Co to za wtyczka ? Czy da radę ją kupić w ASO ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Co to za wtyczka ? Czy da radę ją kupić w ASO ?

Post autor: kompan » pn kwie 06, 2009 20:08

Witam!

Kolejny raz chciałbym Was prosić o pomoc. Otóż założyłem sobie czujniki parkowania. Zauważyłem, że w tym stelażu, gdzie są zamontowane żarówki są miejsca na 3 wtyczki. W jednej z nich jest napięcie po wrzuceniu wstecznego biegu (co mnie właśnie interesuje w związku z montażem czujników cofania).

I teraz moje pytanie, czy jesteście w stanie mi powiedzieć czy taka wtyczka jest do kupienia w ASO?
Jeśli tak to jaki jest numer części. Albo chociaż jesteście w stanie mi powiedzieć, czy
gdzieś taka wtyczka w aucie występuje?

Byłem w ASO, ale nie są w stanie mi dobrać wtyczki po pokazaniu im tego gniazdka. Proszą o numer części lub informacje gdzie taka wtyczka w aucie występuje.

Nie chciałem podłączać się z zasilaniem do żarówki, tylko wolałem to zrobić bardziej estetycznie właśnie poprzez wtyczkę.

Poniżej zdjęcia o które gniazdo mi chodzi (pierwsze od prawej) - po kliknięciu i powiększeniu zdjęcia, widać zaznaczone na czerwono:

Obrazek

Obrazek


Przy okazji mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy u Was drodzy użytkownicy MK4 żarówka od świateł przeciwmgielnych jest tylko po lewej stronie auta? Po prawej u mnie żarówki nie ma i nie ma też do tego gniazda na żarówkę zasilania.

2. Od czego są przekaźniki 100 i 53? Mieszczą się one za puszką od filtra powietrza. Nad serwem i pompą hamulcową w przedziale silnika. Foto poniżej:


Obrazek

Obrazek

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi ;]

Pozdrawiam,
Mateusz :bajer:
Ostatnio zmieniony pn kwie 06, 2009 20:15 przez kompan, łącznie zmieniany 2 razy.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
erza
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt gru 12, 2006 19:35
Lokalizacja: TrioCity
Kontakt:

Post autor: erza » pn kwie 06, 2009 21:11

Przeciw mgielne u nas jest tylko zgodnie z prawem po lewej stronie i z stad niemasz go po prawej to dotyczy ruchu prawostronnego, w wersjach angielskich japonskich i innych tam gdzie ruch jest lewostronny masz przeciwmgielne po prawej stronie zgodnie z przepisami a miejsce u nas w lampach jest bo pewno jakaś to globalizacja w fabrykach na całym świecie.


[img]http://img27.imageshack.us/img27/2989/erzaid0.jpg[/img]

Awatar użytkownika
tympy mechanik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: śr mar 18, 2009 20:02
Lokalizacja: ERA
Kontakt:

Post autor: tympy mechanik » pn kwie 06, 2009 21:18

a co do wtyczek to są wyjścia w które wpinają fabryczna instalacje do haka holowniczego i jak bys sobie taka zamówił tylko musi byc orginał to bedzie lub gdzies na szrocie wyciąc :bigok:



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pn kwie 06, 2009 21:20

zobaczye w robocie mamy podobne wtyczki a robimy instalacje do samochodów vw skody i audi moze coś znajde


www.opolskiVAG.pl

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » pn kwie 06, 2009 21:56

Widzę, że zawsze można liczyć na Waszą pomoc i do tego tak błyskawiczną. Dzięki za odpowiedzi i za zainteresowanie :)

erza, Dzięki za wyjaśnienia :pub:

tympy mechanik, Dzięki za naprowadzenie, przynajmniej teraz wiem co szukać :pub:

kamien11985, Byłbym wdzięczny :pub:

Oczywiście punkciki poleciały :gora:
Ostatnio zmieniony pn kwie 06, 2009 21:58 przez kompan, łącznie zmieniany 1 raz.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » wt kwie 07, 2009 11:08

a te przekazniki, o ktore pytasz w komorze silnika to przekazniki podgrzewacza plynu chlodniczego, steruja siwecami zarowymi, ktore sa niedaleko po lewej stronie. Dogrzewaja plyn chlodniczy aby silnik szybciej sie zagrzewal zima. Sa dwa przekazniki, jedna swieca i dwie swiece (w sumie sa trzy i w zaleznosci od temperatury uklad zalacza te swiece)



kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » wt kwie 07, 2009 11:49

adpap, I wszystkie niejasności rozwiane. Dzięki za wyjaśnienia.

Odnośnie wtyczki ... Rozebrałem dzisiaj w aucie trochę lampek i tym podobnych w celu poszukiwania odpowiedniej wtyczki i udało się!

Wtyczka, która będzie pasować w oprawę żarówek ma numer 1J0 972 923. Znajdziemy taką w lampkach drzwi przednich (te czerwono-białe). Zdjęcie poniżej:

Obrazek

Zatem jakby ktoś chciał montować czujniki parkowania to polecam kupić tą wtyczkę i podpiąc się pod lampy ;] Montaż szybki i estetyczny.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » wt kwie 07, 2009 15:21

elo szukałem i znalazłem takie kostki ale z 1 karbem to znaczy z ta jedną prowadnicą do gniazda po lewej 1 karb i kostka na 2 wtyki jak tu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0a ... a0ea2.html
Tu masz te kostki jak wygladaja http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fb ... d4ec7.html
a tu jak się łaczą: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33a ... 69cfd.html jak chcesz to wysle ci je listem a z tym 1 karbem to sobie cos zrobisz np obetniesz on nie jest do niczego potrzebny bo kostki maja rame (wchodzą 1 w 2) a blokuja się bocznymi zatrzaskami pozdro :pub:


www.opolskiVAG.pl

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » wt kwie 07, 2009 16:28

kamien11985 pisze:elo szukałem i znalazłem takie kostki ale z 1 karbem to znaczy z ta jedną prowadnicą do gniazda po lewej 1 karb i kostka na 2 wtyki jak tu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0a ... a0ea2.html
Tu masz te kostki jak wygladaja http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fb ... d4ec7.html
a tu jak się łaczą: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33a ... 69cfd.html jak chcesz to wysle ci je listem a z tym 1 karbem to sobie cos zrobisz np obetniesz on nie jest do niczego potrzebny bo kostki maja rame (wchodzą 1 w 2) a blokuja się bocznymi zatrzaskami pozdro :pub:
Już udało mi się zamówić taką wtyczkę w ASO. Ale w planach mam jeszcze inną instalację i taki komplecik co mi pokazałeś też by mi się przydał. Ile by mnie to kosztowało?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2009 16:28 przez kompan, łącznie zmieniany 1 raz.


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » wt kwie 07, 2009 20:55

nic mnie nie kosztowało to ciebie też nie to była tylko chwila strachu :pub: podasz mi adres to wysle ci listem ale dopiero w piatek. ile tego potrzebujesz? 2 wystarczą?


www.opolskiVAG.pl

kompan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt cze 17, 2008 00:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kompan » śr kwie 08, 2009 01:25

kamien11985, Podaj mi numer konta na PW to Ci przeleje chociaż za koszty wysyłki. 2 wystarczą :helm:


Do sprzedania parę części do MK4 (Boczki bagażnika (hatchback), popielniczka tył, przycisk otwierania klapki paliwa, filtr paliwa 1.9TDI MANN, gumy stabilizatora FEBI, blenda nad radio, korek wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » śr kwie 08, 2009 21:02

daj spokój może spotkamy sie kiedyś na zlocie to walniemy bronksa :grin: napisz mi adres na gadu 1196628 i napisz swój nick pozdro
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 21:02 przez kamien11985, łącznie zmieniany 1 raz.


www.opolskiVAG.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości