Spryskiwacze reflektorów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ADHD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 25, 2009 20:46
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: ADHD » czw lip 30, 2009 08:53

Witam chcem zamontować u siebie spryskiwacze reflektorów intresuje mnie czy jest konieczność wymiany zderzaka przedniego czy są miejsca odznaczone do wycięcia i do zamontowania dysz. j jak by ktoś miał schemat instalacji podłączenia też bym był bardzo wdzięczny .



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » czw lip 30, 2009 09:16

schemat do sprysków
http://volkswagen.msk.ru/electro/g4/g4_wd18.pdf
fotoporada jak zamontować w borze :okej:


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
Kuncek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 11412
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 14:32
Lokalizacja: Braunsberg
Kontakt:

Post autor: Kuncek » czw lip 30, 2009 09:21

link nie tita



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » czw lip 30, 2009 09:28

na forum znajdziesz w dziale faq montaż sprysków w mk4/bora, z tego co pamiętam to wycinasz tylko dziury w wyznaczonych miejscach(widocznych od spodu zderzaka) i przykręcasz spryski, podłączasz elektrykę i śmiga.


Obrazek

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

demontaż spryskiwaczy reflektorów

Post autor: mg-maciek » pt sie 21, 2009 10:55

witam
chcę się podłączyć pod temat bo nie znalazłem informacji a może ktoś mi pomoże
cieknie mi płyn ze spryskiwacza reflektora i muszę go zdemontować żeby zobaczyć co jest grane - pytanie brzmi czy muszę demontować przedni zdeżak czy dojdę do niego (tego spryskiwacza) od strony nadkola ??? - niechcę niepotrzebnie za dużo rozbebeszyć


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pt sie 21, 2009 11:01

jak cieknie ci spryskiwacz to na wężach od sprysków jest takie "cóś" co się zwie dysza spiętrzająca, która oprócz tego że służy do wzmacniania ciśnienia to jeszcze nie pozwala wywalać płynu gdy nie spryskujesz lamp. Zasada naczyń połączonych (zbiorniczek wyrównawczy jest wyżej niż dysze). Więc jeśli ten zaworek przepuszcza płyn to ze sprysków się leje :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » sob sie 22, 2009 21:41

Lukasz_mk2 pisze:jak cieknie ci spryskiwacz to na wężach od sprysków jest takie "cóś" co się zwie dysza spiętrzająca, która oprócz tego że służy do wzmacniania ciśnienia to jeszcze nie pozwala wywalać płynu gdy nie spryskujesz lamp. Zasada naczyń połączonych (zbiorniczek wyrównawczy jest wyżej niż dysze). Więc jeśli ten zaworek przepuszcza płyn to ze sprysków się leje :bigok:
tylko u mnie cieknie z jednego spryskiwacza - lewego, a zaworek odpowiada pewnie za oba spryskiwacze chyba że na każdy jest oddzielny zaworek
czy wystarczy go wymienić i będzie ok ???
ponawiam pytanie czy dojdę to tego ustrojstwa bez zdejmowania zderzaka ???


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » ndz sie 23, 2009 01:43

mg-maciek, nie wiem jak jest w mk4 w mk3 jest tylko jeden zaworek ale w mk4 mogą być dwa. Żeby zbadać ten zaworek spróbuj położyć się pod autem to może go zlokalizujesz, ja u siebie zakładając spryski nie ściągałem zderzaka więc może u ciebie też można to zrobić bez ściągania zderzaka. Sam zaworek wygląda jak trójnik tylko troche grubszy


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz sie 23, 2009 10:04

mg-maciek pisze:pytanie brzmi czy muszę demontować przedni zdeżak czy dojdę do niego (tego spryskiwacza) od strony nadkola ???
Odpowiedź - musisz zdjąć zderzak, a raczej poszycie zderzaka, bo spryskiwacz jest przykręcony do zderzaka właśnie pod poszyciem. Roboty ze zdjęciem kilka minut. Odkręcasz po 4 śruby w nadkolach, dwie pod małymi kratkami na dole i 5 pod atrapą.
mg-maciek pisze:tylko u mnie cieknie z jednego spryskiwacza - lewego, a zaworek odpowiada pewnie za oba spryskiwacze chyba że na każdy jest oddzielny zaworek
W MK4 nie ma jako takich zaworków, bo wszystko jest w spryskiwaczu.
Tak więc jak rozbierzesz zderzak to odpal spryskiwacz i zobacz skąd Ci cieknie.

Tu masz schemat jak to wygląda w MK4:
Obrazek


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » ndz sie 23, 2009 20:54

Kamel, pełne kozactwo :-) właśnie o to mi chodziło - dzięki, wkrótce zabieram się do pracy


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości