pytanie odnośnie przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr cze 11, 2008 10:26
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

pytanie odnośnie przepustnicy

Post autor: Sajan » pt kwie 03, 2009 10:47

Witajcie koledzy mam następujące pytanie orjentuje się ktoś może do czego służą wężyki gumowe idące od przepustnicy ???

jestem u siebie na etapie podmiany przepustnicy od 1.6 SR do 1.4. Wszystko pięknie tylko zostały mi 2 wężyki i za groma nie wiem doczego one służa;/

czy można je poprostu zaślepić czy niebardzo;/

Obrazek

chodzi dokladnie o te dwa węzyki co na foto


Pomału do przodu !!

[img]http://img72.imageshack.us/img72/9588/dopodpisux.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt kwie 03, 2009 10:56

:green_fuck: Związane z przepustnicą najczęściej są: zawór recyrkulacji spalin EGR, wspomaganie hamulców, odpowietrzenie skrzyni, zawór recyrkulacji opar paliwa EVAP.
Jak o czymś zapomniałem niech mnie ktoś poprawi.
Jak zaślepisz od serwa rurkę to jak będziesz hamował? :) dajesz czadu.
A wogóle to skąd ten pomysł aby zamieniać te przepustnice? Pasuje tam wogole wtyczka od sterownia? Ten sam układ? Średnica? Szczerze mówiąć nigdy się nad taką akcją nie zastanawiałem.
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 11:00 przez Jacek75, łącznie zmieniany 1 raz.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Sajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr cze 11, 2008 10:26
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Sajan » pt kwie 03, 2009 11:00

odnośnie serva to wężyk już jest wpiety :) w odpowiednie miejse
co do EGru tez jest sprawa rozwiazana :) pozostały te 2 wężyki co na zdjęciu aa a czy ten od odparowywania benzyny jest niezbedny??
było by fajnie jak by ktoś posiadał może jakies foto dokąd ida te węzyki od przepustnicy ;/

Będe bardzo wdzięczny

wtyczka od sterownia pasuje :) w sumie to podmieniam cały układ dolotowy tyle ze przepustnica jest od 1.6 SR a kolektor od polo 6n2
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2009 11:03 przez Sajan, łącznie zmieniany 2 razy.


Pomału do przodu !!

[img]http://img72.imageshack.us/img72/9588/dopodpisux.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » pt kwie 03, 2009 11:08

No to trzeba by obziorać jak to wygląda przy jednym i drugim silniku w Etka albo w serwisówkach. nie uklad odparowywania benzyny tylko pochlaniania par paliwa ze zbiornika - kierowane są one do przepustnicy do spalenia. Możesz je wypuszczać w powietrze bo jak nie to moze Ci się robić cisnienie w zbiorniku paliwa. Skoro to wymyślono to tak ma być, sory nie przykładam ręki do takich metod nie zgodnych ze sztuką. Możesz mieć potem same problemy jeżeli chodzi o falowanie obrotów na jałowym...


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

rex_hunt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 17:29
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: rex_hunt » pt kwie 03, 2009 12:27

A nie są to przypadkiem wężyki do podgrzewania korpusu przepustnicy przez płyn chłodzący?



Awatar użytkownika
Sajan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr cze 11, 2008 10:26
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Sajan » pt kwie 03, 2009 23:32

a wiec wszystko zamontowane :D działa dobrze:) powiem tak czuc ze samochod lepiej chodzi a co wazniejsze spala mniej paliwa aż dziwne ale prawdzie


Pomału do przodu !!

[img]http://img72.imageshack.us/img72/9588/dopodpisux.jpg[/img]

Awatar użytkownika
steniu4
Forum Master
Forum Master
Posty: 1291
Rejestracja: czw lis 13, 2008 23:08
Lokalizacja: posen-grunwald

Post autor: steniu4 » ndz kwie 05, 2009 17:24

rex-hunt ma rację. To przelew płynu do ogrzania przepustnicy. Nic innego. W ogóle tego nie podłączaj, taki najtańszy tuning zimnego dolotu i jeszcze rura dostarczająca świeże zimne powietrze i CAI home made gotowy ;)


'99 e46 328ci na bogato i bokiem ;)
'99 multivan highline ACV na bardzo bogato ;)
'00 bora variant AHF automat na przebogato :D <--żonowóz
'04 Octavia kombi ASV na bardzo bogato na dupowóz po pracy
'17 kia venga 1,4/90 na bogato /służbowa = najlepsza do wszystkiego chociaż mega słaba ;)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości