centralny zamek - jak to działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

centralny zamek - jak to działa

Post autor: tabo89 » pn maja 04, 2009 17:53

nie moge rozszyfrować o co chodzi w moim centralnym (z kluczyka mam)

a mianowicie otwiera sie i zamyka w porzadku ale czasem jak wsiade (od kierowcy i zamknę drzwi to inne sie blokuja albo czasami wszystkie sie zamykaja drzwi) ale nie zawsze - nie wiem od czego to zalezy

wczoraj np podczas jazdy zablokowaly sie wszystkie drzwi same, bez zadnego dotykania a po poł minuty sie odblokowaly

wiecie o co tu chodzi?



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: centralny zamek - jak to działa

Post autor: mojama » wt maja 05, 2009 00:01

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Jeśli zamykasz w środku ręcznie i nie zamykają się wszystkie (któryś rygielek powraca do góry) to masz zimne luty na elektronice czyli standard :) Poszukaj hasła zimne luty, mikrowłącznik.

Jeśli chodzi o samoczynne zamykanie podczas jazdy i otwieranie przy zatrzymaniu to może masz aktywną opcję która to robi (zamyka bodajże po osiągnięciu 15km/h i otwiera poniżej tej prędkości).



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt maja 05, 2009 00:32

tak jak kolega wyżej pisze, zimne luty...poszukaj na forum to sam naprawisz usterkę, jest dobra instrukcja do tego:)



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt maja 05, 2009 00:32

hmm ja mam centralny z pilota i gdy go otworze np drzwi czy otworzę klapę od bagażnika to zawsze po okolo 30s. automatycznie mi się znów, ponownie samo wszystko zamknie...chyba,że włoże kluczyk do stacyjki i przekręce ją delikatnie to wtedy wszystko jest ok i się nie zamyka.

W ten sposób dosyć łatwo sobie zatrzsnąć kluczyki w samochodzie bo załóżmy otworzę auto,zostawię kluczyk na siedzeniu chcąc na chwile wyjść po coś z auta,zamkne drzwi, a tam po tych 30s. samoczynnie zamknie mi się samochód:/

Jakaś rada na to jest?
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 00:36 przez Adamskibyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt maja 05, 2009 00:40

Adamskibyd pisze:hmm ja mam centralny z pilota i gdy go otworze np drzwi czy otworzę klapę od bagażnika to zawsze po okolo 30s. automatycznie mi się znów, ponownie samo wszystko zamknie
Masz ten sam problem co autor wątku. Twoje auto nie "widzi" że otwierasz któreś z drzwi więc samoczynnie zamyka całość po 30 sekundach (standardowa opcja). Nie wie że wszedłeś do środka, "myśli" że nacisnąłeś pilota przez przypadek więc dla bezpieczeństwa się znowu zamyka.



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt maja 05, 2009 00:50

hmm i to tak poporstu jest i będzie czy da radę to jakoś zmienić?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt maja 05, 2009 07:37

Adamskibyd pisze:hmm i to tak poporstu jest i będzie czy da radę to jakoś zmienić?
nie wiem czy masz fabryczne sterowanie z pilota czy "dokładane" ale napewno w nie fabrycznych można tę funkcję wyłączyć, a jak? to już zależy od modelu zamka itp.


:-k ...

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt maja 05, 2009 10:12

Adamskibyd pisze:hmm i to tak poporstu jest i będzie czy da radę to jakoś zmienić?
No trzeba naprawić. Zacznij od sprawdzenia lutów:
http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/



Awatar użytkownika
tabo89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt kwie 24, 2009 23:20
Lokalizacja: Włodowice
Kontakt:

Post autor: tabo89 » wt maja 05, 2009 18:50

źle się chyba wyrazilem bo chodziło mi o to że nie jak wcisne jeden z guzików tylko jak trzasnę drzwiami to zamykaja sie - czasem tez jak wysiade i trzasne - musze sie pilnowac zeby wyjąć kluczyk ze stacyjki przed wyjsciem

a podczas jazdy to nie przy predkosci 15km/h tylko bylo koło 80km/h ale tylko czasami nie jest to regula



Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » wt maja 05, 2009 20:54

hm a gdy nie dziala mi mikrowlacznik to moze to miec na to jakis wplyw?:>



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » wt maja 05, 2009 22:44

tabo89 pisze:źle się chyba wyrazilem bo chodziło mi o to
Tak czy siak moim zdaniem warto zacząć od sprawdzenia elektroniki zamka.
Adamskibyd pisze:hm a gdy nie dziala mi mikrowlacznik to moze to miec na to jakis wplyw?:>
Zasadniczy :)



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt maja 05, 2009 23:41

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... =mikrostyk


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2745994#2745994

Jeżeli jest to seryjny alarm to - problem tkwi w zamku - naprawiamy go jak w instukcjach ze ww. odnośników +sprawdzenie okablowania na łączeniu drzwi, i jeszcze sygnał ze stacyjki czujnika włączenia zapłonu jest trzaśnięty.

Jeżeli jest to dokładany alarm to - Brakuje sygnału zwrotnego dla alarmu z zamka(ww. odnośniki) lub jest to zwarcie na łączeniu drzwi. Wątpie natomiast żeby wstrząs spowodowany zamykaniem drzwi powodował złączenie przekaźnika w stacyjce alarmu.

Ale czy jest to seryjniak czy dokładka to zamki mają być przelutowane a mikrostyki sprawdzone. Oświetlenie ma się zapalać przy każdym otwarciu drzwi.

Po tych czynnościach możemy dalej cie naprowadzać.

Automatyczne ryglowanie drzwi to zupełnie inna bajka i działało by ono za każdym razem podczas jazdy po osiągnięciu tej samej prędkości.

Ja obstawiam na zimne luty w zamku.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 23:42 przez fleshu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr maja 06, 2009 10:46

tabo89 pisze:źle się chyba wyrazilem bo chodziło mi o to że nie jak wcisne jeden z guzików tylko jak trzasnę drzwiami to zamykaja sie - czasem tez jak wysiade i trzasne - musze sie pilnowac zeby wyjąć kluczyk ze stacyjki przed wyjsciem
moze źle się wyraziłeś ale ja dorbze zrozumiałem i napisałem wyżej...ZIMNE LUTY
mojama pisze:Adamskibyd napisał/a:
hm a gdy nie dziala mi mikrowlacznik to moze to miec na to jakis wplyw?:>


Zasadniczy
hehe no raczej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości