi albo powie dokładnie co i jak.


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości