Problem z centralnym zamkiem.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotr100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 01, 2008 17:19
Lokalizacja: brodnica

Problem z centralnym zamkiem.

Post autor: piotr100 » wt kwie 07, 2009 20:44

Witam.Od dwóch dni mam problem z centralnym zamkiem i nie wiem od czego zacząć sprawdzanie.Objawy są takie:gdy zamykam lub otwieram drzwi kierowcy to tylko one pracują reszta drzwi stoi i nie słychać centrala.Od strony pasażera wszystko działa sprawnie.Jaka może być przyczyna bezpieczniki są ok. Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » wt kwie 07, 2009 21:12

najprawdopodobniej zamek kierowcy jest do wymiany ale dla pewnosci trzeba by podlaczyc vag-a


Obrazek

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt kwie 07, 2009 23:20

piotr100, masz zerwane luty na płytce drukowanej wewnątrz zamka, musisz rozebrać bok drzwi aby się do niego dostać a następnie rozebrać sam zamek i poprawić w nim luty, wszystko jest w tej fotoporadzie :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0


Obrazek

andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » wt kwie 07, 2009 23:26

może tylko mikrowłącznik ci padł, nie pojawiają się inne objawy? Przed usterką nie byłeś może na myjni??



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr kwie 08, 2009 02:17

Lampka w drzwiach kierowcy zapala się za każdym razem ja otwierasz wrota? Oświetlenie kabinowe działa przy otwieraniu każdych drzwi? Jak takie masz objawy, to wersja Sztomel i andrzej gti jest uzasadniona! Czasami jest jeszcze tak że kable łączące drzwi się przełamały - ale to jest mało prawdopodobne. ps Zamka nie wymieniaj, chyba że się rozleciał na 10 części - duży koszt, a większość takich usterek można naprawić we własnym zakresie. Przed rozbieraniem tapicerki poczytaj na forum jak to się robi. Vag się przyda - powie ci, które to drzwi padły. Pozdrowionka!



casper255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 13:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: casper255 » śr kwie 08, 2009 07:50

Objawy ktore opisales wskazuja ewidentnie na zamek drzwi kierowcy.
Przerabialem to tydzien temu tylko ze u mnie platal takie figle ze jak auto stalo w cieniu i sie nie nagrzalo to wszystko dzialalo pieknie a jak padlo na nie troche slonca to przestawalo wlaczac sie oswietlenie kabiny, lampka w drzwiach i buzer od swiatel.
Sprawdz czy po otwarciu drzwi wlacza ci sie cale oswietlenie i buzer od niewylaczonych swiatel. Jesli nie to podaj na brazowy kabel przy lapce w drzwiach mase. Jesli sie wlaczy to na 90% mikrowlacznik.
Nie wiem czy naprawa jest wogole mozliwa i oplacalna.
Ja kupilem nowy zamek na allegro i po wymianie rozebralem stary.
Okazalo sie ze rozleciala sie gumka na mikro oslaniajaca ten pstryczek a dodatkowo wyryla bruzde na tym polksiezycu co naciska na mikro.


Byla VW Jetta 1,6PN
jest Seat Toledo II 1,8 20V AGN

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr kwie 08, 2009 09:50

casper255 pisze:Nie wiem czy naprawa jest wogole mozliwa i oplacalna.
Ja kupilem nowy zamek na allegro i po wymianie rozebralem stary.
Okazalo sie ze rozleciala sie gumka na mikro oslaniajaca ten pstryczek a dodatkowo wyryla bruzde na tym polksiezycu co naciska na mikro.
naprawa jest opłacalna bo w przeciwnym wypadku bym się za nią nie brał, koszt to tylko własna robota przy rozbiórce drzwi i zamka, przelutowanie zerwanych lutów w zamku, włożenie metalowej sprężystej blaszki między zewnętrzny mikrostyk a mimośród (również miałem wyrytą w nim bruzdę, zerwanie osłaniającej bolec mikrostyku gumki w niczym nie przeszkadza) a następnie poskładanie wszystkiego do kupy i żadnej kasy nie wydałem :bigok:
przy zakładaniu sprężystej blaszki należy po bokach mikrowłącznika podpiłować boczki aby zrobić w nim bruzdę na blaszkę by nie wypadała i odpowiednio ją wyprofilować nad bolcem mikrowłącznika by cały czas go nie wciskała i po kłopocie, mam fotkę z tego ale trochę niewyraźną :
Obrazek


Obrazek

casper255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 13:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: casper255 » śr kwie 08, 2009 10:03

Sztomel, a probowales zalozyc mikrostyk ktory juz fabrycznie jest wyposazony w blaszke??
Moze gdyby ja odpowiednio przygiac to zdalo by to egzamin??

Mnie natomiast dopadl bol tylnego lewego zamka
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=231430
Ma ktos moze jakis pomysl??


Byla VW Jetta 1,6PN
jest Seat Toledo II 1,8 20V AGN

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr kwie 08, 2009 10:07

wiem o jakim mikrowłączniku piszesz - nie próbowałem, ale wtedy trzeba zakupić taki mikrowłącznik a ja tylko poszukałem w garażu sprężystej blaszki więc obyło się bez kosztów,
co do Twojego tylnego zamka to gdzieś ewidentnie jest przerwa w instalacji i trzeba niestety samemu dojść gdzie.
Ostatnio zmieniony śr kwie 08, 2009 10:08 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

casper255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 13:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: casper255 » śr kwie 08, 2009 10:20

Sztomel, wlasnie patrzylem po instalacji i nic nie znalazlem
tylko gdyby padla instalacja to z zewnatrz chyba tez by nie zamykal??
zastanawiam sie czy nie ma gdzies przerwy wewnatrz zamka na lutach lub ktorejs krancowce


Byla VW Jetta 1,6PN
jest Seat Toledo II 1,8 20V AGN

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr kwie 08, 2009 10:29

casper255 pisze:zastanawiam sie czy nie ma gdzies przerwy wewnatrz zamka na lutach lub ktorejs krancowce
raczej tylko przy kabelku sterującym z wewnętrznego przełącznika bo przecież z pilota i kluczyka się zamyka.


Obrazek

casper255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 13:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: casper255 » śr kwie 08, 2009 10:41

a masz moze jakis schemat okablowania zebym wiedzial na ktorych kablach szukac?

dla uscislenia tylko z przodu jest elektryka szyb, z tylu sa manualne


Byla VW Jetta 1,6PN
jest Seat Toledo II 1,8 20V AGN

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr kwie 08, 2009 10:52

dysponuję tylko książką Dietera Korpa "Sam naprawiam Golf IV/Bora" ale tam jest wersja schematu z elektrycznymi szybami i schematy są okrojone, brak jest oznaczenia kabla wychodzącego z urządzenia sterującego w drzwiach kierowcy do tylnych lewych drzwi.


Obrazek

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr kwie 08, 2009 15:18

Zamknij i otwieraj to chyba impuls około 3 s +. Szukać miernikiem po cienkich kabelkach - tych najcieńszych w instalacji wchodzącej do zamka. Jeden jest chyba niebiesko-szary a drugi chyba zielono-szary - przy zamknięciu i otwieraniu pojawia się impuls. Sygnał załączenia alarmu, włączenia oświetlenia kabinowego, brzęczyka - masa na jeden z pary brązowo-biały(normalnie miernik pokazuje tam, + ale jak podłączysz minus to się wszystko włączy jak przy otwartych drzwiach). Impulsy w golfiku rozpoznaje moduł komfortu i na tej podstawie uruchamia inne urządzonka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości