GOLF 1.9 TD nie zapala ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mrobak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 21, 2006 22:15
Lokalizacja: Lublin

GOLF 1.9 TD nie zapala ??

Post autor: mrobak » sob sty 21, 2006 22:33

Mam pytanie. Mam GOLFA 1.9 TD 1996 rok Akumulator 1,5 roczny olej CASTROL 10W/40.
Otóż 4 dni samochód był nieruszany na tych mrozach i gdy dziisaj chciałem go odpalic niestety nie zapaliłem. Gdy przekręcałem kluczykiem (oczywiscie poczekałem aż swiece żarowe zgasły) rozrusznik sie krecił ale nie zapalił. Swiece zarowe zaczeły migać a gdy przestałem piłować i zgasiłem to zaczeła kontrolka oleju migac ?? Kontrolka akumulatora zgasła a oleju MIGA i MIGa??
Do ON leje uszlachetniacze.
czy wiecie co moze sie stało??
dzieki za odpowiedzi i porady. pozdraiwam



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » sob sty 21, 2006 22:39

sprawdź paliwo w filtrze czy nie wytrąciła się parafina i nie jest zablokowany (lub poprostu nie zamarzło)
sprawdź też świece żarowe, silnika z komorami wstępnymi z padniętą święcą lub dwiema raczej nie odpalisz
innych przyczyn raczej nie ma (chyba, że duży przebieg i slaba kompresja, ale wątpie)



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » sob sty 21, 2006 22:45

od kiedy masz samochodzik? pierwsza zima? bierze olej? tym że kontrolka oleju miga to sie nie przjmuj przestanie jak zapalisz samochód i zrobi się odpowiedni ciśnienie oleju!!


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob sty 21, 2006 22:48

Sprawdz filtr paliwa , chyba że świece Ci padły.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

mrobak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 21, 2006 22:15
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mrobak » sob sty 21, 2006 22:48

nie juz 2 zima oleju nie bierze spoko. Tylko zaprzal napisał : sprawdź paliwo w filtrze czy nie wytrąciła się parafina i nie jest zablokowany (lub poprostu nie zamarzło) A jak to mam sprawdzic jak filtr jest zakręcony ???

sprawdź też świece żarowe, silnika z komorami wstępnymi - gdzie to sie sprawdza.



KondzikVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 03, 2006 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Bezrzecze
Kontakt:

Post autor: KondzikVW » sob sty 21, 2006 22:54

Wymień olej przy najblizszej możliwosci.Po półtorej roku to z niego robi sie smoła. Jak stracił na mrozie własności to bardzo utrudnione jest zapalanie (kręcenie silnikiem). Sprawdź jak napisał zaprzal układ paliwowy - od tego trzeba zacząć przy extremalnych mrozach (jak dla nas).


Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » sob sty 21, 2006 22:56

Ja wczoraj dopiero za 3 kręceniem odpaliłem, a temp. była poniżej 20 stopni. Kontrolka oleju będzie migać dopóty, dopóki motor nie zaskoczy, także nie przejmuj się tym. A tak po zatym to nic się nie stało - musisz go trochę pokręcić.



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: Olaf » sob sty 21, 2006 23:00

Troche długo na tym oleju jeździsz...szczególnie, że jak sam piszesz do ON dodajesz uszlachetniacz to raczej przez olej pojawily sie te problemy...swój udział w tym też napewno miało to, ze przez te 4 dni auto stało w bez ruchu a na nasze obecne mrozy to nie najlepiej dla niego (i dla akumulatora w szczegołności).

Pozdrawiam ;)


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » sob sty 21, 2006 23:10

Skąd wiecie, że kolega mrobak, musi wymienić olej? Albo ja źle zrozumiałem posta. Czy nie było produkowanych TD w 1996r?



kwiatekt11
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 19:58
Lokalizacja: Lubaczów

Re: GOLF 1.9 TD nie zapala ??

Post autor: kwiatekt11 » sob sty 21, 2006 23:25

mrobak pisze:Mam pytanie. Mam GOLFA 1.9 TD 1996 rok Akumulator 1,5 roczny olej CASTROL 10W/40.
Otóż 4 dni samochód był nieruszany na tych mrozach i gdy dziisaj chciałem go odpalic niestety nie zapaliłem. Gdy przekręcałem kluczykiem (oczywiscie poczekałem aż swiece żarowe zgasły) rozrusznik sie krecił ale nie zapalił. Swiece zarowe zaczeły migać a gdy przestałem piłować i zgasiłem to zaczeła kontrolka oleju migac ?? Kontrolka akumulatora zgasła a oleju MIGA i MIGa??
Do ON leje uszlachetniacze.
czy wiecie co moze sie stało??
dzieki za odpowiedzi i porady. pozdraiwam
W tym poście chodzi o akumulator 1.5 roczny a nie olej
:rotfl:



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » ndz sty 22, 2006 00:05

można wyjąć podgrzewacz i zajrzeć do środka, albo lepiej odkręcić korek spustowy pod filtrem i spuścić zawartość i zalać nową
świece żeby w 100% sprawdzić to trzeba wykręcić a tego raczej sam na mrozie nie zrobisz bo jest tam maxymalnie niewygodne dojście :/


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » ndz sty 22, 2006 00:20

Może być tak, że w filtrze zamarzła woda - kilka dni temu mój kolega tak miał, bo zalał przechszczonej ropy. Nie ma co się dziwić. Jest niska temperatura, samochód stał kilka dni nieodpalany pod chmurką, trzeba go trochę pokręcić.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sty 22, 2006 00:34

Cześć mrobak & all.Chciałóbym powiedzić,że wczoraj mój traktor też zastrakował.Było na dworze w nocy -28,a odpalałem o 16 i było -21.Poprostu nie miał siły obracać walem,nawet po podpięciu drugiego aku.Olej - mobil M 15W40.Po wepchaniu do garażu i podłączeniu prostownika odpalił po godzinie.Dziś wymieniłem filtr paliwa,postał na mrozie -20 od 15.00 do 23.00 i zapalił za 3 podejsciem ledwo lwdwo.Pytanie do kolegów : czy jestem osamotniony w swoich problemach? Pozdrówka



naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » ndz sty 22, 2006 00:51

czy jestem osamotniony w swoich problemach?
- nie nie jesteś i zapewniam cię, że przy takich mrozach to nawet właściciele benzynek mają problem z uruchomieniem auta. A akumulator nie leciwy przypadkiem jest? Pisałem wcześniej, że dopiero za 3 razem zaklekotał mój golf przy takich mrozach.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości