Problem z regulacją świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

Problem z regulacją świateł

Post autor: piotrek1987 » czw maja 07, 2009 07:11

Witam
mam taki problem, widacz ze moje reflektory nie świecą równo, jak podjade pod jakąś ściane to widac różnice. Ta regulacja która jest przy kierownicy nie działa - tylko właśnie nie wiem czy jest coś nie tak z nią czy po prostu jej nie posidam, pod maską tylko wodze przy reflektorach po 2 takie białe pokrętła - czy one może służą do regulacji? i czy wogóle moze tak być że nie mam silniczków do regulacji? Gdzieś czytałem że jak ma sie spryskiwacze reflektorów to powinny być?
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2009 14:00 przez piotrek1987, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » czw maja 07, 2009 08:18

Witaj , najlepiej będzie jak pojedziesz na okręgową stację kontroli pojazdów i za chyba 10 zł ustawią Ci te światła, silniczki napewno musisz mieć , sa one pod plastikową pokrywą reflektorów (w .srodku lampy).



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » czw maja 07, 2009 08:25

grzybsi pisze:...silniczki napewno musisz mieć , sa one pod plastikową pokrywą reflektorów (w .srodku lampy).
Wcale nie powiedziane, ze musi je tam miec, wystarczy, ze auto wczesniej mialo dzwona, ktos wymienial lampy, wlozyl "bolce" zamiast silniczkow, bo akurat byly mu potrzebne - rozne rzeczy sie zdarzaja w tym kraju :ass:



Awatar użytkownika
Lewart_waw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lis 26, 2008 11:23
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Lewart_waw » czw maja 07, 2009 08:39

MaciusieK pisze:grzybsi napisał/a:
...silniczki napewno musisz mieć , sa one pod plastikową pokrywą reflektorów (w .srodku lampy).


Wcale nie powiedziane, ze musi je tam miec, wystarczy, ze auto wczesniej mialo dzwona, ktos wymienial lampy, wlozyl "bolce" zamiast silniczkow, bo akurat byly mu potrzebne - rozne rzeczy sie zdarzaja w tym kraju
albo po dzwonie nikt nie wymienił lap i są połamane mocowania lustra


MÓJ GOLF MK4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237373

TERAZ :
MK4 V5 2.3 126KW AGZ Highline
Był:
MK3 GT 1.8 67KW ABS

MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » czw maja 07, 2009 08:48

Jesli nie chce Ci sie zagladac w lampe, czy masz silniczek, to poprostu pobaw sie pokretlem regulacji gora/dol i sprawdz reflektor, czy ewentualnie silniczek wydaje z siebie jakis dzwiek.
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2009 08:49 przez MaciusieK, łącznie zmieniany 2 razy.



piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

Post autor: piotrek1987 » czw maja 07, 2009 09:34

chętnie zaglądne czy jest tam silniczek, tylko czy łatwo jest to zobaczyć? Próbowałem kręcić tymi poketłami białymi co są przy relfektorach ale nic sie nie ruszało...lampy mam takie, możliwe że były wymieniane...

Obrazek

a tak chyba wygląda ten silniczek? w którym miejscu powinien być?

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 07, 2009 09:38 przez piotrek1987, łącznie zmieniany 1 raz.



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » czw maja 07, 2009 10:59

Pod "wieksza pokrywka" w dolnej czesci, jesli tam jest to powinien taki bialy kabelek do niego isc.



piotrek1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr gru 31, 2008 15:42
Lokalizacja: tarnów

Post autor: piotrek1987 » czw maja 07, 2009 13:09

zapytam jeszcze o jedno - jakie macie żarówki w tylnych światłach pozycyjnych - ja mam 21w5w i w dzień wogóle nie widac że są włączone a w nocy to tak sobie, juz mi kilka osób co chwile mówi że jeżdze bez świateł - czy macie takie same, mam jakąś książke do golfa i tam pisze trzonek bagnetowy 10w



Awatar użytkownika
tomekk87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw mar 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Wielko-PO-lska

Post autor: tomekk87 » czw maja 07, 2009 16:23

witam,mam pytanie posiadam Bore AJM z xenonami i sa zle ustawionie,lewy swieci za blisko nie mam w srodku pokretelka do ustawiania reflektorow tylko reczna regulacje pod maska i zauwazylem ze przy lewym reflektorze bylo grzebane bo jest urwane plastikowe pokretelko,czy pomimo tego da sie jakos je ustawic??



cinek18-86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: sob sie 22, 2009 15:37
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: cinek18-86 » śr paź 14, 2009 16:21

ja tez dołączę się do tematu,kupiłem niedawno mk4 i świetnie sie sprawuje tyle,że przebywam teraz w Anglii gdzie wiadomo ruch jest lewostronny...I tutaj mój problem;mam światła ustawione na ruch prawostronny czyli prawe światło świeci dalej oświetlając pobocze a lewe krócej na środek drogi,obecnie poruszam sie po lewej stronie i oślepiam innych kierowców:/ I tutaj moje pytanie;gdzie znajdują się jakieś pokrętła do regulacji świateł,bo niczego takiego nie wypatrzyłem u siebie...Dodam,ze opuściłem silniczki na sam dół ale i tak nie dało to pożądanego efektu a w serwisie z kolei jak to Anglicy powiedzieli mi,że są bardzo zajęci,i że muszę zapisać się do kolejki i wyznaczyli mi termin ok 1,5tyg

[ Dodano: 14 Paź 2009 16:23 ]
ja też miałem wcześniej żarówki do tylnych lamp 5w a do tego mam przyciemniane klosze więc świeciły bardzo słabo,wymieniłem je na inne takiej samej wielkości,z tym że 10w


Zapraszam do oceny http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=358401

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości