Spalanie oleju w 1.4 16V

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek2008
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lut 11, 2008 01:04
Lokalizacja: Opolszczyzna

Post autor: krzysiek2008 » pt maja 22, 2009 11:19

Tu masz rację powyżej 120/h bierze więcej oleju.
Ja mam też instalkę BRC ale niestety u mnie spalanie gazu jest większe między 9-9.5l./100km. latem na włączonej klimie nawet do 10.5l./100km.



Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » pt maja 22, 2009 12:45

MÓJ OJCIEC MA FABIANĘ Z 2005 ROKU Z TYM LUB PODOBNYM SILNIKIEM 1,4 16V MUSIAŁ BYM SPRAWDZIĆ KOD.
JESTEM CIEKAW CZY COŚ JUŻ W NIM POPRAWILI ??
?NA RAZIE MA PRZEBIEG 55 TYŚ I LANY OLEJ CASTROL MAGNATEC 5W30 I SIĘ NIC NIE DZIEJE ...



bulon1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt lut 24, 2009 10:47
Lokalizacja: Myszków

Post autor: bulon1 » pt maja 22, 2009 12:50

Z tym spalanie to tak przy normalnej jeździe .... raz wracałem autostradą z wrocławia (mam 250km) więc prawie cały czas 150km/h czasem i szybciej to spalił mi 9,7 na 100km ... no ale na spalanie narzekać raczej nie mogę :) (tylko klimy nie ma , więc wiadomo troszkę mniej musi palić). Jedynie ten olej i odma mnie wkurza ... na ale nad jakimś patentem na nią myślę.



KakarottoBDG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lis 26, 2009 00:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: KakarottoBDG » czw lis 26, 2009 00:37

Witam
pół roku temu kupilem golfika z 1.4 16v + lpg
spalanie nie jest zle wg mnie bo w miescie 10l gazu a na trasie 7.2l (przy predkosciach 100-140km\h)
jedyne co mnie martwi to stan tego silnika mimo ze auto mialo nabite 98 tys. to po miesiacu okazalo sie ze bierze olej jak wsciekly (przy normalnej jezdzie bardzo malo ale jak sie mu depnie to neico ponad 0.5l na 1000km)
udalem sie z samochodem do szkoly (zespol szkol samochodowych) i okazalo sie ze samochod w przeszlosci musial dostac troche w rure a te silnki nie lubie wysokich obrotow
wynikiem tego sa luzy pierscienie-tuleje cylindryczne i przedmuch(gdy wymienialem filtr powietrza byl od oleju umazany
ogolem koszt naprawy to 1500zl plus minus , a z tego co mi powiedzial nauczyciel problem moze powrocic po 30 tys. km. recepta by bylo kupno nowego bloku lub cos takiego ale jest to chyba nieoplacalne.
narazie dolewam olej i jezdze.... gdy padnie calkiem wstawie inny silnik , 1.4 lub 1.6 mozna juz chyba za 1 800 zl kupic

Drodzy koledzy mam do was jeszcze jedno pytanie:)
mam fabryczna manualna klime.... co trzeba zrobic zeby przerobic ja na climatronic sam panel wystarczy ..? duzo roboty z ty jest?

[ Dodano: 25 Lis 2009 23:38 ]
P.S. samochod ogolem mala wtopa bo 16 tys. wylozylem a rewelacji nie ma ale kupno pierwszego samochodu jest zazwyczaj kierowane emocjami



Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » czw lis 26, 2009 08:44

KakarottoBDG, z tymi silnikami to niestety tak jest. Nie znajdziesz takiego co by nie miał oleju w odmie i filtrze powietrza. W silnikach 1.6 jest niestety to samo, a olej dostaje się przez odmę-wynika to chyba z jakiejś wady konstrukcyjnej silnika. Polecam olej valvoline. Po przerzuceniu się na niego wziął mi ze 2 litry na 5tys. km, a teraz przejechałem kolejne 2tyś i na bagnecie wciąż pokazuje tyle samo:)

Pamiętaj jeszcze, żeby przeczyścić sobie odmę przed mrozami, żebyś nie miał problemów w zimę.

Co do climatronica to poszukaj sobie w dziale FAQ tam jest chyba fotoporada



Awatar użytkownika
inozbik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn gru 07, 2009 20:22
Lokalizacja: WLKP

Post autor: inozbik » ndz gru 13, 2009 21:52

Właśnie kupiłem MK4 z tym silnikiem, jeszcze nim nie jechałem bo robię opłaty (to moje pierwsze auto). Ma przebieg 136tyś z książką i jest z roku `99. Wiecie jaki olej wtedy był lany do tych samochodów? Jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś zmieniał rodzaj oleju w tym czasie? (auto miało 4 właścicieli). Co sądzicie o ceramizerach, gdzieś czytałem że w tym silniku bardzo pomógł z tym olejem :)


Od początku.. Golf IV 1.4 --> Megane II 2.0 --> BMW E38 730iA --> Passat B5 1.9 TDI --> Audi A6 Avant 2.5 TDI --> BMW E30 320i Coupe --> Golf IV 1.6 :)

Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » pn gru 14, 2009 09:31

inozbik, trudno powiedzieć jaki olej lał poprzedni właściciele. Zalecany olej to 5w/30, jednak w Twoim przypadku najbezpieczniej jest wlać jakiś półsyntetyk np valvoline.
Co do ceramizerów, to szukałem trochę na necie o tym. To co znalazłem, nie przekonało mnie żeby użyć tego specyfiku. Ale możesz Ty spróbować i powiedzieć jaki był efekt:)



Awatar użytkownika
misieque
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 12:56
Lokalizacja: Lost Village

Post autor: misieque » śr gru 23, 2009 09:47

Mój od nabycia (2 lata temu) ostro zużywa olej, ale teraz to już jest tragedia. Wychodzi około 1 - 1,5 litra na 1000 km. Używam oleju Castrol 5W40. Mechanik twierdzi, że większy apetyt na olej w zimę wynika z zamarzającego lodu, który rozszerza dodatkowo uszczelki w nieszczelnych miejscach. Po świętach silnik idzie na rozbiórkę i zobaczymy co z tym będzie.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr gru 23, 2009 11:07

inozbik pisze:Właśnie kupiłem MK4 z tym silnikiem, jeszcze nim nie jechałem bo robię opłaty (to moje pierwsze auto). Ma przebieg 136tyś z książką i jest z roku `99. Wiecie jaki olej wtedy był lany do tych samochodów? Jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś zmieniał rodzaj oleju w tym czasie? (auto miało 4 właścicieli). Co sądzicie o ceramizerach, gdzieś czytałem że w tym silniku bardzo pomógł z tym olejem :)
O ceramizerach nic nie sądzę z uwagi na mikre a do tego życzeniowe badania. Opinie użytkowników też się rozbiegają...
Mogę jedynie podpowiedzieć o tych które stosuję od niemal 10 lat - XADO.
Chcesz znać więcej - zapytaj... :pub:

[ Dodano: 23 Gru 2009 10:11 ]
misieque pisze:Mój od nabycia (2 lata temu) ostro zużywa olej, ale teraz to już jest tragedia. Wychodzi około 1 - 1,5 litra na 1000 km. Używam oleju Castrol 5W40. Mechanik twierdzi, że większy apetyt na olej w zimę wynika z zamarzającego lodu, który rozszerza dodatkowo uszczelki w nieszczelnych miejscach. Po świętach silnik idzie na rozbiórkę i zobaczymy co z tym będzie.
Jako pierwsze - uszczelniacze zaworów.
Jako drugie - pierścienie tłokowe ze szczególnym uwzględnieniem olejowych.
Zużycie oleju - zmień mechanika.... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » śr gru 23, 2009 11:47

misieque, jak już będziesz zabierał się za silnik to wymień od razu pierścienie i uszczelniacze.



wojman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:10
Lokalizacja: Lublin

Post autor: wojman » pt gru 25, 2009 16:29

Mój panzerkampfwagen ma 160 kkm, a jeżdżę nim jakieś 35 kkm. Jeżdżę na syntetyku - Mobil 5W50 - mechanik uznał, że do silnika 1.4 nieco gęstszy olej będzie lepszy. Z braniem oleum jest tak: na początku go trochę cisnąłem (zdarzało się pojechać ponad 150 km/h) - i wtedy brał olej. Teraz jeżdżę raczej spokojnie, nie zarzynam na wysokich obrotach. I nie muszę dolewać ani kropli między przeglądami.
Więc niestety z tym silnikiem trzeba delikatnie...


-----Wojman------

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » sob gru 26, 2009 19:08

Wojman ma racje jezeli nie katujesz to oeju nie bedzie ci ubywac. wymiane oleju robilem na 115kkm Mobil 10w40 teraz mam ponad 116kkm i oleju nic nie ubylo, tylko oczywiscie bez katowania.



sunnyboy 21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob gru 26, 2009 14:52
Lokalizacja: Pietrowice Wielkie

Post autor: sunnyboy 21 » sob gru 26, 2009 22:01

kolego w 16v to standard że bierze olej, ja mam 1.6 SR 16v i też popija sobie olej, możliwe że w twoim przypadku jest to trochę za dużo, więc zajedź do mechanika i niech rzuci na to okiem, a poza tym to regularnie sprawdzaj poziom oleju żebyś go nie zatarł. pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » sob gru 26, 2009 22:51

misieque pisze:Mechanik twierdzi, że większy apetyt na olej w zimę wynika z zamarzającego lodu, który rozszerza dodatkowo uszczelki w nieszczelnych miejscach.
Jaki lód?? Ten mechanik to jakaś pierdoła...

A co do tak dużego spalania to zdecydowanie za wysokie. To prawda że te silniki potrafią trochę go zjeść, ale w twoim przypadku to jest przesadne, chyba tylko remont silnika wchodzi w grę.

Mój 1.4 AKQ pali okoł 1 litr oleju na 10 tyś. km.


I'll be back...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości