Nie chodzi na benzynie - co może być przyczyną? [1.6 PN+LPG]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jkidd2003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 19, 2008 12:22
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Nie chodzi na benzynie - co może być przyczyną? [1.6 PN+LPG]

Post autor: jkidd2003 » czw sie 20, 2009 19:03

Witam,

Ostatnio pojawił się w moim mk2 problem z jazdą na benzynie. Wracając do domu, skończył mi się LPG, więc chciałem przerzucić na PB, ale niestety auto stanęło. Zawsze w baku miałem paliwo i zwykle odpalałem na PB, a dopiero podczas jazdy przerzucałem na LPG. Ale teraz już tylko chodzi na gazie. Na benzynie nie chce zapalić, ani się na nią przerzucić podczas jazdy.

Możecie podpowiedzieć, gdzie szukać przyczyny? Co się mogło stać i jak to naprawić?

Z góry wielkie dzięki!

Pozdrawiam



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » czw sie 20, 2009 19:15

kolego moze pompka paliwowa sie skończyła!!!!!!!! jeśli nie odpalałeś na benzynie, i nie przepalałes od czasu do czasu golferka na benzynce. Pierwsze co sprawdz pompke paliwa, odkrec wezyk wylotowy i sprawdz czy podaje paliwo. A jak na gazie teraz jeżdziłeś to w baku paliwo miałeś???? Bo wiesz że nawet gdy auto na gazie pracuje to pompka i tak cały czas chodzi w zamknietym obiegu.



jkidd2003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 19, 2008 12:22
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: jkidd2003 » czw sie 20, 2009 19:24

pawel szymczak pisze:kolego moze pompka paliwowa sie skończyła!!!!!!!! jeśli nie odpalałeś na benzynie, i nie przepalałes od czasu do czasu golferka na benzynce. Pierwsze co sprawdz pompke paliwa, odkrec wezyk wylotowy i sprawdz czy podaje paliwo. A jak na gazie teraz jeżdziłeś to w baku paliwo miałeś???? Bo wiesz że nawet gdy auto na gazie pracuje to pompka i tak cały czas chodzi w zamknietym obiegu.
Zwykle odpalałem właśnie na benzynie i po pewnym czasie jazdy przerzucałem na lpg. Nie znam się za bardzo na mechanice, więc sory, jeśli to głupie pytanie - mógłbyś podpowiedzieć, gdzie znajdę ten wężyk i jak sprawdzić czy podaje paliwo? I jeszcze jedno - jaką muszę pompkę kupić? Nówka, używka? Jakieś marki? Dam radę sam ją wymienić?



pawel szymczak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: ndz maja 18, 2008 15:52
Lokalizacja: Namysłów

Post autor: pawel szymczak » czw sie 20, 2009 19:35

przewody paliwowe znajdziesz zaraz po lewej stronie od rozrządu, jeśli masz gaznik to od gażnika przewód odkreć, ty włącz zapłon a ktoś niech obserwuje czy podaje paliwo. Najlepiej nówke kupić Boscha, jest dobra wez starą na wzór, sprawdza ci jaka ma miec wydajność, nowa kosztuje w granicach 100zł. A wymiana jest prosta, odkrecasz dekielek w bagażniku, tam wyżej gdzie masz koło zapasowe i odkrecasz całą pompke z pływakiem czujnikiem itp. i montujesz tak samo nową.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » czw sie 20, 2009 22:19

kolega jkidd2003, ma PNke czyli gaźnik i nie ma elektrycznej pompy! , tu pompa jest z przodu na dole (miedzy bagnetem a filtrem oleju), można sprawdzić filtr paliwa, i czy może zawór odcinający paliwo na gazie czasem się nie zablokował i gaźnik po prostu nie dostaje paliwa


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jkidd2003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 19, 2008 12:22
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: jkidd2003 » czw sie 20, 2009 23:12

marcinek84 pisze:kolega jkidd2003, ma PNke czyli gaźnik i nie ma elektrycznej pompy! , tu pompa jest z przodu na dole (miedzy bagnetem a filtrem oleju), można sprawdzić filtr paliwa, i czy może zawór odcinający paliwo na gazie czasem się nie zablokował i gaźnik po prostu nie dostaje paliwa
Dzięki za wskazówkę. A czy jest jakiś problem z wymontowanie tej pompki? Możesz napisać, co po kolei robić? Wymienię jutro filtr i pompkę. I jeszcze gdzie szukać tego zaworu, jak on wygląda i jak sprawdzić, czy jest zablokowany, czy nie? Przepraszam za moje pytania, ale jeszcze nigdy się w tym nie grzebałem :)

Znalazłem taką pompę: http://allegro.pl/item717790125_pompa_p ... 0_p84.html. Warto ją kupić?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Post autor: marcinek84 » pt sie 21, 2009 08:03

jkidd2003, pompy paliwa jeszcze nie ruszalem u siebie, ale ona chyba na 2 ampule przykrecona do bloku jest i 2 przewody paliwowe podlaczone. ten elektro-zawork powinien byc na przewodzie z pompy paliwa do gaznika, to jest po lewej stronie, podlaczone beda 2 przewody zasilajace, i tam tez powinna byc dzwignia zeby awaryjnie otworzyc ten zawor (jak padnie centralka gazu czy cos) jak ruszysz dzwignie i zapali to bedzie oznaczac ze elektro-zawork do wymiany.
cos mi ten link nie dziala, ale pompa wyglada tak http://www.allegro.pl/item697175834_pom ... 6_1_8.html


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sie 21, 2009 09:40

Ale te pompki nie ma po co wykręcać - ona jest raczej sprawna, rzadko się zdarza, żeby padła. Jak padnie, to paliwo z niej wycieka otworami na dole. Raczej to co pisał marcinek84. A w ogóle jakie są objawy? Jak odpalasz na paliwie, to zupełnie nic? Nawet nie pyrknie? Odłącz wężyk paliwowy od pochłaniacza bąbelków (pod obudową filtra poweitrza, takie małe coś białe, dwa wężyki dochodzą, jeden idze do gaźnika, drugi do reduktroa ciśnienia - ta puszka z przodu silnika z 3 wężykami to reduktor). Zobacz, czy jak kręcisz silnikiem, to leje się tam paliwo.

[ Dodano: Pią Sie 21, 2009 09:45 ]
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sie 21, 2009 09:45 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości