Przyciemnianie tylnych szyb w aucie 5drzwiowym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dario3103
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn paź 27, 2008 23:22
Lokalizacja: Zdzieszowice

jak wyjäc bocznä tylnä szybe golf4

Post autor: dario3103 » pt lip 31, 2009 19:04

Ok super link do tej rozbiörki tylnich furtek...Poczekam na pogode i sie moze za to wezme bo pöki co to u mnie pogoda nie za bardzo.Dziekuje za te podpowiedzi kolegöw pozdrawiam i zycze milego weekendu... :pub:


Vw jest ok...!!!

Awatar użytkownika
83Norbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 11, 2007 13:32
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: 83Norbi » sob sie 01, 2009 23:32

Dokładnie tak jak pisali wcześniej koledzy, tylna szyba jest mocowana na tzw kołek w kołku (2 plastikowe kołki jeden włożony w drugi),możesz je wepchać do środka ale musisz wtedy odkręcać tą metalową blachę żeby go wyciągnąć lub wkręcić w nie wkręt i pociągnąć do siebie, najpierw mniejszy a póżniej większy wkręt do drugiego.Musisz jeszcze uważać przy wyciąganiu uszczelki.Przy środkowym słupku jest ona połączona z elementem (listwą) aluminiowo gumowym znajdującym się na rancie drzwi (ten dookoła szyby).Jak się lekko wykrzywi to kaplica, już do końca będzie pofalowany.Najlepiej odciąć uszczelkę od listwy, mniejsze ryzyko przy wyciąganiu że się powygina.Pozdrawiam


Norbi

asandrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 20:33
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: asandrzej » ndz sie 30, 2009 20:35

a może koledzy dysponują fotkami do demontażu tylnych bocznych szyb? I ktoś rzuciłby link?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz sie 30, 2009 22:06

asandrzej pisze:a może koledzy dysponują fotkami do demontażu tylnych bocznych szyb? I ktoś rzuciłby link?
a do jakiego auta?
bo Twój tajemniczy opis :dol:
Auto: VW Golf
niewiele mówi -- w każdej generacji było inaczej :crazy:


:-k ...

asandrzej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 30, 2009 20:33
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: asandrzej » czw wrz 03, 2009 20:31

No faktycznie. golf IV 5d



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: KoJ@K » pt maja 28, 2010 23:45

I cisza... Bez żadncyh foto relacji ;)
Ja się dziś męczyłem z jedną stroną i co prawda wyjąłem i małą szybkę i tą normalna,(niestety jak to bywa z pierwszymi razami coś"może się nie udac)kosztem delikatnego pęknięcia plastikowego"trzymaka" szyby i nie potrzebnym rozkręceniem silniczka od suwania szyb i do tego wypadła mi linka z bębenka.... więc przy zakładaniu szyb będzie trzeba trochę pomodzic... Ale za cholere nie wiem jak zdjąc całkowicie tą blache? gdyż trzyma coś jeszcze9jakiś plastik,tak jakby zgrzany z tą blachą i idący w kierunku klami...) I mam pytanko jak to teraz zrobic w drugich drzwiach,żeby nic nie spierniczyc ? Co jeszcze zrobic,żeby zdjąca całkowicie tą blachę?? Bo tak jak napisałm wyzej trzyma jajakiś plastik jeszcze !! aaa i czy przy ściąganiu tej blachy muszę ją obsunac lekko w dół,żeby prowadnica nie chcaczyła u góry o poszycie drzwi(zeby mi znów nic nie pękło) ? ?! Mam nadzieje,ze w miare zrozumiale napisałem i ktoś POMOZE !! ;) :helm:



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » sob maja 29, 2010 14:11

Doszedłeś do tego momentu?

Obrazek

Jesli tak to opuśc szybe na tyle zeby w tym otworze ktory jest pod silniczkiem zobaczyc szybe a dokładniej dziure w szybie w ktora jest wetknięty plastikowy bolec ( taki biały z dwóch częsci) musisz go wypchnac. Potem podciągasz szybe do gory i odkręcasz blache.
Odciągasz ja, odpinasz wtyczke od silniczka i od zamka ewentualnie tez wtyczke ktora jest w słupku w tej gumie łaczacej drzwi z słupkiem. I powinno wszystko elegancko wyjsc. Na koncu ouszczas sobie szybe całkowicie odkrecasz te ramke od małej szybki i gotowe. A tem plastik ktory trzyma to element na ktorym jest przykrecony zamek. wiec albo przewiercasz plastikoe nity i wyjmujesz blache albo odkrecasz jeszcze zamek i wyjmujesz razem z blachą

Niestety najtrudniejszym elementem jest ponowne wsadzenie szyby w prowadnice i włozenie tego bolca mi to zajeło grubo ponad 1,5 godziny mimo ze juz to wczesniej robiłem
Ostatnio zmieniony sob maja 29, 2010 14:13 przez gregoryb1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: KoJ@K » sob maja 29, 2010 17:50

Dokładnie do tego właśnie momentu doszedłem bez zepsucia niczego :D
Dziś już sobie poradziłem z drugą stroną dobrze i wyjąłem sobie obie szybki. Tylko dalej właśnie ta blacha "wisi" mi na tych plastikowych kołkach. Ta co mówisz,ze jest razem z zamkiem. Pewnie przy wyjęciu zamka jest "trochę" pierniczenia ? Bo w nie długim czasie planeuję też powygłuszac sobie drzwi i o ile teraz przy wyciąganiu szyb ta nie ściągnięta do końca blacha nie była tak kłopotliwa o tyle przy wygłuszaniu według mnie byłoby raczej wskazane jej zdemontowanie. Zobaczymy teraz jak to będzie wsio wyglądało przy skłądaniu !? I czy z tym nieszczęsnym bębenkiem i uchwytem od szyby sobie jakoś poradze ?!
Dziękuje za odpowiedź i rady. :) :partyman:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości