[mkII] Kontrolka ciśnienia oleju straszy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

[mkII] Kontrolka ciśnienia oleju straszy

Post autor: Pinhead » wt gru 14, 2004 23:51

Myślałem że mam walnięty czujnik ciśnienia oleju. Wymieniłem na nowy ale problem pozostał :( Niekiedy potrafi sie na chwilke włączyć kontrolka ciśnienia oleju wraz z sygnałem dźwiękowym (bzyczek). Dzisiaj jechałem w trasie (ok 40km) i włączyła się dwa razy przy około 2500-3000rpm. Jeźdze na mineralnym Castrolu który wymieniałem kilka tysięcy km temu. Oleju mi nie bierze, nie kopci. Jak sądzicie co robić ? :?:


=-Pinhead-=

Ari

Post autor: Ari » śr gru 15, 2004 00:40

Sprawdz jeszcze stan przewodu do czujnika,mialem podobny problem i przewod bedac luzny przetarl sie i stykal do masy.Z czujnikami takimi za 10 pln to tez bywa roznie ;) nie wiem jaki kupiles ale tak bywa ;) no i najczarniejsza wersja cos z pompa oleju, ewentualnie zatkany smok.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr gru 15, 2004 01:23

Kupiłem właśnie taką za 10zł :bajer: Sprawdze kabel ale jak będzie dobry to zaczne sie martwić :crazy:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

czujnik

Post autor: bufu » śr gru 15, 2004 13:04

witam miałem ten sam problem po przekroczeniu 2500 - 3000 obr włączał mi się ten brzęczyk i kontrolka aby po jakimś czasie przestać mrugać. pogrzebałem i dalej tak samo a od tygodnia samo się naprawiło :grin: nie wiem co ci doradzić ale czujniki miałem dobre



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr gru 15, 2004 13:57

Na innym forum poradzili mi sprawdzić drugi czujnij bo ponoć są dwa. Ten drugi jest gdzieś przy filtrze oleju.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

odp

Post autor: bufu » śr gru 15, 2004 15:50

są 2 zgadza się jeden dokładnie nad filtrem oleju drugi w bloku.
kiedyś mi napisali że jak brzęczy odpiąć przewód i pryknąć go do masy czy coś w tym stylu jak przestanie brzęczeć to do wymiany czujnik
pozdrawiam.
ja się na tym nie znam ale tak napisali :)



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr gru 15, 2004 16:00

U mnie tak sprawdzić czujnika nie da rady bo jak bzyczy to tylko sekunde i tylko podczas jazdy. Właśnie zostawiłem auto u mechanike na wymiane tego czujnika koło filtra oleju (czujnik biały) więc zobaczymy czy to coś pomoże.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
bufu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:23
Lokalizacja: zdolny śląsk

odp

Post autor: bufu » śr gru 15, 2004 16:23

jak pomoże to baj znać na privata to też wymienie



Awatar użytkownika
rpala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 23, 2004 19:46
Lokalizacja: Ciechowice k. Raciborza
Kontakt:

Post autor: rpala » wt gru 21, 2004 01:41

Ja mam inny problem z kontrolka oleju
Po kilkunastu minutach jazdy gdy wcisne sprzeglo na dluzej to gdy zchodzi z obrotów silnik to mi sie zapala lampka oleju
co moze byc przyczyną??



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt gru 21, 2004 02:25

Np. słaba pompa oleju.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr gru 22, 2004 01:10

No i jestem już pare dni po wymianie drugiego czujnika. Tak więc mam dwa nowe czujniki i.... niestety problem pozostał :grrr: Jechałem dzisiaj w trase i po około 15km zaczołem się wlec pod górke (~2500rpm) jak kontrolka zaczeła się świecić :panna: Podgazowałem i przestało. Za chwile znowu bzyczek i kontrolka to ja sprzęgło i przygazówka. I tak pare razy ale w końcu postanowiłem że nie przygazuje tylko zatrzymam sie na poboczu i jak będzie kontrolka świecić to poruszam kabelkami. Kontrolka świeci, bzyczek oczywiście bzyczy no to zatrzymałem się, maska do góry i ruszam kabelkami ale nic :( No to przygazowałem i potrzymałem go troche na 5000rpm. I już się kontrolka nie zaświeciła. Jechałem potem jeszcze z 80km i nic. Z tego co dało się spostrzec to kontrolka straszy tylko jak są jakieś górki, na równym nic. Już nie wiem co robić... zadzwonie jutro do fachowców może cos poradzą.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » śr gru 22, 2004 11:18

Witam. Mam podobny problem. Spóruj poruszać kablami przy skrzynce bezpieczników. Niebieska kostka po prawej stronie. Zobacz też kostke przy liczniku. :P Posprawdzaj styki może gdzieś nie łączy. Co do czujników masz racje są dwa. Jeden 0,3BARA a drugi 1,8 BARA ale który jest który jeszcze nie wiem. :P



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr gru 22, 2004 14:30

Na początku problemu też sądziłem że pewnie coś nie łączy ale po ostatnim "ataku" diody i bzyczka ;) raczej wątpie aby problemem były kabelki. Wtedy raczej diodka włączała by się nieregularnie i miało by to związek z drganiami a tak nie jest. Włącza się bardzo rzadko i praktycznie tylko podczas jazdy pod górke z obrotami nie większymi niż 3000. No i to że diodka gaśnie po przygazowaniu wyklucza problem po stronie styków i kabelków.


=-Pinhead-=

BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » śr gru 22, 2004 14:47

rada jezeli wymieniales ostatnio filtr oleju sprobuj go zastapis innym tzn innej firmy w audi mialem problem z cisnieniem ale winalezala po stronie filtra wymienilem na inny i wszystko ustalo takze proponuje jeszcze to sprubowac



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 91 gości