wymiana reflektorów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

d-s78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2009 19:59
Lokalizacja: knurów

wymiana reflektorów

Post autor: d-s78 » pt maja 01, 2009 13:21

W jaki sposób wyjąć reflektor przedni w MK5? probowałem, dzisiaj z każdej strony i nie chcial wyjść:/ ktos cos wie?
dziki



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » pt maja 01, 2009 15:11

Odłącz złącze wtykowe z tył reflektora.
Zdemontuj osłonę chłodnicy.
Zdemontuj listwę z osłony zderzaka(ostrożnie żebyś nie zniszczył)
Wykręć trzy śrubki jedna na górze druga jest przy zejście do chłodnicy a trzecia pod reflektorem.
Wyjąc reflektor i to jest cała filozofia.



d-s78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2009 19:59
Lokalizacja: knurów

Post autor: d-s78 » pt maja 01, 2009 22:56

tylko jak zdjąc tą osłone chłodnicy? nad lampami sa 2 srubki, 2 tez na srodku od przodu. Mam wrazenie ze jest ona złączona z czymś (listwa z osłony zderzaka?) Wg mnie tam jedno blokuje demontaż drugiego i odwrotnie...
jeszcze jesno pytanie: czy oryginalne lampy mk5 przednie sa klejone czy na zatrzaski, czyli ze mozna do "środka" wejśc w kazdym momencie i nie wymaga to potem klejenia?
dzieki i pozdr



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 01, 2009 23:10

d-s78 pisze:tylko jak zdjąc tą osłone chłodnicy? nad lampami sa 2 srubki, 2 tez na srodku od przodu. Mam wrazenie ze jest ona złączona z czymś (listwa z osłony zderzaka?) Wg mnie tam jedno blokuje demontaż drugiego i odwrotnie...
jeszcze jesno pytanie: czy oryginalne lampy mk5 przednie sa klejone czy na zatrzaski, czyli ze mozna do "środka" wejśc w kazdym momencie i nie wymaga to potem klejenia?
dzieki i pozdr
lampy są klejone, listwa ta jest złączona z atrapą



d-s78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr lut 18, 2009 19:59
Lokalizacja: knurów

Post autor: d-s78 » pt maja 01, 2009 23:14

A czy ktoś może rozklejał już lampę? opłaca sie to robić samemu czy lepiej do jakiegos serwisu jechac zeby nie rozszczelnic?



dodo14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:35
Lokalizacja: Dębica

Post autor: dodo14 » sob maja 02, 2009 00:13

d-s78 pisze:tylko jak zdjąc tą osłone chłodnicy? nad lampami sa 2 srubki, 2 tez na srodku od przodu. Mam wrazenie ze jest ona złączona z czymś (listwa z osłony zderzaka?) Wg mnie tam jedno blokuje demontaż drugiego i odwrotnie...
jeszcze jesno pytanie: czy oryginalne lampy mk5 przednie sa klejone czy na zatrzaski, czyli ze mozna do "środka" wejśc w kazdym momencie i nie wymaga to potem klejenia?
dzieki i pozdr
Demontaż osłony chodnicy.
-podnieś pokrywe
-wykręć dwie śrubki u góry przy zejściu reflektorów do środka po jednej z każdej strony
-teraz należy podważyć i zwolnic wkrętakiem zaciski mocujące ze szkieletu przodu nadwozia(okolice gdzie zamyka się pokrywa silnika)
-docisnąć dół osłony chłodnicy nieco do tył i wyciągnąć w gore zaczepy sprężyste z osłony zderzaka
-wyjąc w gore osłonę.

[ Dodano: 02 Maj 2009 00:25 ]
mettenos pisze:
d-s78 pisze:tylko jak zdjąc tą osłone chłodnicy? nad lampami sa 2 srubki, 2 tez na srodku od przodu. Mam wrazenie ze jest ona złączona z czymś (listwa z osłony zderzaka?) Wg mnie tam jedno blokuje demontaż drugiego i odwrotnie...
jeszcze jesno pytanie: czy oryginalne lampy mk5 przednie sa klejone czy na zatrzaski, czyli ze mozna do "środka" wejśc w kazdym momencie i nie wymaga to potem klejenia?
dzieki i pozdr
lampy są klejone, listwa ta jest złączona z atrapą
nie jest złączona z atrapą tylko jest osadzona w osłonie zderzaka(przy zdjęciu tej listwy możesz użyć klina z tworzywa sztucznego jest wtedy małe prawdopodobieństwo ze ją uszkodzisz)
Ostatnio zmieniony sob maja 02, 2009 00:14 przez dodo14, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości