Automatyczna skrzynia biegow - szarpie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PCJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 22:16
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Automatyczna skrzynia biegow - szarpie

Post autor: PCJR » pt lip 10, 2009 10:29

Przy zmianie biegu z 2 na 3 wystepuje bardzo mocne szarpniecie skrzyni, zarowno w trybie automatycznym jak i tip-tronic.

Czy VAG pokaze ewentualne bledy ?



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia biegow - szarpie

Post autor: mg-maciek » pt lip 10, 2009 14:57

PCJR pisze:Przy zmianie biegu z 2 na 3 wystepuje bardzo mocne szarpniecie skrzyni, zarowno w trybie automatycznym jak i tip-tronic.

Czy VAG pokaze ewentualne bledy ?
a jak byś tak jeszcze napisał jaki silnik, przebieg czy szarpie gdy skrzynia jest zimna czy już po rozgrzaniu

teść ma passata (2000r 200 tys.) z tipronikiem i też szarpie zwłaszcza zimą
szukałem sposobu na rozwiązanie tego ale okazało się że co do wymiany oleju jest tak samo dużo zwolenników jak przeciwników - jeździ tak juz 3 lata i się nie pogłębia więc temat został olany
niektórzy twierdzą że wymiana oleju pomoże - ale spotkałem się z opiniami że nie pomaga i trzeba ingerować w skrzynię
a tak wogóle to radził bym jeszcze poszperać przy pomocy szukajki na tym forum lub passata lub auti (tam więcej automatów) - w tym temacie znajdziesz mnóstwo informacji
acha vag pozwoli odczytać błędy ale cudów nie czyni
Ostatnio zmieniony pt lip 10, 2009 14:58 przez mg-maciek, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

PCJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 22:16
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Post autor: PCJR » pt lip 10, 2009 15:12

MK4 Variant 1.9 TDI 74kw, przebieg ok. 150 tys.

Szarpie przy zmianie z 2 na 3. Nie ma roznicy czy cieply czy zimy. Reszta przelozen jest plynna. A czasami nawet zdarza sie ze ta zmiana z 2 na 3 jest zupelnie normalna i plynna.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt lip 10, 2009 15:58

PCJR pisze:Przy zmianie biegu z 2 na 3 wystepuje bardzo mocne szarpniecie skrzyni, zarowno w trybie automatycznym jak i tip-tronic.
PCJR pisze:przebieg ok. 150 tys
A wymieniałeś olej i filtr w skrzyni?


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

PCJR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 22:16
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Post autor: PCJR » pt lip 10, 2009 18:30

KAMEL - wlasnie jeszcze nic z tym nie robilem. Chce zebrac jak najwiecej rad od forumowiczow i zaczac od najprostszych rzeczy.



pyrteusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 20, 2007 16:33
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: pyrteusz » pt lip 10, 2009 21:17

Witam mam taki sam problem mam Mk 4 130 km w tiptronicu a jak jest zimny to jest ok nie robi ale jak sie rozgrzeje do 90 stopni to szarpie mi 2 biegu na 3 nie nie wymieniałem oleju jeszcze



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pt lip 10, 2009 22:21

Ojciec miał u siebie w automacie (Passat b4 VR6) takie objawy przed wymianą oleju i filtra.
Po wymianie jak ręką odjął, zupełnie inna jazda.
Poza tym olej i filtr powinien być regularnie wymieniany, w innym wypadku naprawa skrzyni jak ją szlag trafi jest nieopłacalna.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Automatyczna skrzynia biegow - szarpie

Post autor: doggie » pt lip 10, 2009 22:24

PCJR pisze:Przy zmianie biegu z 2 na 3 wystepuje bardzo mocne szarpniecie skrzyni, zarowno w trybie automatycznym jak i tip-tronic.

Czy VAG pokaze ewentualne bledy ?
sprawdzałem Vag-iem Audi A4B6 z 2005 roku z multitronickiem i niestety żadnych błędów nie było, a również szarpał (nie pamiętam na jakich biegach)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości