Dorobienie kluczyka scyzoryk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » sob lut 14, 2009 09:21

sebastian9993 pisze: Czy ta cewka musi być blisko bagnetu? Czy to ma znaczenie?
Wokoło stacyjki jest cewka indukcyjna immobilizera, ona odbiera sygnał od transpondera, który musi się znajdować w miarę blisko niej. Jeśli jest za daleko poprostru auto nie zapala. Wystarczy wmontować transponder mnie więcej w tej samej odległości jak był w starym kluczu.
sebastian9993 pisze: miałem ten sam problem - czy pilot oddzielny, czy scyzoryk. Za 150 gościu zamontował mi centralkę - dwa scyzoryki.
Tylko jest jedna wielka różnica, za jakiś czas ją zobaczysz. Jeśli kupiłeś alarm ze scyzorykami tandetnymi prosto z Chin a nie taki z wkładkami pod oryginalne piloty, to będziesz ja przeklinał za jakiś czas. Jakość oryginalnego pilota scyzoryka VW bije na głowę wszystkie podróby, które nie wytrzymają nawet połowę z tego co oryginał.
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 09:25 przez bm86, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » sob lut 14, 2009 14:13

bm86 pisze:Wokoło stacyjki jest cewka indukcyjna immobilizera, ona odbiera sygnał od transpondera,
transponder nie wysyła sygnału,cewka zczytuje transponder


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

redlum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 14, 2008 00:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: redlum » sob lut 14, 2009 14:37

Demoniq pisze:Mysle, ze to oczywiste, ze chodzi o dodatkowego pilota. Kwestia scyzoryka walkowana jest przez 11 stron

Tylko szzerze mowiac nie bardzo rozumiem po co ten pilot...
Kwestia "prestizu" czy zaoszczedzonych 3 sekund przy kazdym otwieraniu/zamykaniu ? ;)

Przejrzalem cale allegro ale nigdzie nie znalazlem takiego pilota... moze ktos inny cos wie na ten temat ?
Chodzi o prestiż (bo po co by tu ludzie wałkowali ten temat przez 11 stron - jak mogliby dorobić sam kluczyk i ręcznie otwierać drzwi), ale głównie chodzi mi o to - że padł mi zamek od kierowcy - wiec za każdym razem podchodzę do drzwi pasażera - otwieram i idę do drzwi kierowcy aby usiąść za kierownicą.
Swoje pytanie mało sprecyzowałem - chodziło mi czy muszę kupić np, coś takiego http://www.allegro.pl/item545520777_cen ... sklep.html czy wystarczy sam pilot? Przy kupnie samochodu dostałem tylko jeden kluczyk bez pilota, wiec się zastanawiam czy w każdym golfie był montowany system centralnego zamka + pilot, czy też może się zdarzyć że mam centralny zamek tylko z kluczyka ręcznie wyzwalany.

PS Jak dobrze rozumiem - to do takiego zestawu co podałem to bym musiał jeszcze kupić transponder, włożyć do scyzoryka i dopisać go do komputera?



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » sob lut 14, 2009 15:11

redlum pisze:że padł mi zamek od kierowcy - wiec za każdym razem podchodzę do drzwi pasażera - otwieram i idę do drzwi kierowcy aby usiąść za kierownicą.
tzn. ze nie otwiera Ci centralny od zewnatrz od strony kierowcy. A jak otwierasz kluczykiem od strony pasazera to otwiera drzwi kierowcy? Czy musisz wsiadac do kabiny otwierac recznie drzwi kierowcy?
redlum pisze: chodziło mi czy muszę kupić np, coś takiego http://www.allegro.pl/ite...unki_sklep.html czy wystarczy sam pilot
łatwiej bedzie kupic caly zestaw (ale jakosc pozostawia sporo do zyczenia takich zestawow).Ja bym Ci radzil uporac sie z zamkiem od kierowcy(moze to byc mikrostyk w drzwiach) a dopiero dolozyc pare złotych i zamontowac jakis zestaw sterowania centralnego z alarmem lub bez alarmu.
redlum pisze:wiec się zastanawiam czy w każdym golfie był montowany system centralnego zamka + pilot
nie w kazdym,jak sam widzisz masz centralny ale otwierany z kluczyka (tez tak miałem).
redlum pisze: Jak dobrze rozumiem - to do takiego zestawu co podałem to bym musiał jeszcze kupić transponder, włożyć do scyzoryka i dopisać go do komputera?
dokladnie tak(jezeli w zestawie go nie ma) transponder okolo 5zł,kodowanie-na forum napewno znalazł bys kogos kto by to Ci zrobił bo w warsztatach jak i aso moga sobie slono liczyc za cos takiego


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

bm86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:49
Lokalizacja: Małopolska- Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: bm86 » ndz lut 15, 2009 01:01

norek111 pisze:
bm86 pisze:Wokoło stacyjki jest cewka indukcyjna immobilizera, ona odbiera sygnał od transpondera,
transponder nie wysyła sygnału,cewka zczytuje transponder
O to mi właśnie chodziło ale trochę źle to opisałem.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » ndz lut 15, 2009 13:51

norek111 pisze:transponder nie wysyła sygnału,cewka zczytuje transponder
jak to nie wysyla. przeciez to nadajnik fal elektromagnetycznych tyle ze miniaturowy i dzialajacy na niewielka odleglosc.
Obrazek
wkladajac go (razem z kluczem) w zasieg cewki immo przez indukcje magnetyczna transponder najpierw dostaje energie pozwalajaca zaczac nadawac.
sygnal jaki wytwarza jest modulowany w specjalny sposob zalezny od zapisanego w pamieci transpondera elektronicznego kodu.
procesor centralki jak wykryje i rozpozna ten sygnal to zdejmuje zabezpieczenia przed uruchomieniem silnika.

dawno juz nie chodze do szkoly ale mysle ze tak to mniej wiecej dziala :P


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

redlum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 14, 2008 00:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: redlum » ndz lut 15, 2009 18:49

mariosol pisze:
redlum pisze:że padł mi zamek od kierowcy - wiec za każdym razem podchodzę do drzwi pasażera - otwieram i idę do drzwi kierowcy aby usiąść za kierownicą.
tzn. ze nie otwiera Ci centralny od zewnatrz od strony kierowcy. A jak otwierasz kluczykiem od strony pasazera to otwiera drzwi kierowcy? Czy musisz wsiadac do kabiny otwierac recznie drzwi kierowcy?
kluczykiem od strony kierowcy mozna sobie krecic i w prawo i w lewo i nic sie nie dzieje :(
mariosol pisze:
redlum pisze: chodziło mi czy muszę kupić np, coś takiego http://www.allegro.pl/ite...unki_sklep.html czy wystarczy sam pilot
łatwiej bedzie kupic caly zestaw (ale jakosc pozostawia sporo do zyczenia takich zestawow).Ja bym Ci radzil uporac sie z zamkiem od kierowcy(moze to byc mikrostyk w drzwiach) a dopiero dolozyc pare złotych i zamontowac jakis zestaw sterowania centralnego z alarmem lub bez alarmu.
redlum pisze:wiec się zastanawiam czy w każdym golfie był montowany system centralnego zamka + pilot
nie w kazdym,jak sam widzisz masz centralny ale otwierany z kluczyka (tez tak miałem).
miałem jeden kluczyk - wiec nie mam pojęcia czy te pozostałe były z pilotem
mariosol pisze:
redlum pisze: Jak dobrze rozumiem - to do takiego zestawu co podałem to bym musiał jeszcze kupić transponder, włożyć do scyzoryka i dopisać go do komputera?
dokladnie tak(jezeli w zestawie go nie ma) transponder okolo 5zł,kodowanie-na forum napewno znalazł bys kogos kto by to Ci zrobił bo w warsztatach jak i aso moga sobie slono liczyc za cos takiego
jak robiłem samochód przywieziony z zagranicy u znajomych - to coś mówili żebym kupił jakiś kluczyk - to mi go gratis dopiszą do komputera przy kolejnym przeglądzie. Bedę musiał zadzwonić i zapytac sie czy to jeszcze aktualne.

Ostatnio się zastanawiam - czy po prostu komuś nie zapłacić aby zrobił mi wszystko raz a porządnie - bo sam sie do tego zabieraj juz prawie od roku.. :(



pietia-gce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 22, 2007 19:05
Lokalizacja: mikołów

Post autor: pietia-gce » czw lut 19, 2009 11:54

Jedno pytanie to jest procedura dla MK4? czy Mk3 też obowiązuje ?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84264&start=45]Mój Dragongreen[/url]

KOmi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw sty 08, 2009 10:02
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: KOmi » sob lut 28, 2009 14:45

a może ktos mi napisac jak wyjąć pastylkę z kluczyka (scyzoryk starego typu 2 przyciski owalne??) wiem że pod znaczkiem vw jest śrubka ( ja odkręciłem) ale scyzoryk dalej nie da się rozebrać...
i drugie pytanie bo nie znalazłem odpowiedzi na forum czy kupują cvag-tacho np 2,5 odpale na nim program także vag-commander??
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 14:57 przez KOmi, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob lut 28, 2009 16:41

KOmi pisze:vag-tacho np 2,5 odpale na nim program także vag-commander??
nie



Awatar użytkownika
cymburap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2007 19:29
Lokalizacja: RK
Kontakt:

Post autor: cymburap » pn mar 30, 2009 10:30

Witam.
Mam Golfa IV z 98r.
Kupiłem kluczyk na 433mhz (1J0959753A), niestety jak sie okazało mój moduł komfortu nie obsługuje pilota centralnego, dzwoniłem do aso i podali mi taki numer modułu 1C0962258J0K1,
i teraz czy może mi ktoś powiedzieć czy da rade wymienić moduł na 1JO 959 799 J, bo ten moduł o ile się nie mylę obsługuje pilota.
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 10:33 przez cymburap, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pn mar 30, 2009 16:52

cymburap, ale do tego trzeba jeszcze zasilanie + druga kostka+ antena - żebym był w Krakowie to bym wziął moduł 1J0 i 1C0 i sprawdził który zadziała (mam oba) - pomogłoby gdybyś zrobił fotkę wejścia wtyczki do komfort (bo 1J0 i 1C0 mają inne wtyczki)

[ Dodano: Pon Mar 30, 2009 4:52 pm ]
cymburap pisze:1C0962258J0K1
to jest moduł komfort bez pilota :bigok:



Awatar użytkownika
cymburap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sty 31, 2007 19:29
Lokalizacja: RK
Kontakt:

Post autor: cymburap » wt mar 31, 2009 09:46

Ze zdjęciem teraz będzie problem, czekam co mi powie taki magik z Limanowej jak z nim nie wyjdzie to będę do Ciebie walił na pw.
Wielki dzięki za pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
krysiu82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 13:32
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: krysiu82 » pt maja 29, 2009 15:09

Witam,
Też muszę sobie dorobić kluczyk, bo mam jeden.
A jak się odnoszą do robienia własnych kopii Ubezpieczyciele przy AC? No wiadomo, że nie trzeba im mówić, że się klucz dorobiło. No ale jakby być uczciwym, miał ktoś jakieś doświadczenia?
Tak nawiązałem do ubezpieczycieli, bo widziałem reportaż, gdzie rzeczoznwaca znalazł ślady na ori grocie, które w jego opini świadczyły o robieniu kopii i gościu nie dostał wypłaty ubezpieczenia po kradzieży, sprawa w sądzie itp. itd.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości