Schemat bezpieczników

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kune
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 16, 2009 15:22
Lokalizacja: Tychy

Schemat bezpieczników

Post autor: Kune » czw lip 16, 2009 15:32

Witam!
Tak na szybko, gdzie znajduja sie bezpieczniki (przyznaje sie bez bicia ze nie szukalem jeszcze) tak jak z GIV z lewej strony po otwarciu drzwi (z tego co pamietam?).
Ktory bezpiecznik odpowiada za zegary? Czy jest jakis problem w momencie gdy ten bezpiecznik jest przepalony lub zegary nie dzialaja?? Co z immo? Auto bedzie normalnie odpalalo? Pamietam ze znajomy kiedys w Toledo jezdzil chwile bez zegarow.
Co z kilometrami? Czy one sa naliczane w zegarach czy gdzies indziej i po podlaczeniu zegarow pokaze mi sie przebieg sprzed awarii czy tak czy siak kilometry leca?
jak to wyglada w VAG?
W Oplu Astrze H CDTI przy bledzie z ESP/ABS auto jechalo tylko 80km/h i po wyciagnieciu bezpiecznika wszystko bylo git tylko nie dzialal predkosciomierz i licznik przebiegu (oraz oczywiscie ABS/ASR/ESP) czy w VW jest podobnie??

Dziekuje za informacje wszelkie.
Pozdrawiam.


www.exoticcarparts.de

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » czw lip 16, 2009 15:43




Kune
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 16, 2009 15:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Kune » czw lip 16, 2009 15:45

no to gdzie bezpieczniki sa to juz wiem :)
A teraz ktory za to odpowiada jesli ktos moze podpowiedziec no i pozostale pytania zawarte w pierwszym poscie :)


www.exoticcarparts.de

wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » czw lip 16, 2009 15:49

Kune, masz tu taki temacik może sobie wyczytasz coś co Cię interesuje http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... 0%26um%3D1



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » czw lip 16, 2009 16:38

he he, pamiętam podobny temat, też kotś chciał wyciągnąć bezpiecznik i jeździć tak, żeby nikt po ilości kilometrów się nie skumał - chodziło chyba o rodziców - ale już ci odpowiadam - tak się nie da, ponieważ przebieg jest zapisywany w sterownikach a wyłączyć sterownika (np. ECU) nie możesz

[ Dodano: 16 Lip 2009 16:39 ]
Kune, w powyższym oczywiście w żadnym sensie nie myślałem o tobie



Kune
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 16, 2009 15:22
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Kune » czw lip 16, 2009 18:08

mettenos pisze:he he, pamiętam podobny temat, też kotś chciał wyciągnąć bezpiecznik i jeździć tak, żeby nikt po ilości kilometrów się nie skumał - chodziło chyba o rodziców - ale już ci odpowiadam - tak się nie da, ponieważ przebieg jest zapisywany w sterownikach a wyłączyć sterownika (np. ECU) nie możesz

[ Dodano: 16 Lip 2009 16:39 ]
Kune, w powyższym oczywiście w żadnym sensie nie myślałem o tobie
widzisz... ja wlasnie jestem z tej drugiej strony :-)
Mam swoje auta, wiec nie potrzebuje przycinac na czyms takim...

to co mowisz moze byc prawda, ze sie nie da...
ALE zapewne predkosc, a co za tym idzie w VW tak jak i w wiekszosci teraz aut idzie z czujnikow ABS.
Wiec wystarczy odpiac ABS i wszystko stoi prawda? km nie moga Ci leciec bo nie ma odczytu z przebytej drogi i pupa.

Jesli to prawda to pytanie czy usterka zapisuje sie na stale i trzeba usunac blad z komputera/sterownika czy wystarczy wpiac bezpiecznik i jest OK? Jesli sam bezpiecznik nie pomaga to czy starczy twardy restart "z klemy"?


www.exoticcarparts.de

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw lip 16, 2009 18:08

he he, pamiętam podobny temat, też kotś chciał wyciągnąć bezpiecznik i jeździć tak, żeby nikt po ilości kilometrów się nie skumał - chodziło chyba o rodziców - ale już ci odpowiadam - tak się nie da, ponieważ przebieg jest zapisywany w sterownikach a wyłączyć sterownika (np. ECU) nie możesz
Ale jak z górki na wyłączonym zapłonie jedziesz to nie zlicza licznik :chytry: :chytry: :chytry:


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt lip 17, 2009 21:25

Byku21 pisze:
Ale jak z górki na wyłączonym zapłonie jedziesz to nie zlicza licznik :chytry: :chytry: :chytry:
tylko kto tak robi? w tym momencie nie ma porządnych hamulców i wspomagania :helm:



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » pt lip 17, 2009 21:26

tylko kto tak robi? w tym momencie nie ma porządnych hamulców i wspomagania :helm:
Napisałem mu tylko w jaki sposób się nie nabija kilometrów...Ci co nie mają immo to często odpinają wtykę i śmigają...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt lip 17, 2009 21:37

Kune pisze: to co mowisz moze byc prawda, ze sie nie da...
ALE zapewne predkosc, a co za tym idzie w VW tak jak i w wiekszosci teraz aut idzie z czujnikow ABS.
Wiec wystarczy odpiac ABS i wszystko stoi prawda? km nie moga Ci leciec bo nie ma odczytu z przebytej drogi i pupa.

Jesli to prawda to pytanie czy usterka zapisuje sie na stale i trzeba usunac blad z komputera/sterownika czy wystarczy wpiac bezpiecznik i jest OK? Jesli sam bezpiecznik nie pomaga to czy starczy twardy restart "z klemy"?
ale czy jesteś pewny że odłączenie ABS spowoduje przerwę w zapisie przebiegu? Generalnie nie ma problemu, zawsze możesz odłączyć ABS i to sprawdzić, gdyż błąd ABS-u nie zapisuje się na stałe bo jak "usterka" zostanie usunięta to bez problemu można go skasować



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 100 gości