[mk2] Padnięta pompa paliwa ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marcin2345
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt mar 28, 2008 12:33
Lokalizacja: W-wa

[mk2] Padnięta pompa paliwa ?

Post autor: marcin2345 » pn maja 25, 2009 19:35

Witam. Mam Golfa II 1.3 NZ benzyna 91r. Problem wygląda tak, samochód nawet po dłuższym czasie pali bezproblemowo ale po odpaleniu czasem pracuje dobrze a czasem strasznie nie równo. Po dodaniu gazu często tak jakby się dusił. W czasie jazdy bywa tak że po dodaniu gazu przyspiesza po czym raptownie traci moc i idzie strasznie wolno nawet z pedałem gazu w podłodze po czym po chwili znowu zaczyna dobrze iść. Czy to mogą być objawy uszkodzonej pompy paliwa w baku?



andrzej gti
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 17:19
Lokalizacja: Czaszyn
Kontakt:

Post autor: andrzej gti » pn maja 25, 2009 20:04

Tak to mogą być objawy uszkodzonej pompypaliwa lub zasyfionego kosz w ktorym sie ona znajduje ae żeby miec pewnść nalepiej zmierzć ciśnienie paliwa w jakimś warsztacie koszt niewielki ale będziesz miał 100% pewności



pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Post autor: pablo111l » wt maja 26, 2009 08:31

Ja bym wymienił filterek o ile nie był wymieniany. Pompka w baku jak się kończy to zazwyczaj głośniej pracuje. To jest pompka która podaje paliwo drugiej pompce cisnieniowej, która jest poza zbiornikiem. Dokładniej znajduje się pod prawym tylnym pasażerem (pod samochodem)



MkII 1.3Digijet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MkII 1.3Digijet » wt cze 09, 2009 11:53

Mam dokładnie ten sam samochód co ty,i kiedyś miałem dokładnie ten sam problem.To może być pompa,a może naście innych rzeczy.U mnie takie objawy powodowała sonda.Wymieniłem i było ok.Mam LPG więc na regulacji gazu wyszło na komputerze że jest padnięta.Jeśli nie ma instalacji LPG to trudniej ją sprawdzić.Nie pomoże odpięcie samej kostki od sondy.Bedzie chodził tak samo



pablo111l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: czw mar 02, 2006 11:44
Lokalizacja: ostróda

Post autor: pablo111l » wt cze 09, 2009 12:26

MkII 1.3Digijet pisze:Nie pomoże odpięcie samej kostki od sondy.Bedzie chodził tak samo
nie będzie chodzić tak samo, bo odepniesz również podgrzewacz. Sprawdzałem niedawno.



MkII 1.3Digijet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MkII 1.3Digijet » pn cze 29, 2009 13:25

Ja miałem padniętą i jak odpinałem to żadnej reakcji nie było.Może własnie grzałka była w niej padnięta? Moze odpinając sprawną sondę obroty się zmienią,nie wiem bo nie sprawdzałem.Z tymi sondami to jest przeróżnie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości